A Kaspersky Lab bemutatta a Vállalati Társadalmi Felelősségvállalásról szóló jelentését
A Kaspersky Lab közzétette második vállalati társadalmi felelősségvállalásról szóló jelentését. A jelentés a cég technológiai-, oktatási- és olyan karitatív tevékenységeit vizsgálta, amelyek erősítik a közösséget és jobbá teszik a világot. A riport egyes részeit élettörténetekkel illusztrálták, bemutatva a Kaspersky Lab elkötelezettségét a társadalmi felelősségvállalás felé.
Az elemzés "technológiai" szakasza a kiberbűnözés fejlődését és a Kaspersky Lab által bűnözők ellen kifejlesztett legújabb technológiákat tárgyalja. Bemutatja a vállalat álláspontját a közeljövőben várható kiberbiztonsági csapdákról, valamint az IoT (Internet of Things’ – a ’dolgok (tárgyak) internete’, mellyel a mindennapjainkban használt eszközök, például háztartási gépek, autók, mérőórák, pénztárgépek, telefonok, az interneten keresztül is elérhetőek, és képesek egymással akár önállóan is kommunikálni) gyors fejlődésében rejlő veszélyeit.
A tanulmány kiemeli a Kaspersky Lab oktatási kezdeményezéseit, mint például a „Kaspersky Lab Academy Talent” nevű és a „Kaspersky Cyberheroes” programokat, amelyek diákoknak szóló megmérettetések. Az összegzés részletezi a Kaspersky Lab támogatását, amelyet az Akrotiriben található Athéni Régészeti Társaság kapott. A projekt célja megőrizni egy 20. század közepén talált ősi település maradványait. A European Schoolnet (EUN – 31 európai ország oktatási minisztériumának nemzetközi partnersége) hálózattal közösen számos fontos kezdeményezést indítottak a céggel, amelyek a gyermekek online biztonságát, a szülők iskolázottságát és a hatékony biztonsági megoldások fejlesztését tűzte ki célul.
A vizsgálat "jótékonysági" részében a Kaspersky Lab alkalmazottainak különböző szociális és önkéntes projekteinek inspiráló történetei szerepelnek, úgy mint az oroszországi Udomlya Árvaház gyerekeinek oktatása, az online biztonságra való felhívás az iskolákban, véradás és környezetvédelem. A Kaspersky Lab több non-profit intézményt is támogat, mint például a BRAC Intézetet (a világ legnagyobb fejlesztési szervezete), a cég biztosítja az intézmény szervezeti hálójának és pénzügyi szolgáltatásainak védelmét a „Kaspersky Endpoint Security for Business” programmal.
"Meggyőződésünk, a világ jobbá tehető olyan emberekkel, akik valóban törődnek és képesek a változásra, változtatásra. Ezért ahelyett, hogy statisztikákat mutatnánk be, inkább figyelemfelkeltő történeteket prezentáltunk, hogy minél több embert inspiráljunk általa." – mondta Eugene Kaspersky, a Kaspersky Lab elnök-vezérigazgatója.
Bővebb információt a Kaspersky Lab társadalmi felelősségvállalási kezdeményezéseiről a https://csr.kaspersky.com/en/ oldalon talál.
Kapcsolódó cikkek
- Egy trójai vírus 318.000 Androidos felhasználót ért el a népszerű böngésző biztonsági résein keresztül
- Inercept X, avagy a végpontoknak is lehet golyóálló mellénye
- A független kutató cég a Kaspersky Lab-et választotta a vezető végpontvédelmi megoldások szolgáltatójának
- A titkosított zsarolóvírussal megtámadott felhasználók száma folyamatosan nőtt idén
- Hogyan kémkedhetnek utánad?
- Egyre kifinomultak a DDoS támadások a Kaspersky Lab jelentése szerint
- A ’SaaS’-t egyre több KKV használja a Kaspersky Lab jelentései szerint
- Kaspersky Lab bemutatja az Európában jelen lévő fő csapdákat a kiberbűnözésben
- Forrester: aktuális kínálata alapján a Trend Micro piacvezető a végpontbiztonsági megoldások terén
- A kritikus ipari infrastruktúrák újfajta biztonsága
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.