Az ABB bemutatta a digitális kor ügyfél-előnyeit a 2017-es Hannoveri Ipari Vásáron
Az ABB technológiai újításainak köszönhetően az ABB partnerei profitálhatnak az Energetikai és a 4. Ipari Forradalom által kínált lehetőségekből
Az ABB az iparágban vezető megoldásokat felsorakoztató ABB Abilty-t mutatta be az idei, április 24-28. között megrendezett Hannoveri Ipari Vásáron, amelynek jelszava „Integrált ipar - értékteremtés”.
Az ABB Ability platformon kínált portfólió több mint 180, az ipari internetet alkalmazó digitális megoldásával biztosítja azoknak a készülékeknek, rendszereknek és szolgáltatásoknak az összekapcsolását, amelyek a most kibontakozó digitális korban drámai mértékben növelik a termelékenységet, jelentősen mérsékelik a karbantartási költségeket, és harmadára csökkentik az energiafogyasztást.
Az ABB Ability digitális palettája a következőkből áll: gépektől és rendszerektől függő ipari üzemek számára fejlesztett teljesítmény-menedzsment megoldások, a feldolgozóipar számára kínált vezérlőrendszerek, a robotokhoz, motorokhoz és gépekhez kidolgozott távmonitorozási szolgáltatások, az épületekhez és a tengeri fúrótornyokhoz szállított vezérlési megoldások, valamint az elektromos járművek töltési infrastruktúrája. Számos speciális megoldás az adatközpontok hatékonyabb energiagazdálkodását, illetve a tengeri hajóflották navigációjának optimalizálást szolgálja.
A fentiek mellett az ABB bemutatja a HVDC Light legújabb változatát is. Az ABB 20 éve kifejlesztett innovatív technológiája lehetővé tette nagy mennyiségű villamos energia gazdaságos szállítását egyre nagyobb távolságokra. Az ABB Energetikai Hálózatok divíziója világszerte a közművállalatok preferált partnereként járul hozzá az új energetikai infrastruktúra kiépítéséhez, illetve a meglévő infrastruktúra korszerűsítéséhez.
Bemutatták a maga nemében ugyancsak mérföldkőnek számító ABB Ability Smart Sensor-t is. Az ABB a kompakt kialakítású, új érzékelőjét villanymotorokhoz fejlesztette ki. Segítségével a kisfeszültségű (KIF) villanymotorok millióit lehet majd intelligens, összekapcsolt gépek rendszerévé alakítani. A 2016-os Hannoveri Vásáron bemutatott, az európai piacon már elérhető távoli állapotfigyelő megoldás hamarosan az Egyesült Államokban is kereskedelmi forgalomba kerül.
Az ABB Ability Smart Sensor alkalmazása lehetővé teszi, hogy a felhasználók a kisfeszültségű villanymotorok állapotát okostelefonról vagy dedikált webportálról ellenőrizhessék. A kompakt kialakítású, okostelefon-méretű érzékelő számos gyártó villanymotorjára felszerelhető. Telepítését követően biztosítja az üzemi és a teljesítményadatok mérését és továbbítását. A felhőbe továbbított adatok a feldolgozást követően hasznos információkkal szolgálnak a motor üzemképességéről és teljesítményéről. A megoldás az információkat könnyen érthető formában továbbítja a felhasználóhoz. A megoldás olyan előrejelző analitika megvalósítását teszi lehetővé, amely az üzemidő növelése mellett képes csökkenteni az energiafogyasztást is.
„Nagy örömmel jelentjük be, hogy az európai piacon most kereskedelmi forgalomba álló ABB Ability Smart Sensor hamarosan az Egyesült Államokban is elérhetővé válik. A megoldást már számos vevőnk sikeresen tesztelte világszerte. Ez a megoldás ugrásszerű fejlődést jelent sokmilliónyi KIF villanymotor üzemeltetésében” – nyilatkozta Otto Preiss, az ABB Motorok és Generátorok üzletágának ügyvezető igazgatója. „A megoldás segítségével az üzemeltetők hatékony karbantartást tervezhetnek a motorokhoz, kiértékelhetik a motorüzemeltetés hatékonyságát, és megelőzhetik a költséges állásidőket. Meggyőződésünk, hogy a megoldás a karbantartási módszerek átalakítása mellett többlet üzemeltetési értéket is teremt a vevőink számára.”
„A kísérleti tesztelők nagyon kedvező eredményekről számoltak be az intelligens érzékelővel kapcsolatban” – mondta Jonas Spoorendonk, az ABB Ability Smart Sensor globális termékmenedzsere. „Az érzékelő hatékony használatát a következő példa segítségével szeretném megvilágítani. Egy németországi vegyi üzemben telepített érzékelő azt jelezte, hogy egy szivattyúállás motorja indítást követően állandón túlterheléses módban üzemel. Mint kiderült, a problémát egy szelep helytelen működése okozta. A helytelen működés magas nyomást idézett elő a rendszerben, és jelentős igénybevételnek tette ki mind szivattyút, mint a tömítéseket. Mint ismert, az ilyen problémás helyzetek felderítésére a rendszeres üzemi karbantartás nem alkalmas. Az érzékelők számos más esetben már idejekorán csapágyproblémákra figyelmeztették az üzemeltetőt, így az még a meghibásodás bekövetkezése előtt ki tudta cserélni az érintett motort.”
Az ABB megoldása által biztosított adatokra épülő előrejelző karbantartással az állásidő akár 70% is csökkenthető, a motor élettartama 30%-kal meghosszabbítható, az energiafogyasztás pedig akár 10%-kal is mérsékelhető. Az érzékelőket gyárilag lehet felszerelni az új motorokra, de lehetőség van arra is, hogy azokat felújítás keretében néhány perc alatt a motorra telepítsék. Az érzékelők egyaránt rendelkezésre állnak az ABB és más gyártók villanymotorjaihoz is.
Az érzékelők első változata CE-minősítéssel rendelkezik, és kompatibilis a biztonságos üzemi térre tervezett indukciós motorok szabvány-előírásaival. Az érzékelő könnyen felszerelhető, mivel telepítéséhez nincs szükség kiegészítő huzalozásra vagy plusz gépi megmunkálásra. A monitorozási funkciója a következőket ellenőrzi: csapágy működőképessége, rezgés, felületi hőmérséklet, fordulatszám, tápáram-frekvencia és indítások száma. A megoldás későbbi változatánál kibővítjük a funkcionalitás körét, így 2017. III. negyedévére a megoldást az energiafogyasztás ellenőrzésére is képessé tesszük. Firmware frissítés révén ezt a funkciót a már üzembe helyezett érzékelőknél is ki tudjuk alakítani. Az első rendszerek egy okostelefon-appot alkalmaznak majd az adatok továbbítására. Az automatikus adat-feltöltést lehetővé tévő átjáró egység („gateway”) 2017. második felében lesz elérhető.
Az intelligens érzékelő-alapú állapotmonitorozó megoldás az ABB digitális szolgáltatásait egyesítő ABB Ability platform része. Ezen megoldások mindegyike az ABB szakági tudását, vezető technológiáját és digitális szaktudását ötvözi. Az intelligens érzékelőre alapozott megoldást és az ABB Ability platform portfolióját az ABB az idei Hannoveri Vásáron mutatta be a kilátogató érdeklődők számára.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB innovatív transzformátorok szállításával támogatja a fenntartható közlekedést Ausztriában
- Az ABB folytatja az átalakítást
- Az ABB piacra dobja a világ első digitális elosztó-transzformátorát
- Az ABB digitalizálja New York kulcsfontosságú alállomását, hogy javítsa az áramellátást
- Az ABB felvásárolja a B&R-t
- Az ABB leszállította Dániában az első városi akkumulátoros energiatárolási megoldást
- Az ABB piacra dobta az iparág vezető digitális megoldásait kínáló ABB Ability-t
- Az ABB 3D-s innovatív minőségellenőrzési technológiai cég felvásárlásával bővíti digitális termékkínálatát
- Az ABB 70 millió dollár összértékben szállít berendezéseket európai vasúti flották bővítéséhez
- Az ABB több megbízást is nyert elektromos buszok töltőállomásainak szállítására
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.