Egymillió ember életét könnyítheti meg a Singularity University pályázatával
A NASA és Google által alapított amerikai egyetem, a Singularity University negyedszer hirdeti meg a regionális Global Impact Competition versenysorozatát olyan projektre, amelyek legalább egymillió ember életét teszik jobbá a közép- és kelet-európai térségben.
A megméretésre március 8-ig várják a jelentkezéseket a verseny weboldalán - közölte a Design Terminál, a Singularity University CEE fő partnere és kiemelt szakmai támogatója kedden az MTI-vel. A nyertes 30 ezer dollár értékű ösztöndíjban részesül, amely a Singularity University idei nyári Graduate Studies Programban (GSP) való részvételt biztosítja.
Az ösztöndíj a tandíjat és a szállás költségét foglalja magában, az utazást nem fedezi. A következő országokból lehet jelentkezni a versenyre: Ausztria, Bulgária, Csehország, Észtország, Horvátország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Ukrajna.
A NASA Research Parkban lévő Singularity University központi oktatási programja, a Graduate Studies Program (GSP) tíz hétre a Szilícium-völgybe gyűjti a jövő vezetőit, vállalkozóit a világ minden pontjáról, hogy egymással csapatokat alkotva a globális problémákra keressenek technológiai választ.
Az egyetem nyári képzéséhez a Google 1,5 millió dollár támogatással járul hozzá évente az elkövetkező két évben, hogy azok a jelentkezők is lehetőséget kapjanak a GSP-n való részvételre, akik képességeik és képzettségük alapján ugyan bekerülnének, de nem tudják kifizetni a 30 ezer dolláros tandíjat. A döntőbe jutó versenyzők rangos zsűri előtt mutatják be projektjeiket. A zsűriben a SU oktatói, valamint nagyvállalatok regionális vezetői foglalnak helyet.
A Global Impact Competition CEE verseny döntője április 9-én lesz Budapesten, a Design Terminál társszervezésében.
Kapcsolódó cikkek
- Magyarország az EU-mezőny alsó harmadában van digitalizáltság szempontjából
- Magyarország az EU-mezőny alsó harmadában van digitalizáltság szempontjából
- Rekordszámú induló a a Sony World Photography Awardson
- Rekordszámú induló a a Sony World Photography Awardson
- Pályázat háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra
- Pályázat háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra
- Kihirdették a „Digitális Esély 2014” pályázat győzteseit
- Kihirdették a „Digitális Esély 2014” pályázat győzteseit
- Mr. Klausz nyerte a Ki Mit Tube versenyt
- Mr. Klausz nyerte a Ki Mit Tube versenyt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.