Gyerekbaráttá kell tenni a magyar internetet
A Miniszterelnökség minél több szakember bevonásával szeretné kiértékelni az internetről szóló nemzeti konzultáció eredményeit. A kész, javaslatokat tartalmazó tervezetet novemberben nyújtják be a kormánynak.
Szakmai konferenciasorozattal próbált minél több szakembert bevonni az internetről és digitális fejlesztésekről szóló nemzeti konzultáció eredményeinek kiértékelésébe a Miniszterelnökség. Az InternetKon nevű kezdeményezés 20 kérdéssorára csak nem 32 ezer ember válaszolt.
A konferenciasorozat első eseményén a biztonságos internetezés témakörében egyeztettek arról, miként lehet kormányzati döntéssé alakítani a polgárok akaratát. Az InternetKon eredményei alapján közösen kialakított elképzelések, döntési javaslatok november közepére kerülnek a kormány elé.
A válaszadók a Miniszterelnökség szerint egyértelműen biztonságos, megfizethető, mindenki számára hozzáférhető webet szeretnének, mely az oktatást is segítené. Nagyon fontosnak tartják azonban, hogy a sokszor óvodáskorú gyermekeket is elérő internet ne rejtsen magában veszélyeket.
Ha oktatásról és szórakozásról van szó, jó tartalmak kis szükségesek, mondta Pintér Róbert, az Egyszervolt a Magyar Gyermekkultúráért Közhasznú Alapítvány főtitkára. Megfelelő minőségű anyagokkal a gyermekek elfelejthetik, hogy tanulnak, és játékként élhetik meg az oktatást.
A tájékoztatás és megelőzés mellett a segélynyújtásra is nagy figyelmet kell fordítani, legyen szó akár adathalász honlapról, akár zaklatásról vagy más, gyermekeket veszélyeztető jelenségekről - mondta Takách-Batta Zsuzsanna, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatója. Hozzátette: a gyermekbarat.nmhh.hu weboldalról ingyenesen tölthetők le korcsoportonként alkalmazható szoftverek.
Az előadók mindegyike kiemelte a diákok informatikai felkészítésének, valamint az azt végző pedagógusok képzésének fontosságát.
Deutsch Tamás miniszterelnöki biztos a tanácskozáson arról beszélt: a gyermekvédelem ügyét különösen fontosnak tartják az emberek. Az internetes gyermekvédelem hazai rendszerében az elmúlt években megszülettek a szükséges jogszabályok, a jogalkalmazás monitorozása azonban fontos része a gyakorlati hatékonyság növelésének.
Kapcsolódó cikkek
- Hackelők miatt változtatja algoritmusát a Google
- Új piktogramok segítenek a gyerekeknek megfelelő TV-műsort választani
- Túl sok stresszt okoz gyerekeknek az okostelefon
- Nyomon tudják követni gyermeküket a szülők az LG új okoskarkötőjével
- Internet Hungary: Percenként másfél millió netes tartalom születik
- Tévé és rádió a farzsebben
- Minden ötödik gyereket ért már zaklatás az interneten
- Korhatárjelzést kapnak a YouTube és a Vevo videoklipjei Nagy-Britanniában
- Nagyon sokba kerülhet a családnak a gyerekek online ténykedése
- Milyen veszélyes tartalmakkal találkoznak gyermekeink a neten?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.