5000 látogató a 9. Fenntarthatósági napon
Ötezren látogattak ki idén a Magyar Telekom 9. Fenntarthatósági Napjára Budapesten az Akvárium Klubba 2016. szeptember 24-én. Idén először vett részt ennyi érdeklődő a fesztiválkonferencián, ahol ezúttal a smart korszak esélyeit vitatták meg a szekcióbeszélgetések szakértői és a hallgatóság.
A környezeti szekció résztvevői a megújuló energia használatáról, az Európai Unió területén érzékelhető energiaforradalomról, az okosvárosokról valamint a smart klímavédelemről, tervekről és a technológiában rejlő lehetőségekről számoltak be. A gazdasági területet körbejáró beszélgetés során a gazdasági folyamatokban megjelenő digitalizáció hatásai mellett a szakértők a robotizáció lehetséges kimeneteleit, a munkaerőpiac átalakulását is megvitatták. A társadalmi szekcióbeszélgetés legfontosabb megvitatott témái a generációk együttélése, a Z generáció lehetőségei, a technológiai fejlődések társadalomra vonatkozó hatásai, valamint a robotizáció és az ezzel való együttélés voltak. A +1 szekció résztvevői azt vizsgálták, hogy a smart eszközök az egyén mindennapjaiba hogyan illeszkednek bele, illetve, hogy valóban képesek-e akadálymentesíteni az okos megoldások. Kitértek a beszélgetés résztvevői továbbá arra is, hogy legyen szó papíralapú naptárakról, nyomtatott fotókról, az egyén számára ma is fontos, hogy a környezetében kézzelfoghatóan is meglegyenek a számára legfontosabb dolgok, ne csak a digitális térben.
A szakmai rendezvényen közel 50 kiállító szervezet várta az ügy iránt érdeklődőket, többek között a megújuló energia, a termelői élelmiszerek, a vegán étkezés és az ökodivat témakörében. A látogatók idén is értékelhették a kiállítókat, így a közönség szavazata alapján, a 9. Fenntarthatósági Nap legkedveltebb a Meixner Iskola, a rendezvényen bemutatkozó SHARE - A Jótékony Ser csapata és a Suhanj! Alapítvány lett.
A rendezők ezen az eseményen hozták nyilvánosságra a lakosság körében idén nyáron meghirdetett, „Nincs több nem tudom” című kreatív pályázat eredményét is. A pályázatra három különböző kategóriában, kisfilm, zene vagy slam, illetve más kreatív megoldás (fotó, festmény, grafika, flashmob) elkészítésével lehetett pályázni. A 46 beérkezett művet szakmai zsűri bírálta el, amely munkában részt vett Pásztor Anna (énekesnő, előadóművész, színész, táncművész), Rohonyi Gábor (rendező), Szegedi Csaba (kolorista, a MOME tanára) és Szomolányi Katalin (a Telekom Vállalati fenntarthatósági központjának vezetője, a Fenntarthatósági Nap főszervezője). A film és zene kategóriában a zsűri a Half Note City „Poszt vagy tétlenség?” című dalát és a hozzá tartozó klippet értékelte a legjobbnak. A kreatív kategória nyertese a zsűri döntése alapján Márton Gábor „Maradtak kérdések…” című alkotása lett. A kiállított alkotások közül a Fenntarthatósági Nap látogatói szavazhatták meg a nekik legjobban tetszőt: a közönségdíjat ezúttal kreatív kategóriában Fülöp Gábor „Kiégve” című képe nyerte el.
A nyertes pályaművek megtekinthetőek a Fenntarthatósági Nap weboldalán.
Kapcsolódó cikkek
- Török puccskísérlet – jóváírás a Magyar Telekomtól
- Internet Hungary: a digitális térben egy háziasszony is versenyre kelhet a legnagyobb multikkal!
- Változás a Magyar Telekom Csoport felsővezetésében
- 40-edik születésnapját ünnepeli a BME Villamoskari Kollégiumának Számítástechnikai Köre
- Megvan az Internet Hungary innovációs versenyének nyolc döntőse
- A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre
- Lezárult a Magyar Telekom Csoport kreatív ügynökségi tendere
- Rugalmas és átlátható informatikai megoldást keresnek a kisvállalkozások
- Sportos ősz: Eurosport 2 a Telekomosoknak
- Láthatatlan, mégis összeköt: európai hálózati kampány a Deutsche Telekomtól
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.