A Fujitsu új SURIENT megoldása kiberbiztonságot kínál felsőfokon
A Fujitsu az EMEIA-régióban is elérhetővé teszi FUJITSU SURIENT menedzselt rack-megoldását, amellyel új módszert kínál az adatközpont fizikai biztonságának megteremtéséhez.
A végponttól végpontig terjedő új Fujitsu SURIENT megoldáskészlet első eleme az adatközpont, az adatátvitel és a végfelhasználói eszközök biztonságát hivatott erősíteni. A SURIENT menedzselt rack-megoldás a Fujitsu PalmSecure biometrikus azonosító technológia, érzékelők és elektromechanikus zárak kombinálásával teszi biztonságosabbá a szerverek, az adatok, a tárolók és a hálózati komponensek elérését.
A rackeket, elektromechanikus zárakat, érzékelőket, rack-vezérlő szervereket, biometrikus azonosítást, valamint telepítési és konfigurációs szolgáltatásokat is tartalmazó Fujitsu SURIENT menedzselt rack-megoldás segítségével a szervezetek granuláris, felhasználóbarát hozzáférést tudnak biztosítani az adatközpont hardvereszközeihez. A SURIENT egyetlen hatékony megoldást kínál a hozzáférési jogok kezeléséhez, a hálózati, szerver- és tárolórackek monitorozásához, az ajtók nyitásának, csukásának észleléséhez, és minden hozzáférési művelet auditkonform naplózásához. A megoldás egyszerűen integrálható a meglévő adatközponti infrastruktúrába, elősegíti a szigorú fizikai biztonsági előírások teljesítését és az EU általános adatvédelmi rendeletében (GDPR) foglalt elszámoltathatósági szabályok betartását.
A SURIENT menedzselt rack-megoldás a Fujitsu új SURIENT biztonsági portfóliójának része. A portfólió különféle technológiák és megoldások átfogó kínálatával segít a szervezeteknek végponttól végpontig megerősíteni a biztonságot. A SURIENT megoldások fejlesztésével a Fujitsu egy forrásból, egységes, felhasználóbarát szemlélettel kíván megoldást nyújtani a biztonsági igények kezeléséhez – a végpontoktól az adatközponton át az adatátviteli folyamatokig – minden területen. A SURIENT beépül a FUJITSU kiberbiztonsági megoldásainak átfogó kínálatába, amely a biztonsági szolgáltatások, megoldások és termékek mellett biztonsági tanácsadást is tartalmaz.
„A SURIENT új típusú biztonsági rendszer, amely alulról felfelé építkezve kezeli a biztonsági szükségleteket. A hatékony biztonsági megoldások új portfóliójával a Fujitsu maximális átláthatóságot és praktikumot biztosítva helyezi új alapokra a hagyományos IT-biztonságot. Célunk, hogy a lehető legátfogóbb módon támogassuk az adatközpontok, az adatátvitel, a végpontok, és a dolgok internetjét alkotó sokféle érzékelő és eszköz biztonságát. A menedzselt rack-megoldás az első nemzetközileg elérhető SURIENT megoldás, amelyet a következő hónapokban további új biztonsági termékekkel, szolgáltatásokkal és megoldásokkal fogunk kiegészíteni” – nyilatkozta Rob Norris, a Fujitsu nagyvállalati és kiberbiztonsági megoldásokért felelős EMEIA-régióbeli vezetője.
Az első SURIENT ügyfelek egyike a Németország erősen szabályozott iparágai (pl. pénzügyi szolgáltatások, egészségügy, jogi szektor) részére hosztolt adatközpont-szolgáltatásokat nyújtó Wilken Rechenzentrum GmbH. „A lehető legmagasabb szintű biztonság elérése nálunk alapkövetelmény. Ügyfeleink elvárják tőlünk, hogy megvédjük kritikus infrastruktúráikat és szigorúan bizalmas adataikat az illetéktelen hozzáféréssel szemben. A Fujitsu SURIENT menedzselt rack-megoldásával korábban elképzelhetetlen szintre javítottuk a biztonságot. Szigorú, felhasználóspecifikus hozzáférési szabályokat vezettünk be, és lehetővé tettük ügyfeleink számára, hogy teljes mértékben ellenőrizzék, ki férhet hozzá hardvereikhez, és ezen keresztül adataikhoz” – fejtette ki a Wilken Rechenzentrum ügyvezető igazgatója Hans-Günther Märkle.
Ár és piaci bevezetés
A FUJITSU SURIENT menedzselt rack-megoldás már jelenleg is rendelhető az EMEIA-régióban – közvetlenül a Fujitsutól és hivatalos viszonteladóitól. A megoldás ára 7000 eurótól indul.
A SURIENT portfólió további moduljai a következő hónapokban kerülnek piacra. A Fujitsu 2017 elején tervezi a SURIENT Stealth Connect Solution (SCS) bevezetését, amely zártportos technológiával teszi rendkívüli biztonságossá az adatközpontok közötti kommunikációt, és a portok pásztázásának megakadályozásával elrejti a hackerek elől a lehetséges támadási pontokat.
Kapcsolódó cikkek
- A ’SaaS’-t egyre több KKV használja a Kaspersky Lab jelentései szerint
- Kaspersky Lab bemutatja az Európában jelen lévő fő csapdákat a kiberbűnözésben
- A Gartner méltatta a Fujitsu PRIMEFLEX integrált rendszereit
- A Samsung kiadta az iparág első 8 GB-os LPDDR4 DRAM-csomagját
- A só megy tovább: SUSE – SaltStack együttműködés a még jobb automatizációért
- A Fujitsu szupergyorssá teszi a szoftveresen definiált adatközpontok kiépítését
- A kritikus ipari infrastruktúrák újfajta biztonsága
- Fujitsu ETERNUS: All-Flash tárolók tömegpiaci felhasználásra
- A Kaspersky Lab bemutatja az első kiberbiztonsági indexet
- Új igazgatóval erősíti kiberbiztonsági üzletágát az EY
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.