Áramforrások hiányának európai szintű megszüntetése
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője és a European Policy Centre, a King Baudouin Alapítvány támogatásával létrehozott, független, nonprofit kutatóközpont bejelentette az Energy Poverty Task Force kezdeményezés elindítását.
A munkacsoport feladata az energiaszegénységgel kapcsolatos problémák lehetséges megoldásainak feltárása az Európai Unió területén. A 2016. január 26-án, Brüsszelben tartott alakuló ülésen részt vett Maroš Šefčovič, az Európai Bizottság energiastratégiáért felelős alelnöke is.
A Schneider Electric, a társadalmi felelősségvállalás mellett elkötelezett vállalatként 2013-ban Energy Access néven programot indított a fejlett gazdaságokban jelentkező energiaszegénység leküzdésére. Ennek megvalósítása érdekében három egymást erősítő területre – az oktatásra, a beruházásokra és a technológiai fejlesztésekre – összpontosítja erőforrásait. A vállalat folyamatosan kutatja, hogyan tudná ezen törekvéseit a leghatékonyabb módon megvalósítani, ezért az energiaszegénységgel foglalkozó munkacsoport részeként és a European Policy Centre-rel karöltve munkálkodik az áramforrások hiányának európai szintű megszüntetésén. Mindezek előmozdításaként a társaság egy tanulmányt tett közzé Az energiaszegénység megoldása Európában: a kezdeményezések és a megoldások értelmezése címmel.
Kapcsolódó cikkek
- Galaxis kalauz kkv-knak
- Folyik a verseny a fenntarthatóságért, és a témában elnyerhető címekért
- Adatközponti Oscar-díjat nyert a Schneider Electric
- EcoBlade: „Penge” energiatároló rendszer
- Energetikai portál indult az energiatudatosság növelése érdekében
- A klímaváltozás elleni küzdelembe aktívan bekapcsolódik a Xerox is
- Mintegy 500 millió forintból vált energiatakarékosabbá egy magyar számítástechnikai cég
- Új irodai applikációval vet véget a papír korszaknak a Xerox
- A tengerből is ihatunk vizet a GE miniatürizált, 3D-nyomtatott gépének segítségével
- Schneider Electric: IoT-innováció egyetemi együttműködésekkel
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.