A Huawei közreműködésével hozzák létre Brüsszelben a „jövő campusát”
A Huawei kínai mobiltechnológiai óriáscég közreműködésével alakítják ki a Brüsszeli Szabadegyetemen (ULB-VUB) a „jövő campusának” nevezett informatikai központot, amely a legkorszerűbb műszaki megoldásokkal segíti az elkövetkező években az intézmény hallgatóinak tanulmányait.
Brüsszelben hozzák létre a „jövő campusát”. Erről született megállapodás Pekingben Fülöp belga király és felesége, Matild királyné kínai látogatásának alkalmából a Huawei, valamint az ULB-VUB és a Proximus belga mobilszolgáltató között.
Az egyezmény értelmében a Proximus és a Huawei közösen hozza létre és helyezi üzembe az 5G-s technológián alapuló úgynevezett Tudás és Innovációs Központot, amely az elképzelések szerint a 21. század infokommunikációs technológiájának összes eredményét és legkorszerűbb közvetítő eszközeit felhasználva alapjaiban változtatja meg, illetve szélesíti ki a hagyományos könyvtár fogalmát.
A Brüsszeli Szabadegyetem vezetőinek elképzelése az volt, hogy az egyetem keretei között létrehozzák az innovatív gondolkodást, a kutatásokat és az információcserét segítő magas színvonalú adatbázist, amelynek kialakításához fő beruházóként a Proximust választották. Ehhez a projekthez csatlakozott most a Huawei, amely a legkorszerűbb technológiát adja a projekthez. Az ULB-VUB Tudás-és Innovációs Központja az elsők között lesz Belgiumban, ahol az 5G-stechnológiát a gyakorlatban alkalmazzák.
A Huawei európai terjeszkedésének keretében tavaly májusban Belgiumban indította be Európai Kutató Központját, részben azzal a céllal, hogy az 5G-stechnológia térnyerését segítse.
Az 1834-ben alapított Brüsszeli Szabadegyetem tulajdonképpen két egyetemet fog össze, az egyik a csak francia nyelven oktató Université Libre de Bruxelles (ULB), a másik a holland tannyelvű Vrije Universiteit Brussel (VUB). A két intézmény együttesen, hallgatói és oktatói létszámát tekintve Brüsszel legnépesebb egyetemének számít.
Kapcsolódó cikkek
- Átkozmetikázott, felturbózott üzleti struktúrával újít az Invitel
- Új SMART tantermeket adott át a Samsung
- 100-nál is több helyet lépett előre hazánk a nemzetközi szupergép ranglistán
- Az ABB együttműködik a Fejlesztési Minisztériummal a hazai elektromos autózás fejlesztésében
- Tíz év a szuperszámítástechnika mércéjével
- Nemzetközivé nőtte ki magát a Hackathon-in-a-Box
- Rekord az idei Smartmobilon
- GE: az elérhetetlen tenger alatti olaj- és földgázkészletek is feltárhatók
- Huawei ösztöndíjas magyar hallgatók ismerkednek fejlett távközlési technológiával Kínában
- BeeSmarter: a Blackbone sikerével zárult a verseny