Nem sérült a SIM-kártyák biztonsága a Gemalto szerint
Talált ugyan "kifinomult módszerekkel" végzett behatolási próbálkozásokra utaló nyomokat vállalati rendszerében a holland Gemalto, az általa gyártott SIM-kártyák kódjának állítólagos kikerülése miatt indított vizsgálata során, ezek azonban nem kompromittálták biztonsági rendszerét - áll a vállalat honlapján szerdán közzétett közleményben.
Az eredetileg Edward Snowden által nyilvánosságra hozott dokumentumokon alapuló értesülés szerint a Gemalto rendszerét az amerikai NSA (National Security Agency) Nemzetbiztonsági Ügynökség és brit megfelelője, a GCHQ (Government Communications Headquarters) törte fel.
A Gemalto a világ 450 mobil hálózati szolgáltatóját látja el SIM-kártyákkal, valamint fizetőkártya szolgáltatókat új generációs bankkártyákban alkalmazott chipekkel. A cég évente mintegy kétmilliárd SIM-kártyát állít elő.
A Gemalto által az ügyben indított vizsgálat megállapította, hogy valóban történtek "kifinomult" behatolási próbálkozások a megadott időszakban és a nyilvánosságra hozott dokumentumokban vázolt módszerek alapján nagy valószínűséggel valóban az NSA és a GCHQ állhatott a műveletek mögött.
A vizsgálat azonban megállapította, hogy a behatolóknak csak a vállalat ügyviteli rendszerét sikerült feltörnie, ahol nem juthattak hozzá a SIM kártyák egyedi titkosítási kódjaihoz.
A behatolók célja a Gemalto ügyfeleinek leszállított SIM kártyák egyedi azonosítási és titkosítási kódjait tartalmazó listák megszerzése volt. A Gemalto azonban 2010-től már titkos adatátviteli protokollt használt az ügyfeleinek szánt információk átadásakor - szögezi le a közlemény, megjegyezve, hogy ilyen feltételek mellett az adatok megszerzésére legfeljebb csak kivételes helyzetben nyílhatott lehetőség.
A közlemény hangsúlyozza ugyanakkor, hogy az esetleg megszerzett kódokkal is legfeljebb második generációs (2G) hálózatokban lehetett lehallgatni a beszélgetéseket, 3G és 4G hálózatokban nem.
Kapcsolódó cikkek
- Snowden: mobiltelefonok kódjait is feltörte az NSA és a brit GCHQ
- Több mint egymillió ügyfél bankkártya-adatait lopták el
- A Sony kéri, ne használják fel a hackertámadás miatt kiszivárgott adatait
- Bankkártyaadatokat csalnak ki a Facebookon
- Szállodákban cégvezetők után kémkedik a Darkhotel, de kivédhető
- Minden szögből védi a gépünket a 3M intelligens szűrője
- Mire jók a sérülékenységi vizsgálatok?
- Négy tanács a biztonsági stratégia korszerűsítéséhez
- Több millió ügyfél adatait lopták el hackerek
- Az ismerőseink alkalmazásai is ellophatják az adatainkat
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.