Rendhagyó tanórákat indít a UPC
A UPC Magyarország a tanév végéig meghosszabbítja új oktatási programját, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Informatikai Vállalkozások Szövetsége által életre hívott Digitális Témahét keretében indított el.
A „60 perc alatt az internet körül” című interaktív órákon általános iskolásoknak mutatják meg, hogyan épül fel a világháló és hogyan kell okosan élni a lehetőségeivel. A UPC programjában kiemelt figyelmet kapnak a speciális nevelési igényű tanulókkal foglalkozó és az elmaradott térségekben működő iskolák – jelentették be a Digitális Témahét mai díjátadóján.
Interaktív bemutatóval, játékos kísérletekkel és sok-sok, internettel kapcsolatos érdekességgel várták a UPC Magyarországnál annak a speciális oktatási igényű iskolának a diákjait, amely elsőként jelentkezett be a szolgáltató „60 perc alatt az internet körül” című programjára. A UPC Magyarország az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Informatikai Vállalkozások Szövetsége által április első hetében életre hívott Digitális Témahét programsorozathoz kapcsolódva fejlesztette ki interaktív foglalkozását, melyen azt mutatták be, hogyan működik az internet, milyen csatornákon jut el az otthonokba, és hogyan kell okosan élni a lehetőségeivel.
A UPC az elmúlt években több nagyszabású programot is indított a digitális írástudás elterjesztésére. Az általa támogatott „Kattints rá Nagyi!” tanfolyamokon több mint tízezer idős internetezőt oktattak digitális ismeretekre; a biztonságos internetezést bemutató kiadványaival, online elérhető tudástárával pedig ma is a legfiatalabbakhoz szól a vállalat. A UPC Digitális Témahét keretében meghirdetett új foglalkozására május végéig jelentkezhettek az iskolák, de a szolgáltató az IVSZ díjátadóján bejelentette, hogy programját egészen az idei tanév végéig meghosszabbítja. A rendhagyó tanórákra elsősorban a hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó és elmaradottabb térségekben működő intézményeket várja a UPC.
Dárdai Mária, a UPC Magyarország jogi és szabályozási igazgatója, a díjátadón elmondta: „Fontosnak tartjuk, hogy szerepet vállaljunk a digitális írástudás és az internettel kapcsolatos ismeretek terjesztésében, különösen a hátrányos helyzetben élő gyerekek, fiatalok körében. Ők azok, akik gyakran el vannak zárva a digitális világ lehetőségeitől. Célunk, hogy előttük is megnyissuk a kapukat és megtanítsuk nekik, amit az internetről ma már mindenkinek tudnia kell. A UPC folyamatosan fejleszti hálózatát a fővárostól távolabb eső településeken is, de e fejlesztéseknek csak akkor van valódi haszna, ha az ott élők képesek élni a nagy sebességű hálózat nyújtotta lehetőségekkel. Tudatos internethasználókat szeretnénk nevelni, ehhez ad segítséget digitális oktatási programunk.”
A UPC Magyarország a Digitális Témahét hivatalos szponzoraként az IVSZ, tanárok számára kiírt pályázatát is támogatta, melyen a legjobb, digitális kompetencia fejlesztését és a digitális pedagógia terjedését célzó projektterveket keresték. A UPC különdíját, egy Dell Inspiron i7 notebookot és hozzá egy egyéves mobilinternet előfizetést, Kiss Mónikának, a szegedi Orczy István Általános Iskola tanárának ítélte oda, digitális eszközöket és csatornákat kreatívan használó oktatási projektjéért.
Kapcsolódó cikkek
- Lengyelországban is együttműködik az Ericsson és a UPC
- Felvásárlással bővíti hálózatát Bicskén a UPC
- Megújult honlapok tájékoztatnak a közvetlenül elnyerhető uniós forrásokról
- Korlátlan internet a mobilon, már nem csak meglévő UPC előfizetőknek
- EPAM-suli a Digitális Témahéten
- Összeomlik a hazai IT szektor, ha nem kapcsolunk időben
- Több mint 4000 diákhoz jutnak el a Magyar Telekom programjai a Digitális Témahéten
- Minden eddiginél nagyobb szükség lesz informatikusokra a jövőben
- Nagyon hiányoznak a lányok az informatikából
- Egyedülálló, netes kísérletezést indított el a Laborkaland Online!
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!