Minden eddiginél nagyobb szükség lesz informatikusokra a jövőben
Aki azt szeretné, hogy több év, évtized múlva is keresett és jól megfizetett szakember legyen, annak érdemes az informatika felé vennie az irányt - akár teljes munkaidős állást, akár rugalmas munkaidőben, otthonról végezhető megbízásokat szeretne. Az informatikai képzések hosszú távon is megtérülő befektetést és biztos jövedelmet jelentenek, a jövőben is erről a területről kerülnek ki a legkeresettebb szakemberek.
Az emberi erőforrásokkal foglalkozó szervezetek előrejelzései szerint a jövő munkaerőpiacának sztárjai az informatikusok lesznek. De nemcsak ezért érdemes IT-s képzésben részt venni.
Főállásban vagy bárhonnan, bármikor
„Mindenki olyan munkahelyről álmodozik, ahol akkor és annyit dolgozik, amennyi neki belefér, és ahová nem kell minden nap bejárni. Bár az olyan feladatköröknél, ahol folyamatos egyeztetésre van szükség, a cégek teljes munkaidőben foglalkoztatják az informatikusokat, nő az olyan projektjellegű megbízások száma is, amelyek otthonról - vagy bárhonnan is teljesíthetők”- árulta el Herczeg Rudolf, a Ruander Oktatóközpont vezetője. Így lehetséges az is, hogy nem csak két hétre utazhatsz el, hanem akár hónapokra is, miközben egy laptop is elég, hogy pénzt keress! Rugalmas munkaidőben több időt tölthetsz a családoddal, és megspórolod a munkahelyi ingázás költségeit és az erre fordított időt. Mindez nem lehetetlen, ha weblapszerkesztőként, webfejlesztőként vagy programozóként dolgozol.
Ma már alapkövetelmény, hogy valaki értsen a számítógépekhez!
Annak ellenére, hogy ma már szinte nincs olyan munkakör, amelyhez ne lenne szükség informatikai alapismeretekre, a középiskolai oktatás nem minden esetben teszi lehetővé, hogy elsajátítsuk ezeket. „Az informatikai óraszám csökkenése miatt sok fiatal jelentkezik különféle informatikai tanfolyamokra. A magabiztos szövegszerkesztés, táblázatkezelés, fájlkezelés a munkaerő-piaci esélyeinket is javítja, sőt, azt is kijelenthetjük, hogy feltétele annak. Megfelelő számítógépes ismeretek nélkül az állásinterjúkra sem érdemes elindulni!”- árulta el Herczeg Rudolf, a Ruander Oktatóközpont vezetője, aki azt is hozzátette, hogy 2015-ben a legnépszerűbb képzések a szoftverfejlesztő, az informatikai rendszergazda, webfejlesztő, Java programozó, ECDL (számítógépkezelő), melyek mind olyan képzések, amelyek magas kereseti lehetőséget biztosítanak, Magyarországon is.
A legnépszerűbb informatikai tanfolyamok 2015-ben:
- Szoftverfejlesztő
- Informatikai rendszergazda
- Webfejlesztő
- Java programozó
- ECDL (számítógépkezelő)
A jövő szakmái
Az informatikai képzések nemcsak a közeljövőre nézve jelentenek megtérülő befektetést. A technológiai fejlődés és a digitális marketing alaposan átrajzolja a cégek munkaerőigényét. Olyan szakmákat teremt, amelyek korábban gyakorlatilag nem léteztek, vagy más feladatköröket láttak el. A jövőben például óriási szükség lesz olyan szakemberekre, akik biztonságosan tárolják és dolgozzák fel az adatgyűjtő eszközök által megszerzett információkat. Sokan úgy vélik, 2016-ban az adatelemzői lesz az egyik legkeresettebb szakma, a cégek ugyanis nem sajnálják a forrásaikat, hogy mindennél többet tudjanak meg a fogyasztói szokásokról, hogy aztán személyre szabott és anyagilag is megtérülő, eredményes marketingkampányokat indítsanak. Szintén nagy lesz a kereslet az IT szakmán belül az informatikai biztonsági elemzőkre, akiknek többek között az a feladata, hogy kiszűrjék az adatkommunikációs rendszerek gyengeségeit, fejlesszék azokat, és megoldják a hibákat. A tanulás nemcsak anyagi befektetés, sok időt és energiát kell arra áldoznunk, hogy egy szakmát elsajátítsunk. Érdemes ezért jól választani, és az sem mindegy, milyen intézményben tanuljuk meg az alapokat!
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- Szolnokra is megérkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- 11 táblagép átadásával Rezibe érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- Nagyon hiányoznak a lányok az informatikából
- Az Oracle bemutatja a cloud szolgáltatások bevezetését jelentősen egyszerűbbé tévő szolgáltatás-készletét
- ABB adomány az Óbudai Egyetemnek
- Egyedülálló, netes kísérletezést indított el a Laborkaland Online!
- Több mint 6 ezer diák a Vodafone Digitális Iskolában
- Legyél Te is Informatikus! - Informatikai Oktatási Konferencia 2016
- Okos időbeosztással a tavaszi fáradtság ellen
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!