A Fujitsu új SURIENT megoldása kiberbiztonságot kínál felsőfokon
A Fujitsu az EMEIA-régióban is elérhetővé teszi FUJITSU SURIENT menedzselt rack-megoldását, amellyel új módszert kínál az adatközpont fizikai biztonságának megteremtéséhez.
A végponttól végpontig terjedő új Fujitsu SURIENT megoldáskészlet első eleme az adatközpont, az adatátvitel és a végfelhasználói eszközök biztonságát hivatott erősíteni. A SURIENT menedzselt rack-megoldás a Fujitsu PalmSecure biometrikus azonosító technológia, érzékelők és elektromechanikus zárak kombinálásával teszi biztonságosabbá a szerverek, az adatok, a tárolók és a hálózati komponensek elérését.
A rackeket, elektromechanikus zárakat, érzékelőket, rack-vezérlő szervereket, biometrikus azonosítást, valamint telepítési és konfigurációs szolgáltatásokat is tartalmazó Fujitsu SURIENT menedzselt rack-megoldás segítségével a szervezetek granuláris, felhasználóbarát hozzáférést tudnak biztosítani az adatközpont hardvereszközeihez. A SURIENT egyetlen hatékony megoldást kínál a hozzáférési jogok kezeléséhez, a hálózati, szerver- és tárolórackek monitorozásához, az ajtók nyitásának, csukásának észleléséhez, és minden hozzáférési művelet auditkonform naplózásához. A megoldás egyszerűen integrálható a meglévő adatközponti infrastruktúrába, elősegíti a szigorú fizikai biztonsági előírások teljesítését és az EU általános adatvédelmi rendeletében (GDPR) foglalt elszámoltathatósági szabályok betartását.
A SURIENT menedzselt rack-megoldás a Fujitsu új SURIENT biztonsági portfóliójának része. A portfólió különféle technológiák és megoldások átfogó kínálatával segít a szervezeteknek végponttól végpontig megerősíteni a biztonságot. A SURIENT megoldások fejlesztésével a Fujitsu egy forrásból, egységes, felhasználóbarát szemlélettel kíván megoldást nyújtani a biztonsági igények kezeléséhez – a végpontoktól az adatközponton át az adatátviteli folyamatokig – minden területen. A SURIENT beépül a FUJITSU kiberbiztonsági megoldásainak átfogó kínálatába, amely a biztonsági szolgáltatások, megoldások és termékek mellett biztonsági tanácsadást is tartalmaz.
„A SURIENT új típusú biztonsági rendszer, amely alulról felfelé építkezve kezeli a biztonsági szükségleteket. A hatékony biztonsági megoldások új portfóliójával a Fujitsu maximális átláthatóságot és praktikumot biztosítva helyezi új alapokra a hagyományos IT-biztonságot. Célunk, hogy a lehető legátfogóbb módon támogassuk az adatközpontok, az adatátvitel, a végpontok, és a dolgok internetjét alkotó sokféle érzékelő és eszköz biztonságát. A menedzselt rack-megoldás az első nemzetközileg elérhető SURIENT megoldás, amelyet a következő hónapokban további új biztonsági termékekkel, szolgáltatásokkal és megoldásokkal fogunk kiegészíteni” – nyilatkozta Rob Norris, a Fujitsu nagyvállalati és kiberbiztonsági megoldásokért felelős EMEIA-régióbeli vezetője.
Az első SURIENT ügyfelek egyike a Németország erősen szabályozott iparágai (pl. pénzügyi szolgáltatások, egészségügy, jogi szektor) részére hosztolt adatközpont-szolgáltatásokat nyújtó Wilken Rechenzentrum GmbH. „A lehető legmagasabb szintű biztonság elérése nálunk alapkövetelmény. Ügyfeleink elvárják tőlünk, hogy megvédjük kritikus infrastruktúráikat és szigorúan bizalmas adataikat az illetéktelen hozzáféréssel szemben. A Fujitsu SURIENT menedzselt rack-megoldásával korábban elképzelhetetlen szintre javítottuk a biztonságot. Szigorú, felhasználóspecifikus hozzáférési szabályokat vezettünk be, és lehetővé tettük ügyfeleink számára, hogy teljes mértékben ellenőrizzék, ki férhet hozzá hardvereikhez, és ezen keresztül adataikhoz” – fejtette ki a Wilken Rechenzentrum ügyvezető igazgatója Hans-Günther Märkle.
Ár és piaci bevezetés
A FUJITSU SURIENT menedzselt rack-megoldás már jelenleg is rendelhető az EMEIA-régióban – közvetlenül a Fujitsutól és hivatalos viszonteladóitól. A megoldás ára 7000 eurótól indul.
A SURIENT portfólió további moduljai a következő hónapokban kerülnek piacra. A Fujitsu 2017 elején tervezi a SURIENT Stealth Connect Solution (SCS) bevezetését, amely zártportos technológiával teszi rendkívüli biztonságossá az adatközpontok közötti kommunikációt, és a portok pásztázásának megakadályozásával elrejti a hackerek elől a lehetséges támadási pontokat.
Kapcsolódó cikkek
- A ’SaaS’-t egyre több KKV használja a Kaspersky Lab jelentései szerint
- Kaspersky Lab bemutatja az Európában jelen lévő fő csapdákat a kiberbűnözésben
- A Gartner méltatta a Fujitsu PRIMEFLEX integrált rendszereit
- A Samsung kiadta az iparág első 8 GB-os LPDDR4 DRAM-csomagját
- A só megy tovább: SUSE – SaltStack együttműködés a még jobb automatizációért
- A Fujitsu szupergyorssá teszi a szoftveresen definiált adatközpontok kiépítését
- A kritikus ipari infrastruktúrák újfajta biztonsága
- Fujitsu ETERNUS: All-Flash tárolók tömegpiaci felhasználásra
- A Kaspersky Lab bemutatja az első kiberbiztonsági indexet
- Új igazgatóval erősíti kiberbiztonsági üzletágát az EY
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.