Véget ért az ország egyik legnagyobb programozó versenye, a C++ Grand Prix
Mesterséges intelligencia megalkotásával nyerték meg az NNG másfél millió forintos fődíját
Szoros verseny alakult ki az idei NNG C++ Grand Prix döntőjében, hiszen két diák és két tapasztalt szakemberekből álló csapat került be a legjobbak közé.
Az idei fináléban saját stratégiát alkotó szoftver megírásával szerezhették meg az értékes nyereményeket. A versenyre mintegy 100 csapat nevezett, a győzteseknek járó, fejenként félmillió forintos fődíjat végül egy szenior csapat nyerte.
November 25-én, pénteken zárult az iGO Navigáció hazai székhelyű fejlesztőjének ötödik alkalommal megrendezett programozó versenye. A korábbi évekhez hasonlóan idén is kiemelt érdeklődés fogadta a C++ Grand Prix kiírását, a megmérettetésre mintegy háromszázan jelentkeztek az ország minden részéről. A selejtezők után a 10 órás finálé következett, ahol a legjobb 10 csapat versenyzett az NNG budapesti székházában.
A döntőben a két csapat célja az ellenfél bázisának elfoglalása volt, ehhez egy olyan mesterséges intelligenciát kellett alkotniuk a versenyzőknek, ami figyeli az ellenfél lépéseit, és saját stratégiát dolgoz ki annak kivédésére, illetve a következő támadó lépés kitalálására. Az NNG ehhez egy játékos, méhekkel és hangyákkal illusztrált pályát biztosított a versenyzőknek. A győztes stratégiát a “the hypnotoad” csapata alkotta meg, akik egy korábbi, C++ Grand Prix győztes fejlesztővel vágtak neki a megmérettetésnek.
„Nagy öröm számunkra, hogy ötödik éve egyre nagyobb érdeklődés fogadja a C++ Grand Prix-t. Az eddigi rendezvények tapasztalataiból látszik, hogy a nevezők értékelik a saját készítésű, komplex feladatainkat, amivel betekintést nyerhetnek az NNG kultúrájába is. A minden évben tapasztalt szoros döntő jól mutatja, hogy csupán a szakmai tapasztalat nem elég a C++ Grand Prix megnyeréséhez, a logika, a problémamegoldás és egy jó ötlet ugyanígy elengedhetetlen, ha valaki első akar lenni ezen a versenyen” – árulta el Magyari Andrea, az NNG HR igazgatója.
A győztes csapat fejenként 500 000 forintos műszaki vásárlási utalványt, a második helyezettek három darab Hermann Miller Celle ergonomikus széket, míg a harmadikak fejenként 100 000 forintos műszaki vásárlási utalványt kaptak.
Kapcsolódó cikkek
- Nem vastagabb páncélszekrényekre, hanem nehezen feltörhető szoftverre van szükség
- Plüssmedvék nyerték az Ericsson C++ programozó bajnokságát
- A működő biztonság a fejlesztéssel kezdődik
- Az Accenture technológiai szolgáltató központot nyit Magyarországon
- Az ELTE és az informatikai ipar összefogása a jövő tehetségeiért
- Gear Up 2016: Hangvezérlés, 3D vizualizáció az idei program
- Jelentős e-egészségügyi beruházásokra készülhet a versenyszféra
- A só megy tovább: SUSE – SaltStack együttműködés a még jobb automatizációért
- Országos programozó versenyt hirdetett a Microsoft
- Mobilra költözik a céges informatika
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.