Idén is táncolhatunk a Tévé Macival a Múzeumok Éjszakáján
Bár az iskolai év lezárult, az MTVA Kiállítóhely Samsung SMART Schooljában szombaton újra nagy lesz az élet, hiszen a Múzeumok Éjszakáján idén is digitális oktatásra specializálódott tanárok tartanak rendhagyó, szórakoztató irodalom és történelem órát.
A krétát, szöveggyűjteményt és a történelmi atlaszt tabletekre, okostáblára, interaktív tananyagra, és oktató applikációkra cserélhetik a látogatók, hiszen a Múzeumok Éjszakájára egy különleges, interaktív tananyaggal készülnek a Samsung SMART School digitális oktatásra specializálódott tanárai. Az órák 16 és 21 óra között kezdődnek és 30 percesek lesznek. A történelemóra múltbéli kalandozásainak témája Hunyadi János és a középkori Magyarország. A tananyag izgalmas applikációk, játékok, térképek, animációs filmrészletek segítségével elevenedik meg. A kor jeles személyiségei, fegyverei, csatái pedig a tableteken keresztül a látogatók kezében irányíthatóvá válnak. A történelemi barangolás után irodalom órán is részt vehetnek a látogatók Bűntény a Rádióban címmel, ahol egy izgalmas krimi részesei lehetnek: nyomozhatnak, kutathatnak, gondolkodhatnak, s a nyomozás végére talán az is kiderül: hová tűnt Miss Hattock. Az irodalmi szerepjáték során a résztvevők megismerhetik a történetek újraalkotásában rejlő lehetőségeket, átélhetik azt, hogy az irodalom nekik, róluk és általuk szól. Az óra nem titkolt szándéka, hogy a krimi műfaji kereteit felhasználva kedvet csináljon az olvasáshoz, melyben interaktív tábla, tabletek és több játékos applikáció is segíti.
„A Samsung SMART School 2014-óta van jelen a magyar oktatásban. A Múzeumok Éjszakáján kiváló alkalom, hogy még több kisdiáknak, szülőnek és tanárnak csináljunk kedvet a digitális eszközök iskolai szintű felhasználásához, és meg tudjuk mutatni, hogy az interaktív tanórák teljesen új megvilágításba helyezhetik a tanulást és a tanítást” – mondta el Nyilas Orsolya, a Samsung Electronics Magyar Zrt. vállalati kommunikációs vezetője.
A Kiállítóhelyen egy interaktív, tabletekkel körbejárható kiállítást is megnézhetnek a látogatók, ahol régi televíziókhoz és rádiókhoz kapcsolódóan archív képi- és hanganyagokat is megtekinthetnek a televíziózás és rádiózás múltjából. A belépők a látogatás idejére Samsung tabletet kapnak, azon keresztül pedig információhoz juthatnak a kiállítási tárgyakról a mellettük elhelyezett QR-kódot leolvasva. Ez persze nemcsak a történeti leírásokat tartalmazza, de vonatkozó hang- és képanyagokat is, például egy rádióközvetítést az 1936-os berlini olimpiáról vagy épp Szent-Györgyi Albert beszédét a Nobel-díj átvételekor.
A Samsung 2014 elején nyitotta meg első SMART Schoolját a helyi önkormányzattal együttműködve Jászfényszarun. Ezt követően a vállalat három további intézményt szerelt fel digitális eszközökkel. 2014 szeptemberében a jászberényi Lehel Vezér Gimnázium osztálytermében, 2015 januárjában az MTVA által működtetett Rádió- és TV-történeti Kiállítóhely épületében, majd a soltvadkerti Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola épületében alakított ki SMART Schoolt.
Kapcsolódó cikkek
- Fejlesztések a kijelzőtechnológiában
- Utópia Szintetizátor – Interaktív Kiállítás és Konferencia
- A Samsung 1,2 milliárd dollárral teszi emberközpontúvá az IoT-t
- The Chant: felemelő film az olimpiai álomról és az akadályok leküzdéséről
- Változó futball - Európa-szerte növekvő vizuális igények
- A Samsung felvásárolta a Joyentet, a vezető nyilvános és magán felhőalapú megoldások szolgáltatóját
- A Samsung új játékélményt kínált
- Ebben jobbak vagyunk az európai átlagnál: a magyarok rákattannak az új kütyükre
- Már a Samsung SMART kijelzőin is a Tizen operációs rendszer fut
- Budapesten derült fény a nyomtatóipar következő nagy dobására
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!