Mesterséges intelligenciával is bővül az SAP vállalatirányítási rendszere
Az SAP bemutatta a felhőalapú vállalatirányítási rendszerének legújabb verzióját. Az új fejlesztés a gépi tanulás, a memóriaalapú technológia, a digitális asszisztens képességek és a Fiori felhasználói felület kombinációjának köszönhetően lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy villámgyorsan építsenek be új folyamatokat a működésükbe és valós időben reagáljanak a felmerülő váratlan helyzetekre és az üzleti környezet változásaira.
Nemcsak gyors, okos is
Az SAP nagyvállalatok számára kínált, felhőalapú vállalatirányítási rendszerében debütál a cég digitális asszisztense, az SAP Co-Pilot. Ez folyamatosan figyelemmel követi a felhasználók üzleti környezetének változásait, így képes arra, hogy az adott helyzethez igazodó támogatást nyújtson, akkor, amikor azokra szükség van. Ha például egy szerződés hamarosan lejár, a Co-Pilot erről nem csupán értesítést küld a vállalat illetékes munkatársának, de lépéseket is javasolhat, amelyek alkalmazkodnak a rendelkezésre álló cégen belüli és külső információkhoz egyaránt.
Ez a kifinomult működés alapvetően a mesterséges intelligencia egyik ágát képező gépi tanulásnak köszönhető. A pénzügyi feladatok esetében például az intelligens megoldás a könyvelők korábbi tevékenységének elemzésével képessé válik a számlák automatikus menedzselésére. Egy másik példa a pénzügyi és a HR részleg közötti kapcsolat, amelynél különösen a költségvetés készítés időszakában lehet szükség az S/4 HANA Cloud ERP intelligens szolgáltatásaira. A rendszer nem csupán összeköti az üzleti vezetőt a kontrolling és a HR munkatársakkal, de lépéseket is javasol az elérhető adatok alapján a költségvetésre, létszámra, karrier lehetőségekre és egyéb tényezőkre vonatkozóan.
Hetek alatt elindul
A hetek alatt bevezethető megoldást úgy fejlesztették, hogy teljes értékűen működjön heterogén informatikai környezetben is, és integrált más SAP megoldásokkal. A szoftvercég innentől negyedévente ad ki új frissítéseket a felhős vállalatirányítási rendszeréhez.
Kapcsolódó cikkek
- Felhőbe költöznek a HR rendszerek
- Felhőtechnológia, digitális átalakulás: térítésmentes IT tanfolyam indul fiataloknak
- Csúcson az SAP felhő megoldása
- Szilárd alapok minden SAP-alkalmazáshoz
- A Netlife-ot is elérte az IoT láz
- Az SAP Fiori dizájnját idéző adventi naptár „népokító” céllal
- Mesterséges intelligenciát adnak a hazai HR-esek kezébe
- Magyarországon a legújabb HANA újdonságok
- Globálisan elérhető a Fujitsu PalmSecure BioLock
- Milliárdos befektetéssel erősít az SAP
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.