Nem esett messze az alma a fájától
Retró számítógép időszaki kiállítás az újpesti Ifjúsági Házban
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) és Nagy Károly magángyűjtő negyven év számítógépterméséből mutat be ritkán látható, érdekes tárgyakat az új időszaki kiállításon.
A fókuszban a személyi számítógépek „fájának” legismertebb „gyümölcsei”, az idén negyvenéves Apple termékei állnak. Valódi ikonokat láthatunk a kiállítótérben: azokat a gépeket, amelyeket egy reklámban egyszerűen ember-társnak neveztek. A maguk idején igen drága gyártmányok ma is magángyűjtemények ékességei. A tárlaton látható az Apple cég első, nagy sorozatban gyártott személyi számítógépe, az Apple II – és a Macintosh előtt egy évvel, 1983-ban megjelent Lisa is, amely már a Macintosh és a konkurens Windows rendszerek megjelenése előtt elhozta az ikonvezérlés világát az otthonokba.
A Nem esett messze az alma a fájától című tárlat impozáns mennyiségben vonultatja fel a Macintosh-gépcsalád számítógépeit, melyek közül többet működés közben tekinthetnek meg az érdeklődők. A több magángyűjtővel együttműködő rendezők a ritka számítógépek és perifériák mellett különleges képeket és dokumentumokat is bemutatnak: az egyik fotón például Göncz Árpád ismerkedik az Apple laptopjával.
A tárlat 2016. szeptember 7-től szeptember 22-ig látogatható Budapesten, az újpesti Ifjúsági Házban. A belépés ingyenes, a kiállítás hétköznapokon, 10 és 18 óra között látogatható.
A múlt értékeinek megőrzését kiemelten kezelő NJSZT a civil szervezetek között egyedülálló tevékenységet folytat az informatikai örökségvédelemben. Ennek keretében az NJSZT egy világszínvonalú állandó kiállítást (A jövő múltja) működtet Szegeden. A Nagy Károllyal közös időszaki tárlat – az előzetesen eltervezett koncepciónak megfelelően - várhatóan októbertől A jövő múltja időszaki kiállításaként lesz látogatható.
Kapcsolódó cikkek
- Photokina 2016: amit a Nikon kínál
- Az Epson a Photokina rendezvényen új szintre emeli a fotónyomtatást a minőség és az alkalmazhatóság terén
- Már nem csak Las Vegasban láthatjuk a legújabb technológiákat: Prágába jön a CES!
- Óbudai Egyetem - IT Evolúció Kiállítás
- Stratégiai együttműködés az Óbudai Egyetem és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság között
- Nemzeti Filmtörténeti Élménypark és Digitális Erőmű
- Sikeresebbé teheti a hazai vállalatokat a HR analitika fejlesztése
- Új PlateSpin megoldások a NetIQ-tól: költözés csettintésre
- Bolygóközi expedíció, programozott fantáziavilág várja a gyerekeket a nyári táborokban
- Új hazai IT sikerágazat a betegszimulációs technológia
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!