Nokia Networks Code Jam: innovációért díjazták a győztes csapatot
A Nokia Networks tavasszal hirdetett versenyt az ország legtehetségesebb fiatal programozóinak megtalálására, Nokia Code Jam címmel versenyt hirdetett. 157 csapat jelentkezett, 32 került a 2015. június 11-12-én tartott budapesti döntőbe. A verseny győztese a Sparrows csapat, tagjai Eisenberger András és Mészáros András, akik 1 000 000 forintot és egy utat nyertek a Nokia Networks egyik K+F központjába.
Az elmúlt két hónapban zajlott virtuális elődöntő során a Java és a C++ programozási nyelveket, valamint a népszerű szabadulós játékok világát ötvözte a Nokia Code Jam. A résztvevőknek programozói feladatok megoldásával kellett a virtuális szobákból kiszabadulni, miközben megismerhették a Nokia történetét is. A döntő virtuális világában gazdasági és katonai épületeket lehetett építeni, erőforrásokat gyűjteni, fejleszteni és gazdálkodni velük. A csapatok 24 órán keresztül mérkőztek egymással.
Kapcsolódó cikkek
- Robotdarut programoznak 24 órás versenyen
- Szabadulós játékkal keres fiatal tehetségeket a Nokia
- Még lehet jelentkezni az idei Challenge24-re
- BeeSmarter #3 – 24 órás Mobil Programozó és Dizájner Csapatverseny
- Nemzetközi robotprogramozási verseny: cseh, lengyel és határon túli magyar csapatok a döntőben
- Nemzetközi robotprogramozási verseny lesz Debrecenben
- OC Showdown 2015: globális verseny a világ legjobb extrém és amatőr túlhajtóinak
- Pókerező robotok az NNG versenyén
- A Google Groundon lesz a Skool kéthetes nyári tábora
- Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit keresi a GE Healthcare
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
A Huawei vezeti a globális okosórapiacot az IDC adatai szerint
A Huawei szállította a legtöbb okosórát világszerte az idei első három negyedévben az IDC friss jelentése szerint. A Huawei az egy évvel korábbi eladásaihoz képest 44,3 százalékkal több okosórát adott el, és 16,9 százalékos részesedéssel tartja piacvezető pozícióját az okosórák piacán. A gyártó idén több újdonsággal is megragadta a vásárlók figyelmét, köztük a HUAWEI WATCH FIT 3, a HUAWEI WATCH GT 5 és a HUAWEI WATCH D2 modellekkel.