Már kapható a „csináld magad” elektromos autótöltő
Némi műszaki vénával megáldva akár 30 perc alatt önállóan is összeszerelhető az az elektromos autók töltésére alkalmas állomás, melyet a Phoenix Contact egy május végi konferencián mutat be Magyarországon. A „csináld magad” rendszer megoldás lehet akár otthonra, de szállodák, irodaházak, sportlétesítmények vagy hagyományos benzinkutak számára is, ahol időszerű a parkoló e-töltővel történő felvértezése.
A magyar utakon is egyre több a tisztán elektromos üzemű autó, ugyanakkor a töltőállomások számosságát tekintve még van hova fejlődni. Sokszor éppen azokon a helyeken nem található „csatlakozó”, ahol amúgy is sokat pihen a gépjármű: irodaházak, szállodák, sportlétesítmények parkolóiban. Erre kínál megoldást a Phoenix Contact „csináld magad” csomagja, melyel akár 30 perc alatt e-töltőállomást létesíthetünk. „A konstrukció lényege, hogy nem kell foglalkozni az egyes elemek kiválasztásával és társításával, ezeket egyben, egy részletes szerelési útmutatóval együtt szállítjuk. Tulajdonképpen a csomag tartalmával és a leírásban szereplő kiegészítő eszközökkel (pl.: kábel, kábelcsatorna, sorkapocs) a telepítés egy csavarhúzókészlet birtokában elvégezhető” – mondta Pálos Gábor, a Phoenix Contact magyarországi képviseletének vezetője.
A 4, 11 és 22 kW-os kiszerelésben is kapható, s ennek megfelelően 1, illetve 2 jármű töltését biztosító állomás összeépítését egy szakember akár negyed óra alatt is letudhatja. A rendszer töltési paramétereinek beállítása pedig egy notebook segítségével néhány kattintással elvégezhető. A megoldás egyébként támogatja a hálózatba kötést, így a töltőállomás akár az interneten keresztül is felügyelhető. „Erre a piacra is igaz, hogy az innováció gyorsabb, mint amit a szabályozás követni tud, miközben az elektromos autók töltése pár éven belül komoly üzletté nőheti ki magát. Ezért is szervezünk E-mobility néven konferenciát a téma alapos áttekintésére, ahol a csináld magad töltőkészletet is bemutatjuk, de szó esik majd a jogi szabályozásról és üzleti lehetőségekről is” - tette hozzá Pálos Gábor.
Vissza a jövőbe – DeLorean töltés 1 óra alatt
A töltőoszlopokhoz elektronikát gyártó Phoenix Contactnak nem ez az első nagy dobása a piacon. A cég tavaly a hannoveri kiállításon Barack Obama és Angela Merkel társaságában mutatta be azt a CCS (Combined Charging System) töltőt, mely 350 000 watt leadására képes. A rendszer így a Vissza a jövőbe című film kritikus helyzetét is gyorsan megoldaná: itt az időutazó DeLorean márkájú járműnek 1,21 gigawatt energiára volt szüksége, melyet a CCS kb. 1 óra alatt biztosított volna, ha végül nem csap bele a villám.
A szerelést bemutató videó:
Kapcsolódó cikkek
- Új vezeték nélküli töltőmegoldásokat mutatott be a mophie
- 4 dizájnos kütyü, amelyekkel felhőtlenebb a nyaralás
- Két új ABB elektromos autó gyorstöltőt adtak át Budapesten
- Elektromos autókat töltő utakat próbálnak ki Nagy-Britanniában
- Turisták kedvencévé válhat a mobilok töltésére is alkalmas mini vízierőmű
- Új hordozható Sony töltők
- Sony hordozható eszközök fesztiválozóknak
- Egyetlen akkumulátor okostelefonhoz és autóhoz
- A Nokia felfüggeszti a Lumia 2520 európai értékesítését
- Bankkártya méretű mobileszköz töltő
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.