A Huawei támogatásával fejleszti tovább infrastruktúráját a győri Széchenyi István Egyetem
A győri Széchenyi István Egyetem és a Huawei Technologies Hungary megkezdte együttműködését az egyetem távközlési- és infokommunikációs képzésének fejlesztésére.
A részletekről Dr. Földesi Péter, az intézmény rektora és Karish Cui, a vállalat technológiai igazgatója írta alá a megállapodást Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkárának jelenlétében. Az infokommunikációs multi először kötött ilyen, egyetemi partneri megállapodást Magyarországon.
’’Egy ország infokommunikációra való nyitottsága, érettsége, annak használata az általános társadalmi, gazdasági fejlődés kulcsa – mondta Kara Ákos, államtitkár az eseményen, aki kihangsúlyozta azt is, hogy a kormányzat célja, hogy minél több fiatal számára vonzóbbá tegye az informatikus szakot. – Azt is javaslom a felsőoktatásba jelentkezőknek, hogy olyan intézményt válasszanak maguknak, ahol erősek a vállalati kapcsolatok is. ’’
A mai szerződéskötés egyébként annak a stratégiai partnerségi megállapodásnak a részletes tartalommal való feltöltése, amelyet Szijjártó Péter, külgazdasági- és külügyminiszter jelenlétében Dr. Komlósi László Imre, a Széchenyi István Egyetem nemzetközi rektorhelyettese és Jimmy Pang, a Huawei Technologies globális kormányzati kapcsolatokért felelős elnöke írtak alá Pekingben, a 4. Kína–Kelet-Közép-Európa Találkozót kísérően, 2015. november 26-án. Eszerint a felsőoktatási intézmény Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Karán folyó távközlési- és informatikai képzést a következő 5 évben mintegy 100 millió forint értékben támogatja a vállalat, többek között egy Huawei Akadémia és Labor indításával.
’’Ötven éve indult az egyetemünk, fiatal még, de már komoly hagyományai vannak – emelte ki Földesi Péter, az egyetem rektora. - Először a globális autóipar prominensével, s most pedig az infokommunikáció kiemelkedő világvállalatával lépünk partnerségre. Nem hagyományos segítséget, támogatást kérünk, hanem közös gondolkodást, fejlesztést, valódi együttműködést a Huaweitől."
A most aláírt megállapodás az egyetem számára egy úgynevezett, Huawei high performance computing (HPC), azaz a kutatás-fejlesztési munkához elengedhetetlen magas számítási kapacitású, szuperszámítógép-csomagot biztosít, és segítséget nyújt az egyetem már meglévő HPC infrastruktúrájának továbbfejlesztéséhez.
A két fél megállapodott a BSc, MSc és PhD hallgatók közös szakirányú továbbképzésében is, az általános vállalati igényeknek megfelelő képzésfejlesztésben (szakmérnök képzés indítása); és a duális képzési rendszer kialakításában, bevezetésében.
Közös kutatás-fejlesztési programok megvalósítását is tervezik további partnerek bevonásával, többek között a „machine to machine” (M2M), azaz gép és gép közötti és az ehhez szorosan kapcsolódó „Internet of Things" (IoT) előremutató infokommunikációs technológiák területén.
’’A Huawei hosszú távú magyar jelenléte szempontjából elengedhetetlen egy egyetemi-partneri háttér” – mondta Karish Cui, a vállalat technológiai igazgatója -, „hogy a helyi ipar- és szakági szereplőkkel közösen gondolkodhassunk egy jobban összekapcsolt Magyarország, egy prosperáló gazdaság megteremtésén és fenntartásán.’’
A Huawei bejelentette a Seeds for the Future programjának idei fordulóját is, amelyre az ország valamennyi felsőoktatási intézményeiből jelentkezhetnek távközlési- és infokommunikációs tanulmányokat folytató hallgatók, egy 3 hetes kínai tanulmányútra a vállalat magyar weboldalán keresztül.
Kapcsolódó cikkek
- Laborkaland és Laborintus
- Az idei év egyik legmeghatározóbb dokumentumkezelési fejlesztése a vállalatoknál az MPS lesz
- 3D nyomtatót minden iskolába!
- Süsü és a Virtuózok váltották valóra a hátrányos helyzetű gyermekek álmait
- 4G hálózaton végzett teszthívást a Magyar Telekom
- A telekommunikáció és a műsorsugárzás fejlődése az elmúlt 30 évben
- Gyakornoki programmal frissít a Lufthansa Systems Hungária
- Az IoT elmosódó határai új biztonsági stratégiát igényelnek
- Jövőbelátó piaristák
- A jövő vezetőjének nem elég, ha tudja, mi az a Facebook
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.