„A Bajnok” - világpremier a Millenárison
A legmodernebb technológiákat alkalmazó, egyedülálló perspektívákból készült képanyaggal lenyűgöző látványvilágot felvonultató, játékos tesztekkel tarkított kiállítás nyílik január 13-án, Budapesten.
A Bajnok – The Champion című interaktív élmény-expo április közepéig várja a nagyközönséget a Millenáris D épületében. A szervezők szerint „az utazó kiállítás megmutatja a küzdelem nemességét, átélhetővé teszi a sport utánozhatatlan atmoszféráját és a győzelem magasztosságát.”
Budapesten mutatkozik be először, s majd innen indul világkörüli útjára, a minden elemében hazai fejlesztésű, de nemzetközi szinten is egyedinek számító interaktív sport-élmény-expo, A Bajnok – The Champion. Az 1500 m2-es alapterületű kiállításon tucatnyi sport-játék és teszt várja az érdeklődőket több mint 50 játékállomáson, s megismerhetünk több ezernyi adatot, érdekességet a sportágak történetétől a bajnokká válás legapróbb rejtelmeitől, a legnagyobb eredményekig. Megtudhatjuk például, hogy vajon mit eszik Michael Phelps, kinek a legjobb a reflexe, vagy, hogy melyik a legösszetettebb sportág és miért született meg a kosárlabda.
“Egyrészt nagyon látványos, a XXI. század követelményeinek megfelelő élményt tud adni a látogatóinak, és oktató jellege is van, amivel tanulhatnak, kaphatnak olyan pluszokat a látogatók, amit a kiállítás nélkül esetleg nem kaptak volna meg” – foglalja össze röviden A Bajnok című kiállítás lényegét Kiss Gergely, háromszoros olimpiai bajnok, Európa- és világbajnok vízilabdázó.
A kiállítás egyedülálló látványvilágával, nagy felbontású képeivel, szuperlassított felvételeivel, izgalmas perspektívából készült vizuális megoldásaival a sport eddig felfedezetlen világába repíti a nagyérdeműt. A sosem látott, lenyűgöző felvételek több mint 15 szinkronizált felületen, majd’ 500 m2-en nyújtanak gigantikus vizuális élményt.
Igali Diana olimpiai bajnok sportlövő szerint „ez a kiállítás arról is szólhat, hogy a gyerekeket, illetve a szüleiket megérintsük és ezeket a gyönyörű sportokat megmutathassuk mélyében is, mélyebben is, művészi módon is, hogy még szebbé, még láthatóbbá tehessük.” Kásás Tamás, aki minden nagyobb tornán állt már a dobogó legfelső fokán, azért tartja nagyon fontosnak ezt a kiállítást, „hogy az embereket közelebb, még közelebb hozzuk a vízilabdához, és most egy kicsit más szemszögből is látni fogják és látni tudják majd, ahogy ezek a játékosok mozogni tudtak a vízben.”
A kiállítás egyedisége abban is rejlik, hogy az aktív közönség teljesítményét monitorozni képes rendszer – ha játékos formában is – felméri a látogatók képességét, segítheti a szülőket a gyermekeik sportágválasztásában és akár megmutatja a bajnokká válásuk esélyeit. „A kiállítás egy egyedi, vezetett túra, ahol egy speciális karkötő segítségével mindenki saját maga választja ki, melyik játékot akarja végigjátszani” – meséli Illés Gabriella, a kiállítás főszervezője. „A végén pedig mindenki kap egy olyan „elismervényt”, amiből megtudhatja, melyik sportágban lenne az ő képessége kimagasló, melyik sportágat érdemes művelnie” – teszi hozzá a főszervező, akinek nevéhez fűződik többek között a nemrég bemutatott Gateway to Space és a Living Dinosaurs nemzetközi kiállítások, valamint az első, tisztán hazai alapany agból készült pop-show-musical, A Játékkészítő.
Az alábbi videóban pedig a legnagyobb hazai sportolók, Európa-, olimpiai és világbajnokok, - mások mellett Benedek Tibor, aki egyben a kiállítás fővédnöke, Kovács Katalin olimpiai-, Európa-, és világbajnok kajakozó, Erdei Zsolt profi ökölvívó világbajnok és Berki Krisztián olimpiai-, Európa-, és világbajnok tornász - fedik fel titkaikat, hogyan lettek bajnokok, milyen képességek kellenek ahhoz, hogy a dobogó legfelső fokára álljanak és mit nyújt szerintük majd az átlagembereknek ez a kiállítás.
Kapcsolódó cikkek
- CES 2017: Négy magyar cég a techvilág legnagyobb seregszemléjén
- CES 2017: 35 innovációs díjat nyert a Samsung
- Víz a legszebb magyar természetfotókon
- Önvezető autók, mesterséges intelligencia és virtuális valóság uralják a 2017-es CES-t
- A közép-európai tech szektor krémje a prágai CES-en
- Jövő heti programok a Műszaki Tanulmánytárban
- Az ABB vezető vasúti technológiákat mutatott be a berlini InnoTrans szakkiállításon
- Repülő nyomdagépek
- Internet Hungary: megvan az ember helye is a jövő gépek uralta világában
- Így válik költészetté a technológia
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.