Pályakezdőknek indít programot a Lufthansa Systems Hungária
Az IT Young Professional Programba általános szoftverfejlesztési tudással rendelkező fiatalok jelentkezését várják
Budapest a légiközlekedési informatika egyik fontos központjává vált az elmúlt években. A Lufthansa System Hungária szakemberei több száz légitársaság és repülőtér mindennapi biztonságos és hatékony működését segítik a fővárosból. Az IT Young Professional Programban a pályakezdő fiataloknak is lehetősége nyílik, hogy kipróbálják magukat ebben a különleges iparágban.
A Lufthansa Systems Hungária június 10-ig várja az általános szoftverfejlesztési tudással és magabiztos angol nyelvismerettel rendelkező fiatalokat. Az IT Young Programot először 2012-ben hirdette meg a cég azzal a céllal, hogy a pályakezdők számára egy olyan tanulási időszakot biztosítsanak, amely projektfeladatokon keresztül vezeti át őket az elméleti alapoktól a tényleges munkafolyamatokba.
2017-ben 10-12 pályakezdő próbálhatja majd ki magát a folyamatosan megújuló légiközlekedési informatika területén. A projektorientált gyakorlati oktatás július közepén kezdődik, szeptembertől pedig már valós ügyfelekkel és rendszerekkel foglakozhatnak a fiatalok A lépcsőzetes tanulási folyamatnak és az újabb feladatköröknek köszönhetően az előző programok résztvevőinek jelentős többsége évekkel a képzések után is a Lufthansa Systemsnél képzeli el a jövőjét.
A napi több millió utas repülésének biztonságát és kényelmét támogató rendszerek tervezése és működtetése mellett a budapesti központ az innovációban is élen jár. A friss fejlesztésű inTime mobilalkalmazás például már a repülőtérre való indulás előtt jelzi az utasnak, hogy mennyi időbe telik, míg az adott pozíciójától eljut az üléséig. A fedélzeti szórakozásról a BoardConnect platform gondoskodik, amely egyszerre segíti a légi személyzet munkáját és biztosít szélessávú internetet az utasok számára. A résztvevőknek lehetőségük nyílik majd a legfrissebb projektek megismerésére is a mentoruk segítségével.
A program részletei: job.lhsystems.hu/yp
Kapcsolódó cikkek
- A MÁV átállt az új, hárommilliárdos, informatikai háttérrel támogatott közlekedésfejlesztési rendszerére
- Átfogó programot indít a kormány az informatikus utánpótlás biztosítására
- Több száz jelentkezőből kerülnek ki a legjobbak az új képzési modellben
- Óriási informatikai fejlesztés a Waberer’s csoportnál
- Legyél Te is Informatikus! – Informatikai Oktatási Konferencia 2017
- Számítógépeket adományozott a LeasePlan a programozás iránt érdeklődő gyerekek számára
- Otthoni munkát a női programozóknak!
- Egyre fontosabbak a partneri minősítések az IT-szektorban
- Újabb magyar gázpiaci exportsiker Horvátországban
- Így lesz programozó a mentős, a zenész, a közgazdász
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.