A személyre szabott megoldásoké a jövő
Az Oracle bemutatta “The Era I Enterprise: Ready for Anything” című tanulmányát, amelynek keretében 10 iparágból 300 vállalatvezetőt kérdezett meg arról, hogyan készülnek fel a szervezetek a megváltozott fogyasztói igényekre.
Manapság egyre komolyabb igényként, sőt elvárásként jelenik meg, hogy a fogyasztók saját szokásaiknak megfelelően jussanak hozzá a termékekhez és szolgáltatásokhoz, legyen szó üzleti ügyek lebonyolításáról, kommunikációról, munkáról vagy a szabadidő eltöltéséről. A jelentés szerint a szervezetek többsége foglalkozik a változással: a válaszadók 84%-a érzékelte az egyedi felhasználói igények megjelenését, 70%-a a munkavállalók körében is találkozott a jelenséggel, azonban csak 20%-uk adna saját vállalatának „A” – vagyis kiváló minősítést az ilyen típusú szolgáltatások nyújtására.
A személyre szabott megoldások hiánya csökkenti a versenyképességet
A válaszadók közel kétharmada – többek között a kommunikációs, oktatási és kutatási, mérnöki és építőipari, pénzügyi, egészségügyi, vendéglátó ipari, közszféra, valamint a kiskereskedelmi szektor képviselői – úgy vélik, hogy a váltás nagy kihívást jelent a versenyképességük szempontjából. A szervezetek becslése szerint, ha sikeresen tudnának személyre szabott megoldásokat biztosítani ügyfeleik és munkavallóik számára, az további 18 százalékos éves bevétel-növekedést eredményezne.
A felhő segíthet a vállalatoknak a felkészülésben
Az Era I (Era I - Age of the Individual), azaz az egyének korszakában szükséges rugalmasság megteremtésében a válaszadók szinte mindegyike (97%) az informatikai beruházások fontosságát emelte ki, amelyek köre az üzleti információs megoldásoktól, a felhasználói élményeket biztosító megoldásokon át, az iparág-specifikus alkalmazásokig terjed. Ezek a beruházások fontos szerepet játszanak a vállalatok azon képességeiben, hogy személyre szabott felhasználói és munkavállalói élményeket kínálhassanak. Továbbá 81 százalék szerint kapcsolat van a felhő alapú informatikai megoldások, és a személyre szabott megoldások nyújtásának képessége között.
A menedzserek szerint a perszonalizáció jelentősen megnöveli az ügyfelek és munkavállalók megtartásának arányát. A szervezetek szerint a munkavállalói elégedettség 94 százalékkal növelhető a személyre szabott élmények, és a munkavégzést megkönnyítő rugalmas, és iparág-specifikus alkalmazások segítségével.
A rugalmas vállalatvezetők előnye
A rugalmasság kulcsfontosságú az üzletmenet szempontjából, és ezt a tanulmány eredményei is kimutatták: azok a szervezetek, akik több mint 10 százalékkal növelték bevételeiket a tavalyi évben, jelentős előnyben vannak a személyre szabott megoldások biztosításában. Az Era I vezetőinek 49 százaléka reagál a felhasználói visszajelzésekre (szemben a hagyományos vezetők 18 százalékával), illetve 38 százalékuk hatékonyan reagál a megváltozott piaci körülményekre (a hagyományos vezetők körében ez az arány csak 10 százalék).
Kapcsolódó cikkek
- Az Ericsson az 5G-hez közelíti a hálózati lefedettséget, a hálózat teljesítményét és képességeit
- A Cisco kutatása szerint ma még kiaknázatlan a digitalizációban rejlő üzleti lehetőségek 80 százaléka
- EPAM-suli a Digitális Témahéten
- Összeomlik a hazai IT szektor, ha nem kapcsolunk időben
- Felhős szoftver szolgáltatókat venne az S&T Hungary
- Jubileumi konferencián találkoztak a hazai Oracle felhasználók
- Minden eddiginél nagyobb szükség lesz informatikusokra a jövőben
- Nagyon hiányoznak a lányok az informatikából
- Az állami és társadalmi szférában, valamint az üzleti életben fontos szerepet kap a vizualizáció
- Új felhőszolgáltatások, fejlesztői, hatékonyság növelő megoldások a Microsofttól
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.