Ismét virtuális poszter konferencia a nanotechnológiáról
A 2011-ben életre hívott fórumon egyre többen számolnak be kutatásaikról, a felület lehetővé teszi, hogy a fejlődő országok kutatói, diákjai is bekerülhessenek a nanotudományos életbe.
A közösséget alkotó vegyészek, fizikusok, biológusok, orvosok és mérnökök által, 2011-ben kezdeményezett fórumon évről évre egyre többen számolnak be kutatásaikról. Az online felület biztosításával – utazási és szállásköltség, részvételi díj megtakarításával – a fejlődő országok kutatói, diákjai is bekerülhetnek a nanotudományos élet vérkeringésébe.
Az internetes seregszemle április 13-tól 19-ig várja az érdeklődőket. Az egy héten át tartó rendezvény jó alkalmat biztosít arra is, hogy a hazai kutatók „betekinthessenek” olyan távoli országok laborjaiba, mint India vagy Kína.
A térítésmentes virtuális poszter konferencia nyitott a nanotechnológia legújabb vívmányai iránt érdeklődők számára, ők regisztráció nélkül tekinthetik meg a prezentációkat. A látogatók kommentálhatják a tudományos bemutatókat, közvetlenül tehetnek fel kérdéseket a szerzőknek. A kapcsolatfelvételek jóvoltából közös kutatási projektek is elindultak már a korábbi évek virtuális találkozóinak köszönhetően.
Az eseményről a Nanopaprika partnereként a Kutatók a Neten is részletesen tudósít majd.
hirado.hu
Kapcsolódó cikkek
- SM 2015: kórházzá válik az okostelefon
- Franchise trükkök első kézből
- Marketingtrendek és használatuk üzleti célokra a KKV-AKADÉMIÁN
- SM 2015: épül a Berlin-Budapest startup tengely
- Az MVM NET az ITU Telecom World 2015-öt népszerűsítette az MWC-n
- Evolution & Mobile Hungary 2015: félmillió poszt és 20 ezer tweet születik naponta a magyar weben
- Keresik a legjobb etikus hackereket
- SM 2015: hogyan építsünk nemzetközileg sikeres techcéget Magyarországon?
- Webáruházi trendek a KKV-AKADÉMIÁN
- Computerworld ICT Day 2015 – terítéken napjaink trendjei, megoldásai (2. rész)
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.