Minden a mérnökökről és az okos eszközökről szólt a Kutatók Éjszakáján az Ericssonban
Az Ericsson Magyarország a Kutatók Éjszakájának egyik fő szervezője és legnagyobb vállalati támogatója az idén hetedik alkalommal vett részt a rendezvénysorozaton.
Ebben az évben is több mint hetven programmal várta a cég K+F központja az érdeklődőket. Az esemény keretében rendezték meg az Ericsson SzerCODE Challenge döntőjét is. A versenyben hétköznapi emberek, gyerekek, diákok és hallgatók indulhattak saját tervezésű, egyedi hordható eszközökkel, okos ruhákkal és kiegészítőkkel, így is bizonyítva, hogy a tudomány mindenkié.
A négy kategória közül a SzerKCODE „S”-ben 5 fődíjat is kiosztottak a 10 éven aluli gyerekek között, míg az „M”-ben egy lámpával és beépített kamerával felszerelt „cicafüllel” nyert Wang Qi Viktor. Az „L” kategóriában végül egy mobiltelefonos alkalmazással beriasztható okostáska hozta meg Bárdos Krisztiánnak a fődíjat, míg a legösszetettebb „XL” kategóriában a SzerELMÉS nevű megoldást találta a legjobbnak a zsűri. Molnár Áron, Novák Emil és Sipos Bence találmánya a társkeresést forradalmasítja: a tömegrendezvényen a párkeresők kitöltenek egy kérdőívet, amelynek az eredményeit betáplálják egy szív alakú nyakékbe. Ha az illető olyannal találkozik, akivel a válaszai alapján egyezik a személyisége a két szív villogni kezd.
A külön hölgyeknek szóló különdíjat Autóra Folkglamour nyerte el egyedi okosruhájával és a telefonhívásra világítani kezdő üvegnyakláncával. Az internetes szavazók körében Gyulai Márton és Juhász Dávid Play Pocket nevű, a telefon zenehallgatási funkcióját „érintés nélkül” szabályozó tappancsai voltak a legnépszerűbbek. A dolgok internetéhez csatlakozó időjárás ellenőrző és előrejelző sapkájukkal a debreceni Huszár Gál gimnázium tanulóinak pedig az Ericsson Garázs technológiai inkubátorában lesz lehetősége tovább kísérletezni.
A SzerCODE verseny persze nem az egyetlen program volt az Ericssonnál az este folyamán, az érdeklődők több mint hetven bemutatót látogathattak meg a helyszínen. Itt mutatkozott be a budapesti Ericsson Garázs technológiai inkubátorának első projektje a SmartActive Squash, ami egy okos sportpálya, mely interaktív, gamifikációs eszközökkel és azonnali statisztikai elemzésekkel segít a felhasználó játékának fejlesztésében.
Szintén először volt látható Magyarországon egy demóbemutató keretében az Ericsson 3D-s virtuális valóság sportközvetítési szoftvere, a Piero. Az eszköz képes a sportesemények legizgalmasabb pillanatait és azok elemzését a stúdió padlójára vetíteni, látványosabbá, érdekesebbé téve a bejelentkezéseket.
A számos Ericssonos prezentáció mellett, a céggel együttműködő laborok és egyéb szervezetek is tartottak bemutatókat a K+F központban. Az Ifjúsági tudományos és innovációs tehetségkutató verseny győztesei többek között olyan találmányaikat, felfedezéseiket ismertették, mint egy önműködő bowlingrobot, az intelligens virágcserép, egy interaktív jelnyelvoktató szoftver vagy egy mezőgazdasági automatizálási rendszer. A Mensa HungarIQa logikai játékokkal érkezett, míg a BME kiállítói egyebek mellett a SMOG-1 hallgatói műholdat mutatták be. A Játsszunk IoT-t - Egymásba Gabalyodva az Ericsson, a BME VIK, az ELTE IK és az EIT Digital Budapest közös versenysorozata az intelligens tárgyak világában. Az Ericsson négy játéknak adott helyszínt.
„Nagyon büszkék vagyunk, hogy ismét rekordszámú, több mint 5.000 látogatót fogadhattunk K+F központunkban – mondta el Jakab Roland az Ericsson Magyarország ügyvezető igazgatója. – Azt gondolom, hogy ez nagyban köszönhető annak, hogy - ahogy azt évek óta visszajáró látogatóink is tudják - minden évben tudunk valami újat, izgalmasat mutatni a Kutatók Éjszakáján. Az Ericsson SzerCODE Challenge versenyünkkel pedig ismét megmutathattuk, hogy a mérnöki pálya bárki előtt nyitva állhat, semmi más nem kell ehhez, csak kreatív gondolkodás és kíváncsiság.”
Kapcsolódó cikkek
- Egy ponttal győzte le a női különdíjast az Ericsson első egyéni c# programozó versenyének nyertese
- Az ericsson kiscellás szolgáltatásával már „Házhozszállítás” is van a Legia Varsó stadionjában
- Lengyelországban is együttműködik az Ericsson és a UPC
- Ericsson: a globális mobiladat-forgalom 65 százalékkal nőtt egy év alatt
- Az akadozó streamingtől lesz feszült a felhasználó
- Az Ericsson az 5G-hez közelíti a hálózati lefedettséget, a hálózat teljesítményét és képességeit
- Kutatók Éjszakája a Szegedi Tudományegyetemen
- Az Ericsson Magyarország újra ingyenes coaching lehetőséget hirdet női vezetőknek
- Épül az Ericsson Magyarország duna-parti, hipermodern, új otthona az infoparkban
- Az Ericsson elsőként szállít 5G rádiórendszert
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.