Magyar siker a projektmenedzserek nemzetközi megmérettetésén
Negyedik alkalommal adták át a Nemzetközi Év Projektmenedzsere Díjat. A november 17-én, Varsóban megtartott hivatalos díjátadó gálán kiemelkedő eredmény született: Balaton László, az Erste Bank Hungary Projekt Portfólió Menedzsment Osztályának vezetője kapta az aranyérmet és vele a rangos elismerést.
Balaton László 2015-ben lett a magyarországi Projektmenedzsment Kiválóság Tábla által adományozott Év Projektmenedzsere Díj nyertese, ezzel jogosultságot kapott az IPMA (International Project Management Association) által szervezett nemzetközi versenyen való részvételre. A jelöltnek erős mezőnyben kellett bizonyítania rátermettségét, hiszen az egyes országok hasonló elv alapján, kizárólag a nemzeti szinten győztes projektvezetőket indíthatták a versenyen.
A pályamunkákban a jelölteknek projektmenedzseri kompetenciájukat, rátermettségüket, problémakezelési módszereiket kellett bizonyítaniuk egy általuk öt évnél nem régebben vezetett és befejezett projekt bemutatásán keresztül, az IPMA nemzetközi projektmenedzsment kompetenciamodellje alapján. A zsűri a pályázati anyagok és meghallgatás alapján választotta ki a díjazottakat.
A gálán az első három helyezettet díjazták. A megosztott harmadik díjat ShenMinghua, a kínai állami építőipari társaság projektvezetője, valamint GartKostermans, a hollandiai központú globális vegyipari cég, a DSM PMO-vezetője kapták. Az ezüstérmet az ausztrál JonRiddett, a Telstra projektigazgatója vitte haza. Az aranyérem büszke birtokosa pedig Balaton László közgazdász lett, aki a 2014-15-ben általa sikeresen levezényelt devizahiteles elszámolási projekttel pályázott. Az eredménnyel egy szép sorozat folytatódott, hiszen 2015-ben Kovács Endre (főosztályvezető, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Projekt Koordinációs Főosztály) hasonlóan szoros mezőnyben bronzérmet kapott.
Balaton László a díjátadón elmondott rövid beszédében hangsúlyozta: a projektvezető kompetenciái és az általa működtetett, az eredmények leszállításának alárendelt projektstruktúra kulcsfontosságúak a projekt sikerében, de legalább ennyire fontos a szakmailag felkészült és együttműködő projektcsapat, valamint a felső- és középvezetők támogatása.
Balaton László 2004-ben végzett a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Karrierjét projektkoordinátorként az Invitelnél kezdte, majd a KPMG-hez igazolt, ahol tanácsadóként széleskörű tapasztalatokat szerzett a telekommunikációs, a pénzintézeti, a légiforgalmi, az energiaszektorban, valamint a közszféra projektjeiben. 2013-ban a KPMG projekt tanácsadási szolgáltatásokért felelős menedzserévé nevezték ki. 2015 óta az Erste Bank Hungary Zrt. Projekt Portfólió Menedzsment Osztályának vezetője.
Az IPMA 2013-ban alapította meg az AchievementAwards névre hallgató díjat, amellyel a projektmenedzsment szakmában elért teljesítmények nemzetközi elismerését kívánja elősegíteni.
A projektről és a nemzetközi verseny tapasztalatairól a díjazott a Magyar Projektmenedzsment Szövetség (PMSZ) decemberi szakmai rendezvényén számol be.
Kapcsolódó cikkek
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.