A Fujitsu tökéletesítette nagyvállalati tárolóját
Az online keletkező információk mennyiségének sokszorozódásával a szervezetek szinte fuldokolnak az adatáradatban. Három fő problémát kell kezelniük: a megnövekedett skálázási igényt, a nagyobb komplexitást és költséget, valamint annak a veszélyét, hogy komoly zavar lép fel, amikor az adatok nem elérhetők a hálózaton a fizikai tárolók korlátai miatt szükséges migrálás alatt.
A nyílt forráskódú, egységes, osztott Ceph tárolórendszerre épülő Fujitsu ETERNUS CD10000 tárkapacitás és teljesítmény szempontjából is korlátlanul és költséghatékonyan skálázható – leállás nélkül. Szoftverei és hardverei végponttól végpontig felügyelhetők, és a Fujitsu a teljes rendszer karbantartását és minőségbiztosítását is vállalja, a más szállítóktól beszerzett elemekét is beleértve. Így ügyfelei nagyvállalati kategóriájú támogatás mellett élvezhetik a nyílt forráskódú technológia használatának költségelőnyeit.
A Fujitsu ETERNUS CD10000 rendszer második generációja újradefiniálja a gazdaságos adattárolás forgalmát. Optimalizálja a tárolóberuházásokat, garantálja az üzletmenet folytonosságát és validált megoldásokkal gyorsítja a produktív üzembe állítást.
Hogyan faragja le a Fujitsu az adattömeg növekedésével járó költségeket
Az új ETERNUS CD10000 S2 számos fejlesztéssel mérsékli az adattárolás költségét és helyigényét az adatközpontban. Új típusú tárolónode-jai akár 60 TB adatot is képesek befogadni egyetlen rack-egységben. Hardver- és szoftverfunkciói és technológiái pedig majdnem tizedére csökkentik az egy terabájtra jutó költséget.
Az új tervezésű ‘Flex Node’ és ‘Density Node’ tárolónode-ok nagyobb granularitást biztosítanak a kapacitás és a teljesítmény növelésekor. A Flex Node-ok jó skálázhatóság mellett támogatják a nagy teljesítményű használatot, míg a Density Node-ok úgy vannak optimalizálva, hogy minél több adatot fogadjanak be a lehető legkisebb helyen és legalacsonyabb (0,7-1,3 eurócent/GB/hó) fajlagos költséggel. Az ETERNUS CD10000 S2 kapacitása a rendszernode-ok számának egyszerű növelésével 50 PB fölé emelhető, ami jól illeszkedik a kiszámíthatatlan adattömeg-növekedéssel járó használati forgatókönyvekhez.
Az ETERNUS CD10000 S2 tároló Ceph szoftverre épülő belső rendszerfelügyelete lehetővé teszi, hogy a régebbi hardvereszközöket rendszerleállás nélkül cseréljék teljesen körűen kompatibilis, újabb generációjú megoldásokra – akár 10-15 évvel is megnövelve ezzel a rendszer életciklusát a hagyományos RAID-alapú tárolórendszerekéhez képest. Mindez a rendszermigrációs követelményeket is számottevően mérsékli.
A Ceph nyílt forráskódú közösségét gazdagító egyik legutóbbi Fujitsu-fejlesztés az optimalizált Erasure Coding funkció, amely redundanciával gondoskodik az adatok védelméről, miközben az igényelt lemezkapacitást és a költségeket is mérsékli.
Az ETERNUS CD10000 S2 másik újdonsága a katasztrófatűrőbb megoldások támogatása, ami vagy egy tárolófürt két helyszínre való kiterjesztésével, vagy két különálló fürt bevezetésével valósítható meg. Mivel a hagyományos mentési megoldások működése több petabájtos adatmennyiségnél már korlátokba ütközik, a Fujitsu innovatív „dobozos” mentési megoldást dolgozott ki a nagyobb szabású adatbiztonsági projektekhez. Ez fokozza a rugalmasságot, és a helyszín teljes leállását is képes kezelni oly módon, hogy még nagy adatmennyiség esetén is garantálja a gyors visszaállítást.
A Fujitsu jellemző ügyfélforgatókönyvekre épülő, validált megoldásokat állított össze a szoftveresen definiált tárolók gyors bevezetéséhez. Ezek a megoldások támogatják az Enterprise File Sync & Share funkciót, valamint az online archiválás és a felhőalapú mentés lehetőségét. Az OpenStack projektekhez – amelyekhez a Ceph-alapú adattárolás a legmegfelelőbb tárolóarchitektúra – a Fujitsu nemrég vezette be komplett PRIMEFLEX for OpenStack megoldását. Ez az ETERNUS CD10000 mellett Fujitsu PRIMERGY szervereket és OpenStack felhőszoftvert is tartalmaz. A Fujitsu az OpenStack kezdeményezés aktív közreműködőjeként nemrég szerzett arany fokozatú tagságot.
Ár és piaci bevezetés
A FUJITSU ETERNUS CD10000 S2 tároló az EMEIA régióban és Amerikában kapható a Fujitsutól és a fejlett szervermegoldásokat kínáló Fujitsu SELECT Expert partnerektől. Ára specifikációtól és régiótól függően változik. A többi régióban az év hátralévő részében vezetjük be az új tárolórendszert.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu tenyérvéna-mintázatot használ személyazonosításra
- Megkönnyíti a privát felhő létrehozását a Fujitsu új platformja
- Bővíthető, nagyteljesítményű és költséghatékony tárolási megoldások a Delltől
- Hitachi új disztribútorral, okostársadalom megoldásokkal
- D-Link DNS-340L: négyfiókos tárolómegoldás akár otthonra is
- Értékesítési igazgatót váltott a Fujitsu
- Az Intel bemutatta új 3D NAND technológiáját
- Adattárolás új alapokon a SUSE-tól
- Ötven százalékkal nagyobb tárkapacitást kínál a Dell új tárolója
- Két ingyenes alkalmazás a Nikontól
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.