Egymillió ember életét könnyítheti meg a Singularity University pályázatával
A NASA és Google által alapított amerikai egyetem, a Singularity University negyedszer hirdeti meg a regionális Global Impact Competition versenysorozatát olyan projektre, amelyek legalább egymillió ember életét teszik jobbá a közép- és kelet-európai térségben.
A megméretésre március 8-ig várják a jelentkezéseket a verseny weboldalán - közölte a Design Terminál, a Singularity University CEE fő partnere és kiemelt szakmai támogatója kedden az MTI-vel. A nyertes 30 ezer dollár értékű ösztöndíjban részesül, amely a Singularity University idei nyári Graduate Studies Programban (GSP) való részvételt biztosítja.
Az ösztöndíj a tandíjat és a szállás költségét foglalja magában, az utazást nem fedezi. A következő országokból lehet jelentkezni a versenyre: Ausztria, Bulgária, Csehország, Észtország, Horvátország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Ukrajna.
A NASA Research Parkban lévő Singularity University központi oktatási programja, a Graduate Studies Program (GSP) tíz hétre a Szilícium-völgybe gyűjti a jövő vezetőit, vállalkozóit a világ minden pontjáról, hogy egymással csapatokat alkotva a globális problémákra keressenek technológiai választ.
Az egyetem nyári képzéséhez a Google 1,5 millió dollár támogatással járul hozzá évente az elkövetkező két évben, hogy azok a jelentkezők is lehetőséget kapjanak a GSP-n való részvételre, akik képességeik és képzettségük alapján ugyan bekerülnének, de nem tudják kifizetni a 30 ezer dolláros tandíjat. A döntőbe jutó versenyzők rangos zsűri előtt mutatják be projektjeiket. A zsűriben a SU oktatói, valamint nagyvállalatok regionális vezetői foglalnak helyet.
A Global Impact Competition CEE verseny döntője április 9-én lesz Budapesten, a Design Terminál társszervezésében.
Kapcsolódó cikkek
- Magyarország az EU-mezőny alsó harmadában van digitalizáltság szempontjából
- Magyarország az EU-mezőny alsó harmadában van digitalizáltság szempontjából
- Rekordszámú induló a a Sony World Photography Awardson
- Rekordszámú induló a a Sony World Photography Awardson
- Pályázat háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra
- Pályázat háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra
- Kihirdették a „Digitális Esély 2014” pályázat győzteseit
- Kihirdették a „Digitális Esély 2014” pályázat győzteseit
- Mr. Klausz nyerte a Ki Mit Tube versenyt
- Mr. Klausz nyerte a Ki Mit Tube versenyt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.