SUSE Enterprise Storage 4: megoldás a tömeges adattárolás dilemmájára

forrás: Prím Online, 2016. december 6. 07:51

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a Ceph technológiára épülő SUSE Enterprise Storage 4

Az új változat elsőként tartalmazza a CephFS fájlrendszer első éles kiadását, amely ideális megoldást kínál az archív és nagy tömegű adatok tárolásának felügyeletéhez. Lehetővé teszi továbbá az ügyfelek számára, hogy vállalati tároló-infrastruktúrájukat költséghatékonyan átalakítva, zökkenőmentesen alkalmazkodjanak a változó üzleti és adattárolási igényekhez.

 

A SUSE Enterprise Storage 4 előnyeit bemutató videó: 

 

„Az IT-részlegeknek egyre nagyobb mennyiségű strukturálatlan adatot kell kezelniük, miközben a folyamatos innovációt és költségcsökkentést is elvárják tőlük. A SUSE Enterprise Storage pontosan ezt teszi számukra lehetővé a világ egyik legmegbízhatóbb szállítójától származó, nyílt forráskódú technológiával” – mutatott rá a megoldás előnyére Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.

 

 

Az osztott fájlrendszerek és objektumalapú adattárolási megoldások piacáról készített Magic Quadrant kutatásában a Gartner 2016 októberében azt jósolta, hogy a jelenlegi 30 százalékkal szemben 2021-re a vállalati adatok több mint 80 százalékát tárolják majd nagyvállalati és felhőadatközpontok scale-out tárolórendszereiben. A SUSE is különösen nagy figyelmet fordít erre a területre, amit az is alátámaszt, hogy nemrég felvásárolta a németországi it-novum vállalat szoftveralapú tárolók felügyeleti termékeit fejlesztő üzletágát, és ezzel együtt az openATTIC nyílt forráskódú Ceph- és tárolófelügyeleti keretrendszert. Az akvizíció révén a SUSE egyszerűbb, költséghatékonyabb nagyvállalati tárolófelügyeleti megoldásokat kínálhat ügyfeleinek.

 

A SUSE Enterprise Storage 4 a Ceph Jewel kiadásra épül, és különösen a strukturálatlan, archív és nagy tömegű adatok tárolásának felügyeletében nyújt hatékony támogatást a vállalatoknak. Az ügyfelek korlátozás nélkül egyszerűsíthetik és skálázhatják az adattárolási folyamatokat olyan különféle alkalmazási területeken, mint például a térfigyelés, zárt láncú hálózatok (CCTV), online konferenciahívások és oktatás, média streaming, orvosi képalkotás (mammográfia, röntgen, CT, MRI stb.), szeizmikus adatok feldolgozása, géntérképkészítés, CAD, archiválás, virtuális gépi adattárolás és biztonsági mentések. Az új megoldás azt is lehetővé teszi számukra, hogy egy fürtön belül futtassák a blokk- és fájlszintű, illetve objektumalapú adattárolási szolgáltatásokat, tovább csökkentve ezzel a beruházási és a működési költséget. 

 

A SUSE Enterprise Storage 4 főbb újdonságai a következők:

  • A fájlalapú tárolást nyújtó Ceph fájlrendszerrel (CephFS) létrejövő egységes blokk- és fájlszintű, illetve objektumalapú adattárolás, amely alacsonyabb beruházási és működési költségeket tesz lehetővé. 
  • Nagyobb hardverválaszték a nagyvállalati és hiperskálázhatóságot igénylő ügyfelek számára a 64 bites ARM támogatása révén. 
  • Fejlett grafikus felhasználói felület az egyszerűbb felügyelethez, valamint nyílt forráskódú tárolófelügyeleti rendszer (openATTIC) a költséghatékonyabb működéshez.
  • Magasabb szintű adatbiztonság és katasztrófa utáni visszaállítás a blokkszintű tárolók nagy távolságú replikálásával, illetve az objektumalapú tárolók adatainak több helyszínre másolásával.
  • A fürtök működésének jobb összehangolása az egyszerűbb tárolófürt-felügyeletet biztosító Salt megoldás használatával. 
  • Előzetes hozzáférés az NFS Ganesha támogatáshoz és NFS-hozzáférés az S3 bucketekhez.

 

A SUSE Enteprise Storage 4 már elérhető. További információért kérjük, látogasson el a következő weboldalra: https://www.suse.com/products/suse-enterprise-storage/

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59