A Samsung és a HPE partnersége felgyorsítja a hálózatszolgáltatók átalakulását
A távközlési mobilhálózatokhoz készült integrált többgyártós NFV megoldások ötvözik a Samsung és a HPE távközlési és vállalati informatikai szakértelmét
A Samsung Electronics és a Hewlett Packard Enterprise bejelentette együttműködését, amely keretében hálózati funkció virtualizációs (Network Functions Virtualization, NFV) infrastruktúrával és virtuális hálózat funkció (Virtual Network Function, VNF) megoldásokkal látják el a szolgáltatókat.
Ez az együttműködés mind a hálózatszolgáltatók, mind pedig a felhasználók számára kiemelt fontosságú, hiszen mindkét fél egyre inkább nyílt architektúrán alapuló, kipróbált és integrált, többgyártós megoldásokat szeretne alkalmazni.
Az új partnerségben két, kategóriájában a legjobb megoldás egyesül: a Samsung szolgáltató hálózata és a HPE informatikai és távközlési szakértelme. A megoldások együttesen lehetővé teszik, hogy a hálózatszolgáltatók a monolitikus, saját fejlesztésű berendezés-alapú hálózataikat agilisebb felhő-alapú, NFV infrastruktúrává alakítsák.
„A Samsung magabiztosan őrzi úttörő szerepét az olyan fejlett technológiák terén, amelyek a következő generációs megoldások, így például a nyílt ökoszisztémás NFV piacának vezetéséhez szükségesek” – mondta Woojune Kim, a Samsung Electronics igazgatóhelyettese és az új generációs kommunikációval foglalkozó csapat stratégiai csoportvezetője. – „Nagy potenciált látunk a HPE Nyílt NFV partnerprogramban, amellyel lehetőséget biztosítunk a hálózatszolgáltatók számára, hogy az általunk 2015-ben kifejlesztett, a piacon bizonyított NFV megoldás mellett több másik, kiválasztott NFV szolgáltató közül választhassanak.”
A bejelentéssel a Samsung távközlési hálózati berendezések szolgáltatójaként csatlakozik a HPE Nyílt NFV partnerségi programhoz. A Program az ETSI-kompatibilis HPE Nyílt NFV infrastruktúrán tesztelt NFV technológia, alkalmazás és szolgáltató partnerek széleskörű ökoszisztémája. Az NFV ezen megközelítése a nyitottságnak és a szabványoknak való megfelelésen alapul, lehetővé téve, hogy más távközlési ökoszisztéma-partnerek a HPE Nyílt NFV platformon alapuló új innovációkat vezessenek be.
„A HPE és a Samsung a színfalak mögött már eddig is sikeresen együttműködött az NFV projekteken, amelyek a telekommunikációs szolgáltatókat és meglévő hálózataikat az ügyfelek folyamatosan növekvő igényeinek kielégítésére kész, a költségeket csökkentő agilis távközlési felhő alapú szolgáltatássá alakíthatják” – mondta Werner Schaefer, a HPE igazgatóhelyettese és NFV vezérigazgatója. –„A Samsunggal kötött partnerségünk formalizálásával még jobban kiterjesztjük a munkánkat, hogy az NFV előnyeit a CSP ökoszisztémába is elhozzuk.”
A partnerséggel a Samsung átveszi a vezetést a mobilhálózatok számára nyújtott távközlési VNF, így a virtualizált EPC (vMME, vGW), virtualizált IMS (vCSCF, vTAS, vPPT-AS, stb.) terén, beleértve a VNF kezelőt is. A HPE a HPE Nyílt NFV platform és az NFV kezelési és összehangolási (MANO) megoldások segítségével lehetővé teszi a hálózatszolgáltatók számára, hogy áthidalják a jelenlegi infrastruktúrájukról az NFV-re való átváltás előtt álló akadályokat.
A partnerség egy közös piaci bevezetési stratégiát is magában foglal, telepítésre kész harmadik féltől származó megoldásokkal. A telekommunikációs szolgáltatók (Communications Service Providers, CSP) harmadik felek kínálatából is válogathatnak, amelyeket a HPE Nyílt NFV partnerprogram igazol, ilyen például a virtuális privát-LTE hálózatszolgáltatás, a vCPE és az SD-WAN.
A Samsung és a HPE NFV rendszerintegrációs szolgáltatásokkal is segíti a CSP-ket, hogy biztosítsák az új technológiák gyors, költséghatékony és megbízható implementációját.
Kapcsolódó cikkek
- Megnyílt a Samsung és az SAP nyílt kutatási központja
- Európában a Galaxy Note7 készülékek már közel 60 százalékát kicserélték
- A Samsung és a Mobile TeleSystems együttműködik a következő generációs technológiák fejlesztésében
- A Samsung 960 PRO és EVO SSD-i tovább gyorsítják az NVMe korszak fejlődését
- Hódítanak a viselhető okoseszközök a digitális bennszülöttek körében
- Közös kutatás-fejlesztési központot nyit a Huawei és a Leica
- Már elérhető a Samsung nyílt forráskódú HbbTV Media Playere
- Elindult Magyarországon is a Samsung Galaxy Note7 készülékcsere program
- Magyarországon is elindult a Samsung Galaxy Note7 készülékcsere program
- A Samsung elmélyíti partneri kapcsolatát a 20th Century Fox filmstúdióval, és bemutatja a közös jövőt
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.