SUSE OpenStack Cloud 5: továbbfejlesztett privátfelhő-felügyelet

forrás: Prím Online, 2015. április 9. 11:22

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE OpenStack Cloud 5 (korábbi nevén: SUSE Cloud). A megoldás segítségével a vállalatok biztonságos és támogatott privátfelhő-környezeteket építhetnek ki, egyszerűen kihasználva az OpenStack előnyeit. Az OpenStack legújabb, Juno kiadására épülő SUSE OpenStack Cloud 5 integrálható a SUSE Linux Enterprise Server legutóbbi kiadásaival, illetve a vállalat nemrégiben bemutatott, szoftveralapú tárolási megoldásával, a SUSE Enterprise Storage rendszerrel. Emellett további fejlesztéseket tartalmaz a hálózati funkciók, a működési hatékonyság és a szolgáltatások üzembe helyezése terén.

„Egyre több vállalat ismeri fel a privát felhők előnyeit, amelyek a virtualizált környezetekhez képest alacsonyabb költségek mellett használhatók, a publikus felhőszolgáltatásokkal összevetve pedig nagyobb biztonságot és hatékonyságot kínálnak. A privát felhők kiépítésére alkalmas megoldások közül a nyílt forráskódú OpenStack kezdeményezés mögött áll a legszélesebb körű iparági támogatás, és a piaci elemzők is komoly jövőt jósolnak a platformnak. A Gartner egy nemrégiben megjelent elemzése szerint 2019-re az OpenStack elterjedtsége a tízszeresére nő a vállalatoknál a technológia kiforrottságának és a növekvő támogatói ökoszisztémának köszönhetően. A SUSE az OpenStack sokoldalú funkcióit továbbfejlesztve és vállalati szintű támogatással kiegészítve segíti a vállalatokat a felhőalapú környezetek kiépítésében” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
 

A SUSE OpenStack Cloud 5 az alábbi előnyöket és képességeket biztosítja az ügyfelek számára:


·    Továbbfejlesztett hálózati funkciók:
A megoldás kibővített hálózati funkcionalitást és támogatást kínál harmadik fél által fejlesztett OpenStack hálózati csatolókhoz. Elosztott virtuális routing használatát teszi lehetővé, aminek köszönhetően az egyes számítási fürtökön külön-külön, illetve klaszterenként is kezelhetők a routing feladatok. Az elosztott virtuális routing a SUSE OpenStack Cloud telepítésének részeként konfigurálható, ezáltal a megoldás jobb méretezhetőséget, teljesítményt és rendelkezésre állást biztosít.


·    Még hatékonyabb működés:
A SUSE OpenStack Cloud telepítési keretrendszerének legújabb fejlesztése lehetővé teszi, hogy a privát felhőn kívül futó szervereket zökkenőmentesen áthelyezzék a felhőkörnyezetbe. A megoldás emellett a naplógyűjtést és -keresést is központosítja, így egyszerűen áttekinthető képet nyújt a felhő működéséről, valamint az esetleges problémák megoldását is felgyorsítja.


·    Integráció egyéb SUSE termékekkel: A SUSE OpenStack Cloud 5 lehetővé teszi, hogy a felhőkörnyezeten belül virtualizációs hosztként használják a SUSE Linux Server 11 SP3 és 12 kiadását. A termék ezenkívül a nemrégiben bemutatott SUSE Enterprise Storage szoftveralapú tárolási megoldást is támogatja, továbbfejlesztett platformot kínálva az objektum-, blokk- és lemezkép-tárolásra a felhőkörnyezeten belül.


·    Szolgáltatások egyszerűbb üzembe helyezése:
Számos munkafolyamathoz van szükség további szolgáltatások futtatására, ezért az "as-a-service" modellben elérhető egységesítés leegyszerűsíti és felgyorsítja a telepítési folyamatokat, hiszen az ügyfeleknek nem kell külön felügyelniük és konfigurálniuk ezeket a szolgáltatásokat. A SUSE OpenStack Cloud 5 ezáltal megkönnyíti a kifejezetten fejlesztési, illetve big data elemzési célokra tervezett privát felhők kiépítését.

A SUSE OpenStack Cloud már elérhető. További információ: https://www.suse.com/products/suse-cloud/

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program

A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz. 

2024. november 17. 15:29

Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia

Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől. 

2024. november 17. 13:44

A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása

A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.

2024. november 17. 11:58

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06