A só megy tovább: SUSE – SaltStack együttműködés a még jobb automatizációért
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy SUSE és a SaltStack mostantól még intenzívebb együttműködés keretein belül dolgozik az adatközponti erőforrások felügyeletének automatizálásán.
A SaltStack Enterprise és a SUSE Linux Enterprise Server rendszeren futó SUSE Manager 3 már most is képes intelligens módon összehangolni a heterogén vállalati informatikai rendszereket. A SUSE és a SaltStack kooperációjának célja, hogy a Salt független fejlesztésén keresztül ezeket kiterjesszék a tárolási, valamint felhő- és konténeralapú erőforrások optimalizálására, gördülékenyebbé téve ezáltal az üzleti működést.
„Mostantól a SaltStack Enterprise és a SUSE Manager 3 képes ugyanazon a nyílt forráskódú Salt platformon működni. A két megoldás integrációjánál arra helyeztük a hangsúlyt, hogy azok lehetővé tegyék az adatközpontok különböző, egymást kiegészítő elemeinek működtetését és felügyeletét. Együtt olyan széles rendszerfelügyeleti portfóliót biztosíthatunk, amely minden ügyfél igényeinek megfelel” – mondta el Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
A SaltStack Enterprise és a SUSE Manager 3 a Salt nyílt forráskódú rendszerfelügyeleti szoftverre épül. A SUSE Manager 3 integrált módon támogatja a Salt rendszert, a két vállalat pedig most azon dolgozik, hogy erre alapozva, a SaltStack Enterprise és a SUSE Linux Enterprise Server automatizálási szoftverkészleteinek segítségével magasabb szintre emelhesse az automatizálást és felügyeletet a szoftveralapú adatközpontokban.
„A vállalatok nem csupán a munkafolyamataikon és az informatikai teljesítményükön szeretnének folyamatosan javítani, de az üzleti hatékonyságukon is. Ugyanakkor kihívást jelent számukra a méretezhetőség, az egyre összetettebbé váló rendszerek, valamint a gyorsan változó piaci igények. A SUSE–SaltStack együttműködés széles körű és kifinomult automatizálási és összehangolási lehetőségeket biztosít a komplex adatközponti környezetek között, ami komoly versenyelőnyt kínál” – mondta Mary Johnston Turner, az IDC vállalati rendszerfelügyeleti szoftverekért felelős kutatási alelnöke.
A SUSE Manager az egyik legjobb nyílt forráskódú infrastruktúra-felügyeleti megoldás, amely lehetővé teszi az IT-munkatársak számára a rendszer összetettségének csökkentését, valamint az informatikai eszközök feletti irányítás visszanyerését. A termék továbbá biztosítja a megfelelést a belső biztonsági házirendeknek és a külső szabályozásoknak, emellett optimalizálja az üzemeltetést a költségek csökkentésével egyidejűleg. A SaltStack Enterprise szinte bármilyen adatközpont-erőforrás felügyeletét képes automatizálni, így a SUSE Manager 3 képességeit is kiterjeszti, beleértve a Linux, Windows, MacOS és UNIX rendszerek többplatformos támogatását. A SaltStack Enterprise emellett támogatja a nagy, sok szerverből álló környezeteket, továbbá olyan vállalati szintű funkciókat biztosít, mint például az adatmegőrzés és eseményszűrés, illetve távolról is alkalmazható, eseményalapú automatizációt kínál bármilyen alkalmazás és környezet esetében.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu szupergyorssá teszi a szoftveresen definiált adatközpontok kiépítését
- Együttműködik a Media Markt és a Tesco
- A Telenor Accelerate nyertesei a Microsoft BizSpark Plus csomagját is igénybe vehetik fejlesztéseikhez
- Mobilra költözik a céges informatika
- Szupererő a NetIQ-tól: újabb biztonsági réteg a kiemelt fiókok ellenőrzésében
- 10 dolog, ami megváltozott a pénzügyi és informatikai világban az elmúlt 10 évben
- A középfokú, technikusi képzés segítheti az informatikushiány megoldását
- Globális szintű stratégiai megállapodás a Microsoft és a BDO között
- Indul az ország egyik legnagyobb összdíjazású programozóversenye
- A Deloitte stratégiai megállapodást kötött az Apple-lel