Már kapható a „csináld magad” elektromos autótöltő
Némi műszaki vénával megáldva akár 30 perc alatt önállóan is összeszerelhető az az elektromos autók töltésére alkalmas állomás, melyet a Phoenix Contact egy május végi konferencián mutat be Magyarországon. A „csináld magad” rendszer megoldás lehet akár otthonra, de szállodák, irodaházak, sportlétesítmények vagy hagyományos benzinkutak számára is, ahol időszerű a parkoló e-töltővel történő felvértezése.
A magyar utakon is egyre több a tisztán elektromos üzemű autó, ugyanakkor a töltőállomások számosságát tekintve még van hova fejlődni. Sokszor éppen azokon a helyeken nem található „csatlakozó”, ahol amúgy is sokat pihen a gépjármű: irodaházak, szállodák, sportlétesítmények parkolóiban. Erre kínál megoldást a Phoenix Contact „csináld magad” csomagja, melyel akár 30 perc alatt e-töltőállomást létesíthetünk. „A konstrukció lényege, hogy nem kell foglalkozni az egyes elemek kiválasztásával és társításával, ezeket egyben, egy részletes szerelési útmutatóval együtt szállítjuk. Tulajdonképpen a csomag tartalmával és a leírásban szereplő kiegészítő eszközökkel (pl.: kábel, kábelcsatorna, sorkapocs) a telepítés egy csavarhúzókészlet birtokában elvégezhető” – mondta Pálos Gábor, a Phoenix Contact magyarországi képviseletének vezetője.
A 4, 11 és 22 kW-os kiszerelésben is kapható, s ennek megfelelően 1, illetve 2 jármű töltését biztosító állomás összeépítését egy szakember akár negyed óra alatt is letudhatja. A rendszer töltési paramétereinek beállítása pedig egy notebook segítségével néhány kattintással elvégezhető. A megoldás egyébként támogatja a hálózatba kötést, így a töltőállomás akár az interneten keresztül is felügyelhető. „Erre a piacra is igaz, hogy az innováció gyorsabb, mint amit a szabályozás követni tud, miközben az elektromos autók töltése pár éven belül komoly üzletté nőheti ki magát. Ezért is szervezünk E-mobility néven konferenciát a téma alapos áttekintésére, ahol a csináld magad töltőkészletet is bemutatjuk, de szó esik majd a jogi szabályozásról és üzleti lehetőségekről is” - tette hozzá Pálos Gábor.
Vissza a jövőbe – DeLorean töltés 1 óra alatt
A töltőoszlopokhoz elektronikát gyártó Phoenix Contactnak nem ez az első nagy dobása a piacon. A cég tavaly a hannoveri kiállításon Barack Obama és Angela Merkel társaságában mutatta be azt a CCS (Combined Charging System) töltőt, mely 350 000 watt leadására képes. A rendszer így a Vissza a jövőbe című film kritikus helyzetét is gyorsan megoldaná: itt az időutazó DeLorean márkájú járműnek 1,21 gigawatt energiára volt szüksége, melyet a CCS kb. 1 óra alatt biztosított volna, ha végül nem csap bele a villám.
A szerelést bemutató videó:
Kapcsolódó cikkek
- Új vezeték nélküli töltőmegoldásokat mutatott be a mophie
- 4 dizájnos kütyü, amelyekkel felhőtlenebb a nyaralás
- Két új ABB elektromos autó gyorstöltőt adtak át Budapesten
- Elektromos autókat töltő utakat próbálnak ki Nagy-Britanniában
- Turisták kedvencévé válhat a mobilok töltésére is alkalmas mini vízierőmű
- Új hordozható Sony töltők
- Sony hordozható eszközök fesztiválozóknak
- Egyetlen akkumulátor okostelefonhoz és autóhoz
- A Nokia felfüggeszti a Lumia 2520 európai értékesítését
- Bankkártya méretű mobileszköz töltő
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.