Mi a párhuzam Slash és a SLES között?
A SUSE Linux Enteprise Server (SLES) teljes körű támogatást kínál a Docker konténeralapú virtualizációs technológiához, ami gyorsabb telepítést és rugalmasabb működést tesz lehetővé a hypervisor-alapú virtualizációhoz viszonyítva. A bejelentés kapcsán érdekes párhuzamot fedeztek fel a SUSE újítása és a VOLT fesztivál holnap esti fellépője között, amelyet képpel is illusztráltak.
A SUSE tovább bővítette konténeres eszköztárát, amely révén még hatékonyabb segítséget nyújt ügyfelei számára a Docker technológia használatához. Ennek köszönhetően a SUSE Linux Enterprise Server teljes mértékben támogatja a megoldást az üzleti környezetekben, valamint lehetőséget biztosít a vállalatok számára, hogy saját infrastruktúrájukon belül, ellenőrzött és biztonságos körülmények között futtassák a Docker segítségével virtualizált szoftvereket.
A Docker a legnépszerűbb konténeralapú virtualizációs technológia, amely segítségével bármilyen alkalmazás összecsomagolható, szállítható és futtatható szoftverkonténerként. A megoldás ezáltal a „hagyományos", hypervisor-alapú virtualizációnál gyorsabb telepítést és rugalmasabb működést tesz lehetővé, és közel ugyanolyan teljesítményt biztosít, mint a nem virtualizált alkalmazások esetében.
A SUSE Linux Enterprise Server támogatja a legnépszerűbb virtualizációs technológiákat, beleértve a VMware ESX, Microsoft Hyper-V, XEN és KVM rendszereket. Mostantól pedig a Dockerhez is teljes körű támogatást biztosít, ezáltal vállalati felhasználásra kész megoldást kínál, hatékonyabbá teszi a működést, és egyszerűen használható eszközökkel egészíti ki a Docker funkcionalitását.
A bejelentés kapcsán pedig egy párhuzamot fedeztek fel a SUSE újítása és a VOLT fesztivál holnap esti fellépője között, amelyet képpel is illusztráltak.
Kapcsolódó cikkek
- Még van mit fejlődnünk a védelem terén
- Átkozmetikázott, felturbózott üzleti struktúrával újít az Invitel
- Újra kell értelmezni az e-mailt?
- Computerworld ICT Day 2015 – terítéken napjaink trendjei, megoldásai (2. rész)
- Computerworld ICT Day 2015 – terítéken napjaink trendjei, megoldásai (1. rész)
- Új zászlóshajó terméket jelentett be az SAP
- Kötött útvonalak nélkül repülhetnek a gépek a magyar légtérben
- Informatikai évnyitó profiknak – Computerworld konferencia
- Tetoválás segítheti a cukorbetegek mindennapjait
- CES 2015 első nap: AppNation, autógyárak, techcégek, startupok és okostelefon tartozékok
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.