Pályázat háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra
Háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra hirdetett pályázatot a Design Terminál What-to-print-in-3D címmel; a leadási határidő március 30.
A szervezők olyan háromdimenziós nyomtatási technológiára épülő műalkotásokat várnak a magyar és külföldi pályázóktól, amelyek kizárólag ipari, vagy otthoni 3D-s nyomtató felhasználásával készülnek - olvasható a Design Terminál tájékoztatójában.
A Design Terminál harmadszor rendezi meg a 3D-s nyomtatási technológiákat felvonultató rendezvénysorozatát, a Budapest 3D Printing Days-t. Ennek részeként hirdette meg a What-to-print-in-3D című nyilvános pályázatot a Varinex Informatikai Zrt-vel együttműködve.
A héttagú bírálóbizottság elnöke Bendzsel Miklós, a Magyar Formatervezési Tanács és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke. A zsűri azokat a 3D-s terveket részesíti előnyben, amelyeket lehetőleg csak rétegről-rétegre építkező 3D nyomtatóval lehet előállítani. Emellett fontos az újszerűség, az eredetiség és a formai megoldás érvényesülése is - olvasható a dokumentumban.
A legjobbnak ítélt pályamű készítői 3D nyomtatót, 150 ezer forint értékű 3D-s nyomtatási lehetőséget, valamint a legkiemelkedőbb tervnek járó White Cube díjat nyeri el. A második és a harmadik helyezett tabletet és 125 ezer, illetve 100 forint értékű 3D-s nyomtatási lehetőséget kap.
A beérkező pályaművek véleményezésére a nagyközönség is lehetőséget kap. Az első 20 legjobbnak ítélt pályázatot - köztük a három legtöbb közönségszavazatot elért tervet - a Budapest 3D Printing Days rendezvényen mutatják be a közönségnek május 14. és 16. között a budapesti Akvárium Klubban.
Kapcsolódó cikkek
- A legjobb női startupok gyűlnek össze a magyar fővárosban
- Újra innovációs forráshoz jutnak az informatikai vállalkozások
- Képzőművészeti pályázatot hirdetett a Sziget fesztivál
- Az MVM NET Zrt. megkezdte a pályáztatást az LTE450 hálózat kiépítésére
- Minden hazai vállalkozás indulhat az InnoMax Díjért
- Látványvilágának színesítésére pályázatokat vár a Sziget
- Áder János: a technológiai fejlődés motorja az innováció
- Elindult az ASUS "Face the Future" tervezői pályázata
- 3D nyomtatott lábat kapott egy kiskacsa
- Csőkulcsot nyomtattak az űrállomáson
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.