Most te jössz! Fiatalokat inspirál a Vodafone You pályázatának győztese
Az Y generációs sikertörténeteket vlog formájában bemutató ötletével a döntő napján éppen a 24. születésnapját ünneplő Tusnádi Roland nyerte a Vodafone You pályázatát, a ProjectPitchet.
A Vodafone a novemberi TEDxYouth@Budapest rendezvényen bekamerázta a MOM Kulturális Központ egyik liftjét, ahol vállalkozó kedvű fiatalok úgynevezett elevatorpitchként, egy liftút alatt, 40 másodpercben adhatták elő projekt ötleteiket.
A TEDxYouth@Budapest résztvevői közül bárki kipróbálhatta magát, de volt olyan is, aki csak ezért az akcióért ment el a rendezvényre, ahol összesen 24-en léptek be a liftbe és vágtak bele a kihívásba. Az elkészült videókra a Vodafone You Facebook oldalán lehetett szavazni és így alakult ki a ProjectPitch döntője.
A döntőről készült videó itt tekinthető meg.
Az 5 legnépszerűbb ötlet gazdája lehetőséget kapott, hogy részt vegyen egy kommunikációs tréningen, majd újból elő kellett adniuk ötleteiket, immár a szakértői zsűri - Baráth Péter a Vodafone márkaigazgatója, Révész Balázs a Vodafone szegmens marketing igazgatója, Tóth Gábor a Tudatos Fiatalok Közösségének alapítója és a Vodafone You kampányarca, valamint Tolnai Ákos és Horváth Irma a Morea consulting trénerei – előtt.
„Tusnádi Roland fejlődött a legtöbbet a tréningen, magabiztosan és hitelesen tudta átadni a projektötletét, amely megvalósítható és pozitív hatásal lehet” – mondta Baráth Péter a győztesről, akinek a célja egy vlog létrehozása, ahol a saját történetei mellett az Y generáció képviselőivel készített videó-interjúkkal mutatja be a sikerhez vezető utat, egyben a nézőket is inspirálva, hogy valósítsák meg saját álmaikat. Mindehhez, mint a pályázat nyertesének, a projekt támogatása mellett egy személyre szabott konzultáció-sorozatot is biztosít a Vodafone, mely a napokban kezdődött el.
A 24 éves, budapesti Tusnádi Roland 19 évesen otthagyta az egyetemet, hogy profi online pókerjátékos legyen, majd 22 évesen fél évet Thaiföldön élt digitális nomádként, miközben pókerezett. „Ezt a hivatást tavaly nyáron fejeztem be, mert be szerettem volna teljesíteni a gyermekkori álmom, hogy interjúkat és filmeket készíthessek. Jelenleg egy online pókerjátékosokat szponzoráló cégnek vagyok a menedzsere, mellette pedig videógyártással kapcsolatos vállalkozásom van. A projektet azért szeretném létrehozni, mert azt gondolom nagyon sokat lehet tanulni önmagunkról is mások történetei révén. Szeretném, ha a beszélgetések által több fiatal lenne bátrabb és választana magának olyan hivatást, amelyben valóban kiteljesedhet."
A Vodafone 2016 szeptemberében vezette be a Vodafone You platformot, hogy eszközt, inspirációt adjon a fiataloknak álmaik eléréséhez, és ennek sikeréhez támogatást nyújtson a fiatalok körében kiemelkedő fontosságú mobiladat-használat terén.
A Vodafone You az előfizető 25. születésnapjáig igényelhető és azt követően a szolgáltatás még két évig aktív marad. A You használók az előfizetéses csomagjukban foglalt adatmennyiségen felül havi 2GB adatot kapnak, a Vodafone You közösség tagjai egymással ingyen beszélhetnek és élvezhetik az egyedi, kizárólag a You tagoknak kialakított készülékár-kedvezményeket. A speciális, fiataloknak elérhető készülék promóciók folyamatosan megtalálhatók a Vodafone honlapján.
Mi is az a pitch?
A pitch egy ötlet, termék, szolgáltatás vagy stratégia nagyon rövid, összefoglaló, mégis figyelemfelkeltő prezentálása. Ennek még kompaktabb válfaja az úgynevezett elevatorpitch, ami olyan rövid idő alatt történik, mintha csak épp beszálltál volna egy liftbe egy döntéshozó mellé, és annyi időd van felkelteni az érdeklődését, amíg fel nem értek a földszintről a legfelső emeletre.
Kapcsolódó cikkek
- Hatalmas növekedés a Vodafone karácsonyi adatforgalmában
- Közeleg a 25. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
- A Vodafone kínálatában a Huawei Mate 9
- Digitalizáció a kis- és középvállalkozásoknál – január 31-étől pályázhatnak a hazai cégek
- Biztonságos Internet Nap 2017
- Kiválasztották az ABB egyetemi ösztöndíj pályázatainak győzteseit
- Minden korábbinál magasabb ünnepi adatforgalom a Vodafone ügyfeleknél
- Az iparszövetség felkészíti a kisvállalkozásokat az újabb pályázatokra
- Kérd az éves bónuszodat a Brigádtól
- A szakmai zsűri a beérkezett pályázatok 70%-át továbbjutásra javasolta
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.