Új Dell-megoldások a felhőalapú, virtuális és VDI-rendszerek bevezetéséhez
A Dell segíti a VMware-ügyfeleket a hibrid felhők kialakításában
A Dell Active System Manager (ASM) 8.1.1 új kiadása a VMware vRealize Suite felhőkezelési platformba is integrálható. Így a Dell ASM rendszert használó ügyfelek problémamentesen illeszthetnek be fizikai és virtuális környezeteket, és a VMware vRealize Suite csomagon belül teljes körű dinamikus felhőépítési feladatokat hajthatnak végre. Az integrált Dell ASM tartalmazza a vRealize Orchestrator és a vRealize Automation egy kiegészítő modulját, amely a következő területeken nyújt segítséget:
- Lehetővé teszi az üzleti elemzők vagy az informatikai szakemberek számára, hogy rendkívül hatékony ASM-sablonokat és automatizálási módszereket ágyazzanak be a vRealize Orchestrator munkafolyamataiba. A cél, hogy ezeket a sémákat problémamentesen beillesszék a meglévő üzleti műveletekbe, például a kérésekbe, jóváhagyásokba, ügyfélszolgálati és önkiszolgáló feladatokba. Így idő takarítható meg, csökkenthető a terhelés, valamint javítható a válaszkészség és a munkafolyamatok következetessége.
- Támogatja a rendszergazdák által ASM-ben tervezett, előre összeállított és a bevált gyakorlaton alapuló infrastruktúra- és terhelési sablonokat, hogy a felhasználók igény szerint, könnyen és gyorsan, pusztán pár kattintással telepíthessék a vRealize Automation szolgáltatási katalógusából.
Az új vRealize Suite-integráció az ügyfeleknek végponttól végpontig terjedő szolgáltatást biztosít a privát és a hibrid felhőalapú megoldások telepítéséhez a Dell és a VMware rendszereiből. Szintén az ASM az alapja a Dell új technológiai előzetesének, a VMworld-ön bemutatott Dell Hybrid Cloud Platform Reference Architecture with VMware vRealize-nak. A referencia architektúra célja, hogy megkönnyítse az ügyfeleknek egy méretezhető és magas rendelkezésre állású VMware privát vagy hibrid felhőalapú megoldás kialakítását és telepítését.
A VMware bejelentette, hogy bevezeti az EVO SDDC megoldást, amely jelentős mértékben leegyszerűsíti a méretre szabott szoftveralapú adatközpontok kiépítését és telepítését. A korábban EVO:RACK néven futó program technológiai előzetesét tavaly mutatták be. A Dell jelentős szerepet vállalt mind a program fejlesztésében, mind a korai bétaverziók tesztelésében. Az EVO SDDC funkcióit is tartalmazó Dell-megoldások a jelenlegi elképzelések szerint 2016 első felében jelennek majd meg, amikor a VMware technológiája is elérhetővé válik.
EVO:RAIL – nagyobb sűrűség és teljesítmény
A Dell, mint az EVO:RAIL első hivatalos értékesítő partnere, törekszik arra, hogy előnyét megőrizve új frissítéseket biztosítson a Dell Engineered Solutions for VMware EVO:RAIL Horizon és Infrastructure kiadásaihoz. A vállalat nagyobb sűrűséggel, új funkciókkal és további konfigurációkkal segíti elő, hogy az ügyfeleknek több lehetősége legyen az infrastruktúra kibővítésére. A 13. generációs PowerEdge kínálatában szereplő PowerEdge C6320 szervernek köszönhetően a Dell mintegy 250–440 felhasználónak kínál 60–80 százalékos sűrűségnövekedést a virtuális asztali és alkalmazásterheléseknél, miközben a modell egy munkaállomásra jutó kezdőköltsége 400-ról 210 USD-ra csökkent. A sűrűség optimalizálására törekvő ügyfelek mostantól akár egy nagyteljesítményű konfigurációt is választhatnak.
A Dell Engineered Solutions for VMware EVO:RAIL méretezhetőséget kölcsönöz a virtuális infrastruktúráknak, illetve a virtuális munkaállomásoknak és alkalmazásoknak. Ezek a megoldások lehetővé teszik, hogy az ügyfelek könnyedén méretezhessék a teljesítményt és a sávszélességet további, akár egyetlen fürtbe szervezhető készülékek segítségével.
Fokozott biztonság, csatlakoztathatóság, teljesítmény és kezelhetőség
A Dell bejelentette Wyse ThinOS operációs rendszerének legújabb verzióját, a ThinOS 8.1 rendszert. Ez egy olyan, vírusokra immunis vékonykliens operációs rendszer, amely a legújabb nagyteljesítményű asztali és alkalmazás virtualizáló protokollokat, köztük a VMware Horizont is tartalmazza. A Wyse ThinOS-t kifejezetten a Wyse vékonykliensekhez fejlesztették ki, legyenek azok belépőszintűek vagy csúcskategóriásak, és ideális megoldás olyan szervezetek számára, amelyek a lehető legkevesebb üzemszünet mellett szeretnék biztosítani adataik és szellemi termékeik védelmét.
A legfontosabb jellemzői
- Kibővített biztonsági funkciók: A kis erőforrás-igényű belső vezérlőprogramok semmilyen támadási felületet nem hagynak, így teljes védelmet biztosítanak a vírusok és kártevők ellen. A rendszer továbbfejlesztett 802.1x vezetékes és vezeték nélküli hitelesítést használ az összes EAP-kapcsolattípustól a robusztus, LAN-alapú hitelesítésig.
- Jobb kapcsolat: A kibővített perifériatámogatással rendelkező ThinOS 8.1 az iparágvezető billentyűzetek, egerek, webkamerák, fejhallgatók, nyomtatók és monitorok sokasága mellett az USB 3.0-t is támogatja. VPN-kapcsolatot, illetve a korábbi verziónál gyorsabb WAN-kapcsolatot is biztosít.
- Jobb támogatás az egészségügynek: A ThinOS 8.1 támogatja a Caradigm egyszeri bejelentkezést, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók, így például egészségügyi dolgozók az egészségügyi intézmény bármely osztályán kártyájuk odaérintésével gyorsan és biztonságosan azonosítsák magukat az egyes Wyse vékony- és zéró kliensek személyes asztalain.
- Könnyű kezelhetőség: A legújabb változat megkönnyíti a Wyse vékonykliensekből álló flotta kezelését a helyszínen egy „kézi vezérlést nem igénylő” fájlszerverrel, a Dell Wyse Device Managerrel, a felhőben pedig a Wyse Cloud Client Manager segítségével. A ThinOS 8.1 a lehető legszélesebb asztal- és alkalmazás virtualizációs protokolltámogatást kínálja. Mindemellett az operációs rendszer a korábbi generációhoz képest továbbfejlesztett felügyeleti képességeket biztosít, és lehetővé teszi, hogy az ügyfelek kiválasszák a Wyse vékonykliensek és a VDI-környezet integrálásának számukra legmegfelelőbb módját.
A Dell bejelentette a Wyse Cloud Client Manager (CCM) legújabb, 8. kiadását is. Ez egy olyan felhőalapú felügyeleti platform, amely egyetlen konzolról kezel vékonyklienseket, mobilkészülékeket és Enterprise Mobility Manager (EMM) munkahelyeket. Ezzel a verzióval a Dell új szintre emeli a felhőalapú vékonykliens-felügyeletet, mivel a Wyse ThinOS mellett a CCM-et a Windows Embedded Standard (WES) és SUSE Linux alapú vékonykliensek számára is elérhetővé teszi. A Wyse Device Manager (WDM) platform a Wyse vékony- és zéró klienseknek, köztük a PCoIP zéró klienseknek központosított felügyeletet nyújt. Ezzel a Dell az egyedüli olyan szállító, amelyik egyetlen felhőalapú ajánlat részeként integrált felhőalapú és mobil eszközfelügyeleti lehetőségeket biztosít vékonyklienseknek.
A CCM 8-as kiadásának főbb jellemzői
- Nagyobb szabályozhatóság: A Granular Role Based Access Control (RBAC) egy csoport-rendszergazdai szintet is tartalmaz. A teljes körű rendszergazda adminisztratív jogkört biztosíthat egy csoportfelügyelőnek. Így hatékonyabbá válik az ügyfélrendszerek kezelése.
- Hatékony helyszíni kezelés: A gyorsabb és hatékonyabb kliensfrissítések időt és pénzt takarítanak meg, hiszen a vékonykliensek WAN-forgalmon keresztül továbbított frissítéseinek és lemezképeinek száma lecsökken, különösen csúcsidőben.
- Mélyebb platformintegráció: A CCM 8-as kiadásának részét képezi a Wyse Device Agent, egy olyan egységesített ügynök, amely minden vékonykliens-felügyeleti megoldást támogat. Köztük a Wyse Device Managert (WDM), a Wyse Client Managert (WCM), a Cloud Client Managert (CCM) és a legújabb generációs megoldásokat is. Ez több platformon is használható, házirendalapú gyorsjavítások és gyorsabb piacra kerülést biztosító szolgáltatások bevezetését tette lehetővé, növelve az informatikai részleg hatékonyságát.
Kapcsolódó cikkek
- Új Dell intézményi és adatközponti hálózati megoldások
- Megkönnyíti a privát felhő létrehozását a Fujitsu új platformja
- Új irányok és új piacok Dell vállalati üzletágában
- Új közösségi szolgáltatások az Oracle felhőben
- Dell SonicWALL TZ: nagyobb biztonságú és teljesítményű Dell tűzfalak
- Frissítések az Oracle Sales Cloud megoldásához
- Katasztrófa utáni helyreállítás a felhőből
- Az Oracle kibővíti a világ legátfogóbb vállalati felhőportfólióját
- Barracuda: kiterjesztett biztonság az Azure platformhoz
- Tévhitek miatt terjednek lassan a vállalati felhőszolgáltatások Magyarországon
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.