Már dolgoznak a jövő kihívásainak megoldásán az innovátorok
A háromnapos Innovation Boot Camp keretében elkezdte a munkát Budapesten az IT Services Hungary által összehívott nemzetközi csapat
A mai napon elkezdődött Budapesten a Dobozban a háromnapos Innovation Boot Camp rendezvény, amely során a világ különböző pontjairól Magyarországra érkezett innovátorok azon dolgoznak, hogy kitaláljanak egy digitális megoldási javaslatot az emberiség előtt álló nagy kihívások egyikére.
A tízéves magyarországi jelenlététét most ünneplő IT Services Hungary (ITSH) által megszervezett eseményen megszületett ötlet kidolgozását és megvalósítását hazai szakembergárdával segíti majd az ITSH. Az Innovation Boot Camp célja bemutatni, hogy Magyarország, illetve az itthon dolgozó magasan képzett munkaerő tevékenyen részt tud venni a világ jobbá tételében.
Hogyan lehet digitális megoldások segítségével küzdeni a világjárványok terjedése ellen, miként segíthetnek az online eszközök felkarolni a fiatal tehetségeket a közoktatásban, milyen alkalmazások csökkenthetik a közúti balesetek számár? Néhány olyan téma, amelyeket a ma indult, november 7-9. között Budapesten tartott Innovation Boot Camp során érinthetnek majd a világ különböző pontjairól érkező, valamint magyar innovátorok. Az IT Services Hungary (ITSH) által a magyarországi jelenlétének tizedik évfordulója alkalmából meghirdetett kezdeményezés célja, hogy külföldi és hazai innovátorok bevonásával Magyarországon találjanak ki egy olyan digitális megoldást, amely segíthet megoldani egy globális problémát.
„Az ITSH elkötelezett híve a digitális megoldások fejlesztésének, amellyel hozzá kíván járulni a társadalmi problémák megoldásához is, ennek szellemében szerveztük meg az Innovation Boot Campet a magyarországi jelenlétünk tizedik évfordulója alkalmából” – mondta Chris Wilson, az IT Services Hungary ügyvezető igazgatója.
A diskurzusban olyan innovátorok vesznek részt, mint Dave Hakkens feltaláló, a Phonebloks megalkotója, Sakthy Selvakumaran építőmérnök, aki innovatív megoldásaival nagy sikereket ért el az afrikai vízellátási problémák megoldásában, vagy Kees Plattel, aki olyan ügyfelek számára szállít kreatív megoldásokat, mint a Google, a Volkswagen és a Philips. A nemzetközi vendégek mellett az innovatív megoldások hazai reménységei is ott lesznek, többek között Haidegger Tamás, aki orvostechnikával és sebészrobotikával foglalkozik, illetve Cseh József feltaláló/mérnök, aki a FUTI energiatermelő térburkoló elem megalkotásával hívta fel magára a figyelmet. Az innovátorok cspatával a nagyközönség is találkozhat szerda 17 órakor a Dobozban (VII. kerület Klauzál utca 10.).
„Az Innovation Boot Campen születő ötleteket magyar szakemberek segítségével fogjuk megvalósítani a következő hónapokban, az így létrejövő megoldásokat pedig az ENSZ rendelkezésére bocsátjuk” – emelte ki Christopher Wilson. „Ezzel azt is be kívánják mutatni, hogy Magyarország, illetve az itthon dolgozó magasan képzett munkaerő tevékenyen részt tud – illetve részt is kíván venni – a világ jobbá tételében” – mondja.
Az Innovation Boot Camp történéseit az IT Services Hungary Facebook profilján található beszámolók segítségével folyamatosan nyomon lehet követni: https://www.facebook.com/ITServicesHungary/
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: Budapesten versenyez az európai startup világ krémje
- Magyarországról oldanák meg a világ problémáit fiatal innovátorok
- Deloitte Technology Fast 50: Tizedik helyen Magyarország leggyorsabban növekvő technológiai vállalata
- Összefog az ABB és a Microsoft az ipar digitális átalakításának ösztönzésére
- Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny középiskolásoknak
- Új pénzügyi igazgató Magyarország legnagyobb ICT munkaadójánál
- Megvan az Internet Hungary innovációs versenyének nyolc döntőse
- Ó, io, CIO, innováció!
- Okos városi megoldásokra vonatkozóan hirdet pályázatot az Okos Jövő Innovációs Klaszter
- Érdekességek az MBI legfrissebb trend riportjából