A Samsung ARTIK Smart IoT platform a vállalatok kezébe adja az IoT-fejlesztésben rejlő lehetőségeket
Az átfogó platform segítségével születő új IoT termékek és szolgáltatások vadonatúj élményeket nyújtanak
A Samsung Electronics bemutatta kibővített SAMSUNG ARTIK Smart Internet of Things (IoT) platformját, amely két új modulcsaláddal (ARTIK 0 és ARTIK 7), a SAMSUNG ARTIK felhőben lévő új eszközkezelési képességekkel és kibővített partneri ökoszisztémával büszkélkedhet. Az eredmény: egy teljes IoT-fejlesztési megoldás, amellyel a vállalatok rekordidő alatt futtathatják végig IoT projektjeiket a tervezéstől a megvalósításig.
A 451 Group nemrégiben végzett kutatása szerint a vállalatok 65 százaléka használja a dolgok internetét (IoT) szolgáltatás- és termékkínálatának optimalizálására. A SAMSUNG ARTIK platformmal jelentős részük olyan IoT megoldásokat építhet ki, amelyekkel át tudják alakítani üzletmenetüket és új piacokra tudnak betörni.
Napjainkban a vállalatok számára komoly nehézséget jelent, hogy saját maguk építsék ki IoT megoldásaikat. Meg kell birkózniuk a méretezhető infrastruktúra kialakításának, az új szaktudás alkalmazásának és a nehézkes integrációk kezelésének feladataival. A SAMSUNG ARTIK Smart IoT átfogó platform rendelkezésre bocsátja az induláshoz szükséges összes IoT hardvert és szoftvert, hogy a vállalatok forradalmian új IoT termékek gyors és egyszerű fejlesztésére koncentrálhassanak.
„Az IoT a Samsung egyik fő stratégiai területe, így a figyelem és a fejlesztés középpontjában áll” – mondta Dr. Byungse So, alelnök és a Samsung Stratégiai és Innovációs Központ ügyvezető alelnöke és technológiai vezetője. – „A termékfejlesztési ciklus felvirágoztatásával utat nyitunk az IoT innováció új generációja előtt. A vállalatok újragondolhatják, hogy az új eszközök, alkalmazások és szolgáltatások milyen hatással lesznek mindennapjainkra és milyen megoldást jelenthetnek a globális kihívásokra.”
A Samsung vállalaton belüli csoportjai is a SAMSUNG ARTIK platformot használják arra, hogy önálló, új IoT megoldásokat hozzanak létre. Például a Samsung Fogyasztói Elektronikai részlege a SAMSUNG ARTIK platformra építve alkotta meg saját IoT intelligens légtisztítóját. „A SAMSUNG ARTIK platform lehetővé tette számunkra, hogy költséghatékonyan készítsük el új megoldásunk prototípusait, és gyorsan piacra is dobjuk őket” – mondta Youngsoo Do, a Samsung Electronics Digital Control Group első alelnöke. – „A SAMSUNG ARTIK platformmal intelligens módon csatlakozhatunk más okoseszközökhöz, valamint a felhőhöz, így új felhasználási módokat találhatunk.”
Átfogó IoT megoldás
A Samsung ARTIK Smart IoT platform egyetlen megoldásban egyesíti a hardvert, a szoftvert, a felhőt, valamint a biztonsági és a partneri ökoszisztémákat, így a vállalkozások csökkenthetik a komplex IoT megoldások kiépítéséhez szükséges idő- és anyagi ráfordításokat, illetve kockázatokat. Más IoT platformoktól eltérően a SAMSUNG ARTIK Smart IoT platform leegyszerűsíti az IoT termékek és szolgáltatások létrehozását: könnyen használható, nyílt és nagyvállalati színvonalú API-kkal, SDK-kkal és eszközökkel csökkenti az IoT bonyolultságát.
Az új SAMSUNG ARTIK platform legfontosabb újításai:
- ARTIK 0 család: Az ARTIK 0 modulcsalád alacsony fogyasztású, könnyű, költségoptimalizált eszközökhöz alkalmas, amelyek többek között épületgépészeti, világítási, ipari érzékelési és egyéni egészségmonitorozási területeken kerülhetnek felhasználásra. A modulok a teljesítményoptimalizált ARM Cortex-M mikrovezérlőkre épülnek, és támogatják az alacsony energiájú vezeték nélküli megoldásokat, például a ZigBee, a Thread, illetve a Bluetooth Smart szabványokat. Időt és pénzt takarítanak meg az ügyfeleknek, mivel teljeskörű csatlakoztathatósági megoldást nyújtanak, beleértve a hálózati csomagokat, a rádiófrekvenciás összetevőket és a hatósági engedélyezéshez szükséges előzetes tanúsítást.
- ARTIK 7 család: Az ARTIK 7 modulcsalád csúcstechnológiás átjárókhoz és multimédia alkalmazásokhoz készült. 8 magos 64 bites Cortex A-53 processzorukkal a modulok jól működnek átjáróként, és lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy helyi elemzéseket futtassanak, melyekkel a felhőszámításokat helyileg végezhetik, így csökkentve a késleltetést és a reakcióidőt. Az ARTIK 7 modul páratlan csatlakoztathatóságot kínál, beépített Wi-Fi, Bluetooth, ZigBee, Thread és GbE MAC illesztőfelületekkel. Csúcsminőségű multimédia-processzorral rendelkezik videók és hanganyagok feldolgozásához. Az előre telepített Linux operációs rendszer felgyorsítja a megtérülési időt, hiszen széles fejlesztői közösséggel támogatott, hatékony operációs rendszerként funkcionál. Az ARTIK 7 modul előzetes RF tanúsítvánnyal és nagyvállalati szintű biztonsággal rendelkezik.
- Eszközkezelés: az új SAMSUNG ARTIK modulok az első pillanattól képesek működni a hatékony SAMSUNG ARTIK felhővel - amely egy nyílt adatcsere-platform eszközök, alkalmazások és más felhők összekötésére - megvalósítva az Interoperability of Things fogalmát, vagyis a dolgok közötti együttműködést. Az eszközgyártók a SAMSUNG ARTIK felhő segítségével nyomon követhetik és kezelhetik üzembe helyezett eszközparkjukat – mind az élcsomópontokat, mind az átjárókat. Egyedileg azonosíthatnak minden egyes eszközt, nyomon követhetik annak kapcsolati állapotát, kezelhetik a tulajdonságait, például a belső vezérlőprogram verzióját és az akkumulátorszintet, továbbá távolból aktiválhatnak funkciókat az eszközön, például újraindíthatják vagy alaphelyzetbe állíthatják az eszközt, frissíthetik a belső vezérlőprogramot és törölhetik a hibakódokat.
Kibővített partneri ökoszisztéma
A bejelentésnek még nagyobb hangsúlyt ad, hogy vezető globális forgalmazók, szolgáltatók és gyártók kerültek be a partnerek közé. Ezek a partnerek együtt a megoldások és lehetőségek olyan széles kínálatát nyújtják, hogy a vállalatok gördülékenyen hozhatnak létre és dobhatnak mielőbb piacra innovatív IoT megoldásokat.
Egy vezető IoT iparági csoport, az Open Connectivity Foundation (OCF) büszke tagjaként a Samsung olyan nyílt IoT technológiákat nyújt, amelyekkel elősegítheti az együttműködést a csatlakoztatott eszközök között. A cég további célkitűzése, hogy a SAMSUNG ARTIK platform és az IoTivity nyílt forrású szoftver használatával hozzájáruljon az IoT rendszer teljes működési potenciáljának kihasználásához.
Az új SAMSUNG ARTIK modulok a partnerforgalmazóknak – Arrow, Digi-Key és Mujin – köszönhetően világszerte azonnal rendelhetők. További információt a Samsung ARTIK platformról és fejlesztőeszközökről a következő webhelyen olvashat: www.artik.io.
Kapcsolódó cikkek
- A Vodafone legmodernebb távfelügyeleti rendszere óvja az állatok életét
- Tartunk a lopástól, de kevésbé vigyázunk adatainkra, mint az európai átlag
- A Samsung szoftverfrissítést ad ki a Galaxy Note7 készülékekhez Európában
- Önálló munkavégzés? - A te porszívód mire képes?
- A Samsung kiadta az iparág első 8 GB-os LPDDR4 DRAM-csomagját
- A Samsung összehangolt lépéseket sürget a szilícium-völgyi 5G csúcstalálkozón
- A Samsung az iparágban elsőként megkezdi a 10 nanométeres FinFET technológiát alkalmazó egylapkás rendszerek gyártását
- 2020-ra 250 millió összekapcsolt jármű közlekedik majd a világ útjain
- Milliárdos befektetéssel erősít az SAP
- A Samsung és a Mobile TeleSystems együttműködik a következő generációs technológiák fejlesztésében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.