Elindult a Microsoft Innovatív Iskola Programja a 21. századi oktatásért
Tizenhat oktatási intézmény részvételével elindult a Microsoft Innovatív Iskola Programja, amely a technológiai feltételek biztosításán túl egyszerre jelent tudásmegosztást és képzést a iskolaigazgatóknak és a tanároknak is.
Eközben – immár másfélszeres létszámmal, 70 fővel – az Innovatív Pedagógus Programot is folytatja a vállalat, hogy hozzásegítse a tanárokat és a diákokat a 21. századi pedagógiai környezet megteremtéséhez.
Magyarországon is elindult a Microsoft Innovatív Iskola Programja, amellyel a vállalat hozzá kíván járulni a 21. századi oktatás körülményeinek megteremtéséhez. Az első szakaszban 16 intézménnyel indul el a program, miközben a Microsoft célja az, hogy három éven belül a részt vevő iskolák hálózata ötven tagúra bővüljön.
Az Innovatív Iskolák számára a Microsoft hároméves, komplex kapacitásfejlesztési programot kínál, amelynek során az iskolák egymással és a Microsoft dedikált munkatársaival együttműködve segítik a hazai oktatás fejlődését. A Microsoft az ingyenes Office 365 hozzáféréssel, komplett iskolai kommunikációs rendszer kiépítésével, a legmodernebb felhő alapú technológiákkal, gyakorlati képzésekkel, személyre szabott mentori szerepvállalással és a külföldi és hazai tapasztalatok átadásával segíti az Innovatív Iskolák tehetségműhelyeinek felállítását.
Az innovatív iskolák lelkét az elkötelezett vezetők jelentik, ezért a Microsoft programjának fontos része a vezetőképzés is. Az Innovatív Iskola Program keretében a Microsoft havi rendszerességű képzésekkel, tudásmegosztásra építő tréningekkel támogatja az igazgatókat többek között a vízióalkotásban, szervezeti és kapacitásfejlesztésben, stratégiai tervezésben, az iskola jövőképének meghatározásában, miközben segítséget nyújt abban is, hogy az intézmények felkészüljenek a digitális transzformációra.
Az igazgatók képzési programját a Herman Ottó Általános Iskola és Tudásközpont igazgatója, Tószegi Attila vezeti, aki immár három éve dolgozik tanári karával a Microsoft kutatásai alapján megfogalmazott tanítási és tanulási feltételek kialakításán. „A 21. századi oktatás négy alappillére a kritikai gondolkodás és problémamegoldás, a kommunikáció, az együttműködés, valamint a kreativitás és innováció. Olyan 21. századi témákra mint pl. az üzleti és vállalkozói műveltség, az egészségügyi műveltség, illetve az informatikai készségek fejlesztésére építve alakítjuk ki a tanítási és tanulási folyamatainkat, szorosan együttműködve a Microsofttal” – mondta a program elindítása kapcsán Tószegi Attila.
„A Microsoft víziója, hogy hozzásegítse a jövő nemzedékét ahhoz, hogy többre legyen képes. Ennek elérését szolgálja az Innovatív Iskola Program is, amelynek célja, hogy a részt vevő intézmények között létrejöjjön egy tudás- és tapasztalatmegosztásra épülő hálózat, amely évről évre bővülhet. Fontos, hogy a résztvevők olyan támogatást kapnak, ami nem egy egyszeri kurzust jelent, hanem folyamatos segítséget módszertani és technológiai értelemben is. Meggyőződésünk ugyanakkor, hogy a változásra előbb a vezetésnek kell készen állnia az iskolákban, valamint meg kell lennie a 21. századi pedagógiai környezetnek is ahhoz, hogy a folyamat egy későbbi szakaszában egy iskolába megérkezhessenek az eszközök, majd az infrastruktúra” – nyilatkozta Merényi Ádám, a Microsoft Oktatási üzletágának vezetője.
Az Innovatív Iskola Program elindításával párhuzamosan a Microsoft tovább bővíti Innovatív Pedagógus Programját is, amelyben egy év alatt közel másfélszeresére, 70-re nőtt a szakértő oktatók száma. A program résztvevőinek az idei évtől nemcsak arra nyílik lehetősége, hogy elsajátítsák a legújabb oktatási módszereket, hanem arra is, hogy képzőkké válva maguk is segíthessék kollégáikat saját iskolájukban, kistérségükben, régiójukban – valamint az Innovatív Iskolák dedikált mentoraiként.
„Erőfeszítéseink sikerét mutatja, hogy a Microsoft Innovatív Pedagógus Programjához (Microsoft Innovative Educator Expert, MIEE) világszerte már 100 ország több mint 850 iskolájából 4800 tanár csatlakozott, és ez a hálózat évről évre bővül” – hangsúlyozta Merényi Ádám.
A Microsoft újdonságokkal is készült a 2016/17-es tanévre: az Office 365 Education részeként elérhető a Microsoft Classroom, a School Data Sync, a Microsoft Forms, a OneNote ink és a Learning Tools alkalmazás. Az Office 365 Education pedig továbbra is ingyenesen használható a diákok és pedagógusok számára.
További részletek elérhetőek a hivatalos Microsoft blogon itt és itt.
Kapcsolódó cikkek
- Elérhető a Minecraft: Education Edition első verziója
- Jó üzlet a technológiát megtanulni
- A kódolás Nemzeti Alaptantervbe kerülését támogatja a Microsoft
- Jön a Kódolás Órája: a programozást nem lehet elég korán elkezdeni
- Ingyen kapják a tanárok az Office 365-öt
- Microsoft roadshow: milyen informatikai rendszerekkel lehet igazán sikeres egy vállalat?
- Imagine Cup Academy: ontják a remek ötleteket a magyar diákok
- Ingyenes otthoni Office 365 használattal bővül a Tisztaszoftver program
- Magyar startupokat oktat a Microsoft
- Ingyenes Windows Azure tanfolyamok hazai informatikusoknak
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Új üzlet és vállalatoknak szánt, prémium szolgáltatás az iCentre-nél
Az iCentre megnyitotta új üzletét Óbuda első számú bevásárlóközpontjában. Az eseményen a cég új iCentreCare szolgáltatásának részleteit is ismertette, amely segítségével a vállalatok egyszerűen és hatékonyan kezelhetik Apple eszközeiket, és maximálisan kihasználhatják azok előnyeit az üzleti működésük során.