Az ABB tölti a Volvo új, kibocsátásmentes, elektromos hibrid buszait Belgiumban
Az ABB a Luxemburgban kivitelezett hasonló projektet követően ismét a Volvo Buses-t társult, hogy együtt szállítsanak gyorstöltő infrastruktúra megoldást Namur városának tömegközlekedési rendszeréhez. A város kibocsátásmentes zónáiban tizenegy új, Volvo 7900 típusú elektromos busz fog közlekedni.
A két gyorstöltő mellett az ABB megoldása magában foglalja a transzformátorokat, kapcsolóberendezéseket és szervizszolgáltatásokat is.. A tervek szerint az új buszszolgáltatás 2016 végére áll üzembe.
Az automata gyorstöltők komoly szerepet játszanak az üzemen kívüli szünetekben végzett, úgynevezett alkalmi akkutöltésben, így a busznak nem kell visszatérnie a járműtelepre, hogy ott töltőberendezésre kapcsolják, mivel a jármű akkumulátorát percek alatt fel lehet tölteni, ahogy az befut a végállomásra. A megoldás lehetővé teszi, hogy a buszt kisebb akkumulátorcsomaggal szereljék fel, így megnő az utasbefogadó képessége. Mivel a járműveknek nem kell visszatérniük a járműtelepre, hogy ott töltsék fel az akkumulátort, így több menetet képesek teljesíteni az adott útvonalon, ami javítja a szolgáltatást az utasok számára. Ezek az előnyök a város számára is kedvezőek, mivel csökkentik a teljes életút költségeket (TCO, azaz a beszerzés + fenntartás költsége).
„A nagyvárosok világszerte növelik a városi elektromos közlekedés fejlesztését szolgáló befektetéseiket a közutak túlterheltségének csökkentésére és a levegő minőségének javítására” - mondta el Pekka Tiitinen, az ABB Gyártásautomatizálás és Hajtások divíziójának vezetője. „Az e-mobilitási technológiai portfóliónk ötvözése más partnerek, így például a Volvo termékkínálatával összhangban áll a Next Level stratégiánkban lefektetett célokkal, és pozitív eredményeket biztosít a tömegközlekedésben résztvevő utasoknak éppúgy, mint az ezeket a rendszereket használó nagyvárosoknak is.”
„Az elektromos buszrendszerek költséghatékony megoldást jelentenek a rossz levegőminőség javításán és a zajártalom csökkentésén dolgozó városok számára. Az ABB és a Volvo teljes körű és versenyképes termékeket kínál világszerte azoknak a városoknak, amelyek szeretnének áttérni a fenntartható tömegközlekedési rendszerre” – mondta Håkan Agnevall, a Volvo Buses elnöke.
Az ABB 150, 300 és 450W teljesítményosztályú, moduláris kialakítású gyorstöltői minden buszrendszeren kiépíthetők. A gyorstöltő megoldások az elektromos járművek gyorstöltő rendszereivel szemben támasztott előírásokat rögzítő nemzetközi szabvány, az IEC 61851-23 előírásai szerint készülnek. Ez garantálja, hogy a megoldások megfelelő biztonsági rendszerekkel rendelkeznek, elektromos konstrukciójuk teljesíti a vonatkozó előírásokat, a rendszerek architektúrája és működési elve pedig megfelel egy kiterjedtebb autós közösség jövőbeni elvárásainak is.
A csendes és tiszta Volvo 7900 típusú buszokat emissziómentes és alacsony zajszintű vagy korlátozott sebességű zónákra tervezték. A buszok kis diesel motorral vannak felszerelve. Ez lehetővé teszi, hogy szükség esetén növelni lehessen a jármű futásteljesítményét és rugalmasságát. A buszok segítségével olyan területeken is új útvonalakat és megállókat lehet kialakítani, ahol korábban ez megoldhatatlan feladatnak bizonyult.
A távdiagnosztikával, távirányítással és „over-the-air” szoftverfrissítéssel támogatott gyorstöltő rendszer gyors reagálású szervizt és kiváló rendelkezésre állást biztosít. A világszerte kiépített több mint 3000 webre kapcsolódó gyorstöltőnknek köszönhetően a töltőhálózatra kapcsolódást biztosító megoldásaink az iparág legmagasabb üzemidejét garantálják.
Kapcsolódó cikkek
- Nagy sikert arattak az ABB robotjai a 2016-os Grammy-gálán
- Már kétszázezernél is többen használják a Vonatinfó applikációt
- Új ügyvezetőt igazolt az NNG
- Az ABB bemutatja a kompakt SCARA robotok termékcsaládját
- Úton az autózás jövője felé
- Intelligens jegykezelő és okos közlekedéstervező a Xerox-tól
- Dubajozik az ABB
- Átlátszó kamion az utakon
- ABB: megnövekedett jövedelmezőség átszervezések közepette
- Indulnak az ABB hazai egyetemi programjai
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!