Az MVM NET a régió legkorszerűbb és legbiztonságosabb adatközpontjának építését kezdte meg Gödön
Magyarország és a régió legmodernebb és legbiztonságosabb adatközpontjának építését kezdte meg az MVM Csoport. A társaságcsoport távközlési vállalata, az MVM NET által megvalósítandó gödi adatközpont 2017. harmadik negyedévében készül el.
A hazai infokommunikációs ökoszisztémában is jelentős szerepet kapó adatközpont épületének alapkövét pénteken helyezte el Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára, Bally Attila, az MVM Zrt. kereskedelmi vezérigazgató-helyettese és Krénusz Kornél, az MVM NET Zrt. vezérigazgatója. A rendezvényen köszöntőt mondott dr. Tuzson Bence, Pest megye 5. számú választókerületének országgyűlési képviselője.
Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára köszöntőjében kiemelte: a tudásalapú társadalomban a megfelelő digitális kompetencia megszerzése nélkülözhetetlen, ugyanakkor korunk egyik legnagyobb infokommunikációs kihívása a keletkező adatvagyon gondos kezelése és tárolása. A gödi beruházás célja elsősorban az állami adatvagyon elhelyezésére szolgáló, nemzeti tulajdonban lévő, a kormányzati és az állami tulajdonú vállalatok legmagasabb szintű igényeit kiszolgáló adatközpont kialakítása. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a beruházás további lendületet adhat az informatikai fejlesztéseknek, valamint hozzájárul a hazai digitális ökoszisztéma fejlődéséhez, egyben az állampolgárok jobb életminőségéhez is.
Az MVM Csoport képviseletében Bally Attila, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. kereskedelmi vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy az MVM Csoport Magyarország negyedik legnagyobb vállalatcsoportja, hagyományos erősségei és eddigi pozícióinak megtartása mellett a további növekedést tartja szem előtt. A kutatás, a fejlesztés, a megújuló energiaforrások és az innováció támogatása kiemelten fontos a vállalat számára. Tagvállalatai, így az MVM NET is, folyamatosan keresik azokat a lehetőségeket, ahol kamatoztatni tudják szakmai tudásukat, és ezzel a társaságcsoporton belül nyújtott szolgáltatások mellett egyre jobban megállják a helyüket a hazai piacokon, valamint a nemzetközi versenyben is.
„A távközlési szolgáltatások és IT megoldások összeolvadása napjainkban jól kivehető irányt mutat” – fejtette ki Krénusz Kornél, az MVM NET Zrt. vezérigazgatója. – „Nagy kapacitású és kiemelkedő megbízhatóságú optikai gerinchálózatunk, valamint idén üzembe helyezett LTE450 mobil adatátviteli hálózatunk biztos alapot teremt ahhoz, hogy hamarosan adatközponti kapacitásokkal is kiegészülve teljes körű szolgáltatásokat nyújtsunk. Az épülő adatközponttal szemben támasztott kiemelkedő biztonsági és minőségi követelményeknek köszönhetően a kormányzati és állami megrendelőinken túl a hazai és a nemzetközi tulajdonú vállalatok legmagasabb szintű igényeit is teljes mértékben ki tudjuk elégíteni, ezért rájuk is potenciális ügyfeleinkként tekintünk.”
Krénusz Kornél hozzátette, hogy a megvalósítás során kiemelt figyelmet fordítanak az energiahatékonyságra, a környezettudatosságra és az üzemeltetési költség alacsony szinten tartására. Az adatközpont a MAVIR ZRt. 400kV/220kV alállomásának közvetlen szomszédságában épül, ezzel egyedülállóan biztonságos redundáns energiaellátás válik elérhetővé. A leendő ügyfelek számára (akár területbérlet, akár rack-szekrény elhelyezése révén veszik igénybe) az MVM NET teljes körű szolgáltatást nyújt: egyszerre biztosítja a hálózati elérést, az energiaellátást és a maximális üzemkörnyezeti biztonságot.
A rendezvény zárásaként köszöntőt mondott dr. Tuzson Bence, Pest megye 5. számú választókerületének országgyűlési képviselője, aki üdvözölte, hogy a beruházásnak köszönhetően a terület távközlési ellátottsága növekszik, és közvetlen helyi gazdaságélénkítő hatása révén további informatikai fejlesztéseket vonzhat a régióba.
Kapcsolódó cikkek
- T-Systems Symposium: A Coca-Cola HBC nyerte el az Év Projektje díjat
- A Fujitsu válasza a kibertámadásokra: a megelőzés
- A Fujitsu új SURIENT megoldása kiberbiztonságot kínál felsőfokon
- A só megy tovább: SUSE – SaltStack együttműködés a még jobb automatizációért
- A Fujitsu szupergyorssá teszi a szoftveresen definiált adatközpontok kiépítését
- Kaspersky Lab - VMware együttműködés
- A Fujitsu PRIMERGY M2 szerverekkel turbózza a PRIMEFLEX vShape teljesítményét
- Szemléletváltás az Avnetnél: dedikált üzleti egységek alakulnak
- Hűvösre tett adatközpontok
- Ingyenes SUSE-tesztvezetés a Microsoft felhőjében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.