Innovációs díjat kapott a Magnus elektromos repülőgépe
Innovációs díjat kapott a kecskeméti székhelyű Magnus Aircraft Kft. és a Siemens közös fejlesztésű elektromos repülőgépe - közölte Andréka Domonkos, a Magnus kommunikációs igazgatója szombaton az M1 aktuális csatornán.
A friedrichshafeni Aero 2016 szakkiállításon vették át az elismerést, amelyet elektromos fejlesztésekkel foglalkozó európai projekteknek adhatnak - tette hozzá.
Az igazgató közlése szerint az eFusion nevű gép 2017-től előrendelhető, addig folytatják a fejlesztéseket, hogy az üzemidőt hosszabbítsák. Hozzátette: a gép oktatásra, így kényszerhelyzeti képzésre és műrepülésre is alkalmas.
Andréka Domonkos korábban az MTI-nek elmondta, hogy a mintegy egymillió euróból kifejlesztett eFusion nevű típus egy kétüléses, könnyű szerkezetes repülőgép, kompozit anyagokból készült, súlya 410 kilogramm. Hozzátette, ezres nagyságrendű megrendelésre számítanak egyrészt a kínai légtér megnyitása, másrészt a vészhelyzeti képzés növekedése miatt.
Kapcsolódó cikkek
- A világ első virtuális olimpiai közvetítése a Samsunggal
- Kiber-fizikai rendszereket tudnak megvédeni a BME hallgatói
- Innováció az ICT ökoszisztémában
- Gyorsítsuk az innovációt az ITU Telecom World 2015 konferencián
- Innovációért felelős vezetőt nevezett ki a Telenor
- Emelték a lécet az ötödik Nagydíj pályázói
- Laboratórium is nyert a Greennovációs versenyen
- A Cisco kutatása szerint ma még kiaknázatlan a digitalizációban rejlő üzleti lehetőségek 80 százaléka
- Magyar szoftverfejlesztők előtt nyit kaput a Zebra
- Az ABB innovatív termékei a Microsoft irodaépületében
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!