Adatszüret: 3 módszer a sikeres információfeldolgozáshoz
Praktikus tippek a Schneider Electrictől a hatékony épületmenedzsmenthez
Az őszt sokan az elmúlás, a lezárás időszakának tartják, pedig számos dolog épp ekkorra érik be a természetben, és ekkor kapnak új erőre az üzleti vállalkozások is. Szeptemberrel kezdetét veszi a szüreti időszak, ilyenkor a gyümölcsöskertekben a duzzadó termésektől roskadozó fákat nézve sokszor már-már reménytelen vállalkozásnak tűnhet begyűjteni minden értékes példányt.
A rendelkezésünkre álló adatok maximális kiaknázása gyakran jelenthet hasonló kihívást. A létesítményüzemeltetők feladata, hogy a modern épületek által „létrehozott” adatokat hasznosítható információvá alakítsák át. Esetükben az jelenti a fő nehézséget, hogy a különféle adatsorok között haladva több információval találják szemben magukat, mint amennyit képesek lennének feldolgozni. Bár minden épület eltérő, létezik néhány általános alapelv, melyek segítségével a legtöbbet hozhatjuk ki a létesítmények által generált óriási adathalmazból. A három legfőbb módszer a következő:
1. Fenntartás
Egy épület megfelelő fenntartása nagyon sok időt és energiát emészt fel. Azonban a kulcsfontosságú berendezések energiamérőkkel történő felszerelése megtervezhetővé teszi a megelőző jellegű karbantartásokat, így meghosszabbíthatjuk a hűtő- vagy fűtőberendezések élettartamát. További előnye ennek a megoldásnak, hogy képes a teljes rendszer élettartamát elemezni.
2. Felkészülés
A jelenlegi és a korábbi adatok összehasonlításával megfigyelhetjük az energiafelhasználás változásait, és javaslatokat tehetünk további módosításokra, fejlesztésekre. A kapott információk segítségével felkészülhetünk az épületmenedzsmentre szánt költségvetés tervezésekor felmerülő kihívásokra, hiszen a csökkentett energia- és karbantartási költségek alapján lemodellezhető a beruházások várt megtérülése.
3. Az adatok megjelenítése
Az áttekinthető és könnyen értelmezhető energiagazdálkodási mutatók révén a villamos megoldásokban kevésbé jártas szakemberek is jól megalapozott döntéseket tudnak hozni az erőforrások minél hatékonyabb felhasználási módjáról. Az adatok hatékony feldolgozásának eredményeként az ingatlanpiaci trendek azt mutatják, hogy az átlátható energiastratégiával és adatokkal rendelkező zöld épületek keresettebbek a bérlők körében.
Mégha az energiahasználati adatok elemzésének eredményei láttán nem is jövünk annyira izgalomba, mint a frissen szedett gyümölcsökből készített pitétől, mindkettő jó érzéssel töltheti el az embert. Önnek mi a receptje a sikeres, adatvezérelt energiamenedzsmenthez?
Kapcsolódó cikkek
- Két magyar energetikai fejlesztés a varsói döntőben!
- Új HR igazgató a Schneider Electric hazai leányvállalatánál
- A Schneider Electric poliészter szekrényei állják a sarat
- Ki programoz a végén?
- Az ABB szállítja a vezérlőrendszert a világ első hordozható hibrid mikrogridjéhez
- Innováció a feldolgozóipar minden szintjén
- Hűvösre tett adatközpontok
- Mikroadatközpont ipari környezetben
- A LinkedIn szerint a Schneider Electric vonzza a tehetségeket
- A Schneider Electric elnyerte az Év adatközponti terméke díjat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.