25. Magyar Innovációs Nagydíj
Keresik azokat a gazdasági társaságokat, melyek 2016-ban jelentős innovációs tevékenységet folytattak. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtásra kerülő díjakra 2017. február 15-ig lehet jelentkezni.
Az MTA Klubjában hirdette meg a Magyar Innovációs Szövetség a 25. Magyar Innovációs Nagydíjat. A pályázaton azok a Magyarországon bejegyzett vállalkozások vehetnek részt, amelyek a 2016. évben kiemelkedő műszaki, gazdasági innovációs teljesítménnyel (új termékek, új eljárások, új szolgáltatások értékesítése) jelentős üzleti hasznot értek el.
A találkozón Dr. Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség tiszteletbeli elnöke ismertette a jelentkezés feltételeit, az eddigi tapasztalatokat. A díjak ünnepélyes átadására 2017. március végén kerül sor az Országházban. A 2016. év legjelentősebb innovációs teljesítményét elismerő Magyar Innovációs Nagydíj mellett a kiemelkedő innovációs teljesítmények további hat kategóriában kaphatnak díjat.
A bírálóbizottság elnöke prof. Pálinkás József, az NKFI Hivatal elnöke. Az elbírálás során a bírálóbizottság a 2016-ban elért többleteredmény/többletárbevétel, és egyéb műszaki, gazdasági előnyök mellett, az innováció eredetiségét, újszerűségét, ill. társadalmi hasznosságát, valamint a pályázat kidolgozottságának színvonalát is értékeli. (További info: www.innovacio.hu)
Dr. Monszpart Zsolt, az NKFIH általános elnökhelyettes is köszöntötte a vendégeket.
Ezután a 2015. évi innovációs díjakat elnyert vállalkozások prezentációi következtek, a cégek 2016. évi innovációs tevékenységéről.
Mészáros Csaba, a 2015. évi Innovációs Nagydíjat nyert, evopro Kft. elnök beszélt az eRDM dinamikus vasúti terhelésmérő és diagnosztikai rendszerről. Kiemelte, hogy ez a rendszer nagyban hozzájárul a vasúti infrastruktúra megóvásához és a közlekedésbiztonság növeléséhez.
Nádasi Tamás, a 2015. évi Környezetvédelmi Innovációs Díjat nyert Aquaprofit Zrt. elnöke ismertette az arzén tartalmú vizek tisztításának folyamatát és többek között beszélt arról, hogy milyen fontos a munkájuk környezetvédelmi szempontból, hiszen a klímaváltozás miatt egyre fogy a világ tiszta ivóvíz készlete.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium 2015. évi Fejlesztési Innovációs Díjában részesült BHE Bonn Hungary Elektronikai Kft-t Kazi Károly, ügyvezető igazgató képviselte. Az általuk kialakított komplex vészhelyzeti kommunikációs rendszerről kiemelte, hogy 30 közúti alagútban és 4 nagyváros metróhálózatában kerültek telepítésre az eszközök az elmúlt évben. (Ezek között említhetjük pl. a budapesti M4 vonalát is.)
Végezetül Tarány Gábor, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának 2015. évi Innovációs Díjában részesült DAK Acélszerkezeti Kft. ügyvezetője beszélt az általuk kifejlesztett versenyképes, könnyű, mégis biztonságos acél közúti rendszer megalkotásáról. Kiemelte, hogy a termék hasznossága abban mérhető leginkább, hogy alkalmazása óta rengeteg ember életét mentette meg.
Kapcsolódó cikkek
- További összeolvadások és cégfelvásárlások várhatók a globális tech piacon
- Agyalj a padon!
- Az ABB meghirdette az IdeaHub innovációs pályázatot
- CES 2017: 35 innovációs díjat nyert a Samsung
- Két globális kihívást is megoldana Magyarországról az ITSH
- Kihirdették a „Digitális Esély 2016” pályázat nyerteseit
- Minden közösségi mutatóján javított a Xerox az elmúlt évben
- Globális pályázat női startupok számára
- Mától lehet pályázni a Google új felhívására, magyar fejlesztéseket is várnak
- Már dolgoznak a jövő kihívásainak megoldásán az innovátorok
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.