ABB szünetmentes áramforrás működik a föld mélyén
Finnország villamosenergia-ellátása megfizethető, stabil és biztonságos, a politikai környezet nyugodt és kiszámítható. Ezeknek, valamint a kedvező törvényi kereteknek köszönhetően az ország ideális helyszíne a globális adatközpontok létesítésének, és ebben a szektorban a világ egyik legversenyképesebb országa.
Csúcstechnológia a földfelszín alatt
A Ficolo Ulvila-ban épült adatközpontja 8500 m2 alapterületű, föld alatti alagútrendszerben található, amelyet eredetileg a Finn Védelmi Erők alakítottak ki. A geológiai kőzetrétegekbe mélyítve összesen kilenc terem található, melyek mérete 500 és 800 m2 között változik. A termeket egy, vagy megosztva több ügyfél is igénybe veheti.
Az egyes adatközpont-termek egymástól függetlenül üzemelnek, és a kolokációs modellünk azt is lehetővé teszi, hogy az ügyfeleink az igényeik figyelembe vételével központosított vagy osztott adatközpont-megoldások között válasszanak.” - mondta el Seppo Ihalainen, a Ficolo vezérigazgatója a létesítményről.
A villamosenergia-ellátás biztonsága a legfontosabb
Seppo Ihalainen elmondta: “A megbízható villamosenergia-ellátás döntő fontosságú az adatközpontokra szakosodott iparágban. A mi létesítményünknél ideális megoldásnak tekinthető, hogy az energiaellátás biztonságát az ABB UPS rendszere biztosítja. Tartalék energiaforrásként szélturbinával termelt áramot, és diesel generátorokat is használunk. Az általunk kiépített rendszerben az ügyfél szolgáltatásainak működése akkor is zavartalanul folytatódik, ha az ellátó energiahálózatban áramszünet lép fel. "
Energiahatékony megoldás adatközpontokhoz
Az ABB technológiákat, technológiai megoldásokat és professzionális szolgáltatásokat kínál az adatközpontok számára. A hálózati és a fizikai biztonság, valamint a tűz elleni védelem érdekében különböző biztonsági rendszerek épültek ki az ulvilai létesítményben. Az energiahatékonyság, a zöld és a megújuló energia használata, a hulladékhő-visszanyerés mind nagyon fontos szempont az adatközpont működésében. “Folyamatosan működnek hulladékhő-visszanyerési projektek, amelyek Ulvila város energiaellátását támogatják”- mondja Seppo Ihalainen.
A növekedési kilátások nagyszerűek, mivel Finnországban a Ficolo az első adatközpont, amely meghonosította a kolokációs üzleti modellt. A Ficolo agilis üzleti megközelítést alkalmaz; ahol a vevő választja ki az együttműködés körét és mélységét, így a döntésétől függően az IT szolgáltatásait részben vagy egészben is kiszervezheti.
Seppo Ihalainen vezérigazgató azt prognosztizálja, hogy tekintetbe véve az IT- és az üzletkritikus rendszerek gyors növekedését, öt - nyolc éven belül mind a kilenc termet értékesíteni fogják.
A modularitás javítja a használhatóságot
Az ABB a Ficolo-nak moduláris, nagy hatékonyságú DPA UPS rendszert szállított, amely skálázható, így a változó igényekhez könnyen illeszthető. A rendszer megbízhatóságát a kettős konverziós technológia modularitása, és a beépített redundancia garantálja. Az üzem közben cserélhető modulok lehetővé teszik, hogy ne kelljen megszakítani a rendszer üzemét, a javításhoz szükséges időt pedig nagyon lerövidítik. A DPA modul cseréje nem követeli meg, hogy szakmérnök szálljon ki a helyszínre. A DPA modul pedig az ABB szervizéhez kerül kivizsgálásra és javításra.
Az ABB DPA UPS rendszerei akár 96%-os hatékonysággal is tudnak üzemelni.
A villamosenergia-ellátás rendelkezésre állása, megbízhatósága és költsége alapvető fontosságú szempontnak számít az adatközpontok, a kórházak, a médiaszolgáltatók, a telekom szektor és a folyamatautomatizálási ipar számára. Az energiatermelés vagy az energiaellátás terén fellépő esetleges problémák áramszüneteket vagy olyan áramminőségi problémákat idézhetnek elő, mint feszültségesés, feszültségtüske, vagy frekvenciaingadozások és a felharmonikusok. Az UPS rendszerek nélkülözhetetlen szerepet játszanak abban, hogy megvédjék ezeket a kritikus szolgáltatásokat, és minimális szintre szorítsák le a költségeket.
Kapcsolódó cikkek
- Két új ABB elektromos autó gyorstöltőt adtak át Budapesten
- Gyerekjáték lesz okosotthonunk irányítása
- Sok európai hi-tech cég viszi közelebb gyártását a felhasználókhoz
- Az ABB üzembe helyezte a világ első ökohatékony gázzal szigetelt kapcsolóberendezését
- Hogyan védjük meg digitális életünket a villámokkal szemben?
- Új Eaton UPS-ek virtualizált környezethez
- Hulladékból energiát ABB technológiával
- Nyílt forráskódú okosotthon szoftvert fejleszt az ABB, a Bosch és a Cisco
- Mesterséges intelligenciát kutat a Vicarious
- YuMi, az emberek és robotok jövőbeni együttműködésének a hírnöke
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.