Egy hét alatt több mint 3400 diákhoz jut el és új elemmel bővül a Legyél Te is Informatikus! program
Idén második alkalommal április 3-7. között zajlik a Digitális Témahét, amelyhez a Magyar Telekom Csoport a Legyél Te is Informatikus! programjával csatlakozott.
Az interaktív pályaorientációs előadásokkal a Telekom és a T-Systems Magyarország önkéntesei eddig közel 14 000 gyerekhez jutottak el, a témahéten pedig további több mint 3400 diák találkozhat a programmal.
A Legyél Te is Informatikus célja, hogy minél több fiatal ismerkedjen meg az IT világával, a benne lévő karrierlehetőségekkel, ezáltal is tudatosítva bennük, hogy az infokommunikáció pár éven belül minden szakma részévé válik. A témahét keretében országszerte 47 iskolában 79 előadás valósul meg.
A Kihívás
A Legyél Te is Informatikus! mindemellett új elemmel, egy a program honlapján elérhető online kalandjátékkal „A kihívással” bővül. A játékban 9-12. évfolyamos középiskolásokból álló csapatok vehetnek rész, olyan feladatokat kell megoldaniuk, amelyek megkövetelik az algoritmikus gondolkodást, és az alapszintű programozói ismereteket.
A Kihívásban egy intergalaktikus történetbe ágyazva négy azonos programozói feladatot kell a csapatoknak határidőre megoldaniuk, majd az ötödik feladatban egy saját fejlesztést kell készíteni, amivel ki kell hívniuk a versenyben szereplő iskolák egyikét. A feladványok megoldása közben szükség lehet olyan programnyelv használatára, amelyhez ingyenesen elérhető internetes képzési lehetőségek által bárki hozzáférhet, ezáltal a diákok a játék során szinte észrevétlenül sajátítják el azokat a készségeket, amelyeket más területen is tudnak használni.
A játékba a program honlapján március 28 és április 21 között lehet regisztrálni, a versenyben 20 csapat vehet részt.
Kapcsolódó cikkek
- Egy ponttal győzte le a női különdíjast az Ericsson első egyéni c# programozó versenyének nyertese
- Elkezdődött a BeeSmarter jelentkezési időszaka
- Nyílt nappal várják a jövő szoftverfejlesztőit
- Otthoni munkát a női programozóknak!
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
- Ha van bizonyíték és perspektíva, akár diplomások is vállalják a pályamódosítást
- Hátrányos helyzetűeknek hirdettek szoftverfejlesztői ösztöndíjprogramot
- Az edukáció revolúciója
- Plüssmedvék nyerték az Ericsson C++ programozó bajnokságát
- A Telekom karbonsemlegesen működik 2016-ban is
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.