A Dell új megoldásokkal segíti a HPC terjedését
A Dell bemutatta nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) portfóliójának legújabb fejlesztéseit. A vállalat olyan új innovatív rendszereket alakított ki, amelyeknek célja, hogy egyszerűsítsék a HPC és az adatelemzés általános bevezetését a kutatás, a gyártás és a genomika területén.
A HPC egyre fontosabb tényezővé válik a vállalatok fejlődésében és versenyképességében. A szervezetek általában nem rendelkeznek a szükséges szakértelemmel ahhoz, hogy egy HPC rendszert úgy konfiguráljanak, építsenek ki és helyezzenek üzembe, hogy közben ne veszítsék szem elől valódi tudományos, mérnöki és elemzési céljaikat. A National Center for Manufacturing Sciences szerint 2020-ra digitálisan fogják tervezni az összes termék 98 százalékát, ugyanakkor a központ 300 000 gyártással foglalkozó vállalatának 95 százaléka kevés vagy semmilyen szakértelemmel nem rendelkezik ehhez.
Jim Ganthier, a Dell mérnöki megoldásokért és felhő alkalmazásokért felelős alelnöke és vezérigazgatója kifejtette, hogy a HPC már nem csak a legigényesebb kutatók eszköze. Felhasználják a leghaladóbb egyetemekkel és kutatóintézetekkel folytatott közös munka során tanultakat, és ezt a tudást szabják testre a hagymányos vállalatok számára. Azt látjuk, hogy egyre több gazdasági ágazatban tevékenykedő ügyfél használja ki a technológiában rejlő erőt.
A Dell felgyorsítja a HPC terjedését
A Dell új HPC rendszer kínálata a HPC és adatelemző megoldások olyan családja, amely az egyéni fejlesztésű rendszerek rugalmasságát kombinálja az előre konfigurált, gyári kiépítésű rendszerek egyszerűségével, megbízhatóságával és értékével. Mindezt a következő előnyök mellett:
- egyszerűbb kialakítás, konfigurálás és rendelés - hetek helyett órák alatt.
- az egyes szakterületekhez igazított megoldásokat a Dell mérnökei és szakértői a konkrét tudományos, mérnöki és elemzési terhelésekre tervezték, rugalmas iparági szabványelemek használatával.
- a Dell mérnökei teljes körűen felügyelik a rendszereket, tesztelik és ellenőrzik azokat. További előny, hogy az ügyfelek egy kapcsolattartónál érhetik el a szolgáltatások széles körét és a központosított hardvertámogatást is.
Az új alkalmazásspecifikus Dell HPC rendszer ajánlatai:
- A genomikai adatelemzésre szolgáló Dell HPC rendszer célja, hogy kiszolgálja a genomikai kutatószervezetek igényeit. Az új megoldás lehetővé teszi, hogy a költséghatékony bioinformatikai központok eredményeket tudjanak elérni, és releváns időtartamon belül azonosíthassák a kezeléseket, egyidejűleg biztosítja a szabályok betartását és a bizalmas adatok védelmét. A platform kialakításakor a Dell a Translational Genomics Research Institute (TGen) intézettel működött együtt. A cél az volt, hogy segítsék a klinikai kutatókat és az orvosokat abban, hogy növeljék a világ első, az FDA (Food and Drug Administration) által jóváhagyott precíziós gyermekkori daganatok elleni gyógyszer tesztelésének hatókörét és hatásosságát. A TGen sikeresen javítja számos beteg esélyeit, mivel az új gyógyszerrel a korábbiaknál legalább egy héttel korábban képesek célzott kezelésekre.
- A gyártásban használt Dell HPC rendszert olyan ügyfelek számára tervezték, akik összetett gyártástervezési szimulációkat futtatnak munkaállomások, klaszterek vagy mindkettő használatával.
- A kutatás számára tervezett Dell HPC rendszer olyan alap vagy referenciaarchitektúra, amely a kutatásra használt rendszerek és számos, összetett tudományos elemzést is igénylő alkalmazás alapját képezheti. Ezt a szabványos klaszter konfigurációt kiindulási pontként használhatják a Dell ügyfelei és rendszermérnökei, hogy olyan kutatási rendszereket dolgozzanak ki, amelyek a különböző kutatási programokon dolgozó ügyfelek egyedi igényeit fedik le.
A Dell felgyorsítja a HPC technológiai innovációkat
A Dell bejelentette, hogy további befektetéseket tervez a partnerkapcsolatok, a programok és a technológiák terén is, hogy az innovációs fejlesztések mindenki számára elérhetőek legyenek az asztali számítógépektől a "jövőkész", akár petaflopos teljesítményű rendszerekig.
A Dell az Intellel együttműködve tovább bővíti a Dell HPC Innovációs Laboratóriumát, kifejezetten az IntelR Scalable System Framework támogatásának céljával. A texasi Austinban található labor több millió dolláros bővítése további szakértelemmel, infrastruktúrával és technológusokkal egészíti ki a meglévő szakértő bázist. A laboratóriumot azért hozták létre, hogy kiaknázzák és széles körben elérhetővé tegyék a fejlett technológiákban rejlő előnyöket, amelyek a feldolgozás, a hálózati és a tárolás területeit érintik, illetve nyílt szabványokat vezessenek be az iparágban.
A Dell és az Intel partnerkapcsolata
Amellett, hogy a Dell a jelentős OEM gyártók közül elsőként csatlakozott az Intel Fabric Builders programhoz, szorosan együttműködik az Intellel. A vállalat támogatja az IntelR Scalable System Framework keretrendszert, amelynek részei az IntelR Omni-Path Fabric technológia, a következő generációs IntelR XeonR processzorok, az IntelR Xeon PhiT processzorcsalád és az IntelR Enterprise Edition for Lustre is. Az ezzel kapcsolatos bejelentések:
- Az IntelR Omni-Path architektúrát használó PowerEdge szerverekhez új Dell Networking H sorozatú switchek és adapterek érhetők el, amelyek következő generációs hálózati technológiát biztosítanak a HPC telepítésekhez. Az architektúra olyan fejlett szolgáltatásokat kínál, mint például az adatforgalom optimalizálása, a csomagintegritás védelme, és a dinamikus sávméretezés. Hálózati szinten ez kifinomultabb vezérlést tesz lehetővé, aminek eredménye a nagy teherbírás, nagy teljesítmény és optimalizált adatforgalom.
- .A Dell és az Intel támogatja a Linux Foundation OpenHPC közösséget. A közösség azért alakult, hogy olyan közös platformot biztosítson, amelyen a végfelhasználók közösen dolgozhatnak és fejleszthetnek. Így leegyszerűsíthetik az egyéni szoftvercsomagok használatával járó telepítés, konfiguráció és folyamatos fenntartás összetettségét, illetve megkönnyíthetik az utat az óriási léptékű üzemeltetés felé.
- A Dell bemutatja az IntelR Scalable System Framework számos összetevőjét, beleértve az IntelR Omni-Path architektúrát, az IntelR Enterprise Edition of Lustre megoldást, és az IntelR Xeon PhiT processzorcsaládot. Emellett a Dell rendszeresen egyeztet az ügyfelekkel, hogy minél jobban megértse, hogyan tudja segíteni az ügyfeleket a következő generációs IntelR Xeon PhiT processzorokat használó rendszerek bevezetésének optimalizálásában.
A Dell és a Mellanox partnerkapcsolata
A Dell és a Mellanox Technologies régóta együttműködő partnerek, és vezetői a HPC közösségnek. A HPC Advisory Council közösséggel közösen számos iparágvezető gyakorlatot és használati esettanulmányt adtak már ki, amelyekben szemléltették a kiemelkedő alkalmazás-méretezhetőséget és a teljesítményt. A Dell és a Mellanox több éve biztosít HPC klasztereket a HPC Advisory Council közösségnek, így a HPC közösség a kategória legjobb rendszereit használhatja az alkalmazásoptimalizáláshoz, a teljes HPC eléréshez és oktatáshoz.
A Dell és a Mellanox bejelentette, hogy további befektetéseket tervez a Dell meglévő HPC Innovation Lab részlegébe. Egy teljes körű EDR 100Gb/s InfiniBand szuperszámítógépes rendszerrel bővítik a labort. A rendszer rendkívüli méretezhetőséget kínál, illetve alkalmazásspecifikus összehasonlító elemzéseket, valamint karakterizálást biztosít az ügyfelek és partnerek számára az átterhelési képességek és a Mellanox kapcsolat fejlett gyorsítási motorjainak köszönhetően.
Lendület az ügyfeleknek és a közösségnek
A Dell folytatja a HPC megoldások globális üzembe helyezését, hogy ezzel is támogassa a tudományos fejlődést elősegítő szervezeteket, illetve biztosítsa gazdasági és globális versenyképességüket. A HPC számos ország napirendjén fontos helyen szerepel, mivel létfontosságú az olyan területeken, mint például a tudomány, az ipari termelékenység, a klímaváltozás, az energiaellátás és a biztonság, illetve jó néhány gazdasági ágazatban is. Emellett a HPC kezdeményezések egyre inkább közelítenek a Big Data és felhőalapú rendszerekkel foglalkozó kezdeményezésekhez.
Elérhetőség
A genomikai adatelemzésre szolgáló Dell HPC rendszer már kapható. A Dell HPC rendszerek, amelyeket gyártáshoz és kutatáshoz terveztek 2016 elejétől lesznek elérhetőek. Az IntelR Omni-Path architektúrára épülő Dell Networking H sorozatú switchei, adapterei és szoftverei pedig 2016 első felében jelennek meg.
Kapcsolódó cikkek
- Innováció az ICT ökoszisztémában
- A 3D-s pontfelhő technológiáról beszéltek a maygar térinformatikusok Dubaiban
- Nyolcmilliárd forint támogatás innovációs célra
- Innovációs TechShow az Akvárium Klubban
- Kampánymenedzselő, marketingtervező szoftvert fejlesztett egy online szakértő
- Átkozmetikázott, felturbózott üzleti struktúrával újít az Invitel
- Az UR3 könnyűsúlyú robot a Hungexpón debütál
- Egyre többet költ kutatás-fejlesztésre Kína
- Az okos vércukormérők korszaka elkezdődött
- Új távlatok a videó-biztonsági megoldások területén
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.