Az ABB szállítja a komplett automatizálási és villamos rendszert a Tisza-TK-nak
Az ABB kapta a megbízást a nagy- és középfeszültségű villamossági termékek és rendszerek, illetve a legkorszerűbb, teljes körűen integrált System 800xA Version 6.0 szállítására a Tisza -TK Projekt Kft részére.
A Tisza -TK energiahatékony és környezetbarát kukoricafeldolgozó üzemet létesít a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszapüspökiben, melynek működtetésében a magas szintű automatizálás és villamosítás kulcsfontosságú szerepet játszik. Az ABB rendszer segítségével a Tisza -TK maximalizálhatja versenyképességét a nemzetközi élelmiszer- és italipari piacon, és hozzájárulhat a magyar ipar fenntartható fejlődéséhez.
A magyar élelmiszeripar legfontosabb fejlesztésének számító gabonafeldolgozó gyár, amely egy európai mércével mérve is kiemelkedő, 145 millió eurós (45 milliárd forintos) zöldmezős beruházási projekt, közvetlenül 550, közvetve pedig 700-800 új munkahelyet hoz majd létre. A gyár évente 530 000 tonna magyar GMO-mentes kukoricát fog feldolgozni, termékeinek 70%-át (magas fruktóz-tartalmú szirupok, glükóz, alkohol, takarmány-alapanyagok) export piacokon értékesíti.
Az energiahatékony és környezetbarát üzem működtetésében a magas szintű automatizálás és villamosítás elengedhetetlen. Az automatizálási és villamos rendszerek fővállalkozójaként az ABB kapta a megbízást a nagy- és középfeszültségű villamossági termékek és rendszerek, illetve a legkorszerűbb, teljes körűen integrált System 800xA Version 6.0 szállítására.
„Beruházásunk célja, hogy a magyar tulajdon fenntartásával a helyi ipart megerősítsük, a működési költségeket a maximális energiahatékonyság elérésével csökkentsük, és minimális vagy zéró hulladéktermelést és kibocsátást érjünk el. Céljaink megvalósításához olyan beszállítókat kerestünk, akik eleget tudnak tenni az ebből fakadó követelményeknek, ezért az ABB Kft- t -. aki a legversenyképesebb ajánlatot nyújtotta be tenderünkön - bíztuk meg a teljeskörű automatizálási és villamos rendszer kiépítésével” – mondta el Szedlák Péter, a Tisza TK Kft. műszaki igazgatója.
Az ABB System 800xA egyetlen platformon integrálja a folyamatvezérlési rendszert, a gyár segéd-és közüzemi folyamatait, az energiafelügyeletet és a KÖF alállomás automatizálását. A terepi készülékek, mint pl. a műszerezés, a motorvezérlő központok és a frekvenciaátalakítók a Profibus-on keresztül csatlakoznak. A System 800xA rendszer közvetlenül a KÖF alállomás IEC 61850 protokollú sínjére kapcsolódik. Az alállomás automatizálási rendszere a központi vezérlőben kiépített operátori munkaállomásokon keresztül lesz elérhető.
A megoldások kialakítása, a rendszerek telepítése, valamint a fenti termékek gyártása lehetővé teszi, hogy a Tisza TK biztonságos és egészséges munkakörnyezetet teremtsen az üzemeltető személyzet számára, minimálisra csökkentse a villamosenergia-költségeket, és fenntartható módon minimalizálja a hulladék mennyiségét és a kibocsátást. Ezen előnyök segítségével a Tisza TK maximalizálhatja versenyképességét a nemzetközi élelmiszer- és italipari piacon, és hozzájárulhat a magyar ipar fenntartható fejlődéséhez.
A Tisza-TK Projekt Kft-ről
A TISZA-TK PROJEKT Kft. azzal a céllal létesült, hogy az Észak-Alföldön egy magyar tulajdonú gabonafeldolgozó gyár épüljön. Az iparvállalat élelmiszeripari alapanyagokat, valamint takarmányokat állít majd elő, elsősorban exportra. Az üzem GMO-mentes magyar kukoricát fog feldolgozni. A 145 millió EUR értékű zöldmezős beruházás a legjobb technológiával épül, a szükséges hőenergiát biomasszából nyeri. Az üzem technológiája nagyon tiszta, hulladék keletkezése nélkül dolgozza fel a gabonát. Az energiaellátás megújuló alapokra helyezése az egyik legzöldebb gyárrá teszi az üzemet. A beruházásnak köszönhetően 550 munkahely létesül az üzemben, és további 750 munkahely keletkezik a magyar mezőgazdaságban. Üzembe helyezést követően a gyár évente félmillió tonna kukoricát fog feldolgozni. Az Európában egyedülállóan nagy termelő kapacitással rendelkező létesítmény a 250 000 tonna izocukor mellett alkoholt, étolajokat és GMO-mentes, az állattenyésztésben hasznosítható takarmány-alapanyagokat fog gyártani.
További információk: http://www.ttkp.hu/en
Kapcsolódó cikkek
- IDC DevOps üzleti találkozó
- ABB technológia támogatja a svájci sívilágbajnokságot
- Növekedést ért el az ABB a negyedik negyedévben
- ABB technológia tartotta levegőben a versenyzőket a Wind Games 2017 beltéri szabadesés (skydive) világversenyen
- Az ABB 640 millió dollár értékű megbízást nyert villamos távvezeték építésére Indiában
- Kiválasztották az ABB egyetemi ösztöndíj pályázatainak győzteseit
- ABB technológiával működik Svájc első, gyermekek és mozgássérültek számára is biztonságosan használható sífelvonója
- Az ABB villámtöltői töltik majd az elektromos járműveket az E.ON magyarországi töltőállomásain
- A Studio 5000 szoftver megkönnyíti az automatizált rendszerek tervezését
- Az ABB rugalmas, automatikusan települő mikrogrid megoldása nagy lökést adhat a megújuló energiaforrások használatának
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.