Magyarországon is bemutatkozott az LG legújabb, HDR-képes 4K OLED TV-portfóliója
Az LG Electronics (LG) Magyarországon is bemutatta legfejlettebb 4K felbontású HDR-képes OLED TV-it, köztük a luxuskategóriás LG SIGNATURE OLED TV G6 készüléket, valamint az ettől a hónaptól már kapható E6, B6 és C6 modelleket, amelyek az idei CES-en debütáltak Las Vegasban.
Az LG SIGNATURE G6 és az E6 modellek a vállalat első olyan OLED-televíziói, melyek a cég új, stílusos, egyedi Picture-on-Glass formavilágát használva készültek el: az ultravékony (a 65 colos G6 esetében mindössze 2,57 milliméteres) OLED panel egy letisztult és elegáns üveg hátsó borítást kapott. Az LG új OLED-portfóliójának valamennyi tagja — köztük az 55 és 65 colos méretben elérhető B6 és C6 modellek — harman/kardon hangrendszerrel és Magic Remote mozgásérzékelős távirányítóval érkezik, illetve egyszerre támogatja a HDR10 és a Dolby Vision HDR-formátumokat. A B6 és a C6 modell egyedi jellemzője a papírvékony kialakítás és a lebegő hatású talapzat. A csúcskészülék, az LG idén debütált SIGNATURE prémium termékcsaládjának tagja, a G6 elnyerte a 2016. évi CES legjobb innovációjának járó elismerést és a neves iF Design Award dizájndíját is.
Az LG a legmodernebb televíziós technikák terén trendszetternek számít, szakértők szerint pedig az OLED-technológia hasonlóan jelentős mérföldkő a televíziózásban, mint amilyen a lapostelevíziók két évtizeddel ezelőtti, vagy a színes tévék 60 évvel ezelőtti megjelenése volt.
Végtelen kontrasztarány a tökéletes fekete révén
Az OLED TV-k képernyőjén a HDR-tartalmak egészen új élményt nyújtanak az innovatív OLED Pixel Dimming technológiának köszönhetően. Míg az LCD kijelzők esetén a LED háttérvilágítás egész képernyőrészleteket egyben világít meg, addig az OLED panelek minden egyes pixele külön-külön vezérelhető, valamint ki- és bekapcsolható, így háttérvilágításra egyáltalán nincs szükség. Ennek eredményeként az OLED TV-k élénk színeket, végtelen kontrasztarányt és részletes sötét tónusokat jelenítenek meg még olyankor is, amikor fényes objektumok közvetlenül a mélysötét területek mellett helyezkednek el. Mivel az egyes pixelek külön kikapcsolhatóak és nincs külön háttérvilágítás, a képek tökéletes feketével jeleníthetők meg. Ez a tökéletes fekete az igazán élénk színek garanciája is egyben, így az OLED TV-k a HDR tartalmak ideális közvetítőjének számítanak.
A 10 bites panellel és a 10 bites feldolgozási képességgel az LG OLED TV-k több mint egymilliárd lehetséges színbeállítást tesznek elérhetővé, a ColorPrime Pro technológia segítségével pedig ezek a készülékek a színek és színárnyalatok legkisebb részleteit is képesek megjeleníteni, lefedve a DCI-P3 színtér 99 százalékát. A magasabb színvisszadási rátának köszönhetően az LG OLED TV-kel a néző teljesen és pontosan megtapasztalhatja az alkotó elképzelését. És mivel a készülékek támogatják a BT.2020-at, vagyis a legújabb generációs tartalomsugárzási sztenderdet, a G6 és az E6 tévék egyben „jövőbiztosak” is.
Természetes hangzás, intuitív navigáció
Az LG a high-end audioeszközök úttörőjének számító harman/kardonnal dolgozott együtt az LG G6 és E6 előrenéző hangprojektor-rendszerének kifejlesztésében. Azáltal, hogy a hangszórók előre és nem lefelé irányulnak, mint sok vékony kialakítású televízió esetén, a nézők tiszta, részletgazdag hangzást hallhatnak, torzítás- és visszaverődés-mentesen még akkor is, ha a készüléket falra rögzítik. A hangrendszer extra mélysugárzói még erőteljesebbé teszik a hangzást, így különböztetve meg az LG OLED televízóit más stílusos, ultravékony készülékektől.
A most bemutatott OLED TV-portfólió a legfrissebb webOS okostelevíziós operációs rendszerrel érkezik. Az LG webOS 3.0 kivételes felhasználói élménnyel segíti az LG okostévéinek használóit, így azok intuitívabb módon navigálhatnak a készülékek számos funkciója, az internetes és egyéb tartalmak között. Kereskedelmi forgalomba hozatala óta a webOS-t számos szaklap az egyik legsokoldalúbb okostévé-platformnak minősítette. Továbbfejlesztett mobil csatlakoztathatóságának, távirányítási lehetőségeinek és további tartalomfunkcióinak köszönhetően az LG webOS 3.0 várhatóan még elődjénél is nagyobb népszerűségre számíthat.
„50 évvel ezelőtt, 1966. augusztus 1-jén mutatta be az LG elődje, a Goldstar Korea legelső televízióját. Ez alatt az 50 év alatt a tévézés számos forradalmi újítást élt meg, az egyik nagy fordulópont éppen az OLED TV-k megjelenése volt” — fogalmazott Szili Krisztián, az LG Electronics Magyar Kft. regionális szórakoztató elektronikai marketing menedzsere. „E paneltechnológiával, valamint az idei újításokkal — úgy, mint a különleges formatervezés, 4K HDR-képesség és a webOS 3.0 okostelevíziós platform — a tévézés élménye mára új szintre emelkedett, amiben az LG kiemelkedő szerepet játszott. Nem is ünnepelhetnénk méltóbban ezt az évfordulót, mint új OLED portfóliónkkal, amelyet e fantasztikus fejlődés újabb csúcsának tekintünk.”
Árak és elérhetőség:
- Az LG B6 OLED TV már kapható Magyarországon, a 65 colos készülék ajánlott bruttó fogyasztói ára 1 899 990 forint, míg az 55 colos modellé 1 199 990 forint.
- Az LG C6 OLED TV már szintén kapható hazánkban, ajánlott bruttó fogyasztói ára 1 899 990 forint, míg az 55 colos modellé 1 199 990 forint.
- Az LG E6 is már kapható Magyarországon, ajánlott bruttó fogyasztói ára 2 199 990 forint míg az 55 colos modellé 1 499 990 forint.
Az LG G6 SIGNATURE OLED TV várhatóan idén év végén érkezik a magyar piacra 65 és 77 colos méretben.
Kapcsolódó cikkek
- Tévénézési Guinness-világrekord az LG OLED TV-maratonon
- Hátulról is látható az LG szupervékony OLED kijelzőjének képe
- Az LG OLED tévéivel válik még teljesebbé az űr-élmény
- Évekre visszamenőleg Netflix-kompatibilissé válnak az LG okostelevíziók
- ABC Data: Melyik az optimáls TV készülék az olimpiai játékokhoz?
- Megérkezett a HDR+ firmware frissítés a 2016-os Samsung SUHD TV modellekre
- Újra jelentős nyereségnövekedésről számolt be az LG
- A Panasonic elérhetővé tette a Netflix hozzáférést a 2016 előtt gyártott televízióin is
- A SONY bevezeti legújabb Ultimate 4K HDR TV modelljeit, a BRAVIA Z sorozatot
- Teremvilágítás északi fénnyel
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!