Két hét, és megnyílnak a milliárdos képzéstámogató pályázatok
Június elsejétől jelentkezhetnek a budapesti és Pest megyei kkv-k a várva várt, munkahelyi képzéseket támogató EU-pályázatra, de a vidéki cégek és a nagyvállalatok sem maradnak uniós források nélkül: a vallalkozokforuma.hu összesítése szerint a hónapban összesen közel 24 milliárd forint keretösszeggel nyílnak meg munkahelyi képzéseket támogató pályázatok.
A nyár első napjával újabb pályázatok lesznek elérhetőek, amelyek közül a munkavállalók képzését támogató felhívások kapják a legnagyobb szerepet; összesen 23,71 milliárd forintos keretösszeggel nyílnak meg ilyen pályázatok júniusban.
Örülhetnek a Közép-magyarországi kkv-k
Június elsejétől lehet jelentkezni a „Munkahelyi képzések támogatása mikro-, kis- és középvállalkozások munkavállalói számára” című, 1,8 milliárd forintos keretösszegű VEKOP-felhívásra. A pályázaton 3-50 millió forintot lehet igényelni egyéni, csoportos vagy távoktatási programok megvalósítására. Az elbírálás során előnyben részesülnek többek között azok a projektek, amelyek az informatikai ismeretek bővítését, a vezetői készségek fejlesztését vagy az Ipar 4.0 megoldások alkalmazására való felkészítést célozzák.
A képezni kívánó vidéki cégeknek közel 20 milliárd áll rendelkezésre
Június 30-án nyílik meg a VEKOP-felhívás Budapesten és Pest megyén kívüliek számára elérhető GINOP-os társpályázata, a 19,04 milliárd forint keretösszegű “Munkahelyi képzések támogatása mikro-, kis- és középvállalkozások munkavállalói számára” című (GINOP-6.1.6-17 kódszámú) felhívás.
A nagyvállalatok sem maradnak ki
A kkv-k mellett a nagyvállalati szegmens részére is elérhető képzési pályázat június 1-től. A „Munkahelyi képzések támogatása nagyvállalatok munkavállalói számára” elnevezésű, 1,3 milliárdos felhívással kapcsolatban körülbelül 13-130 pályázat beérkezésére számítanak. A képzések a korábban említett, kkv-kat célzó pályázati felhíváshoz hasonlóan egyéni, csoportos vagy távoktatási formában valósíthatóak meg.
A Vidékfejlesztési Programból csereprogramok finanszírozhatók
Szintén június első napján jelenik meg a „Szakmai tanulmányutak és csereprogramok” elnevezésű vidékfejlesztési felhívás. Az összesen 1,53 milliárd forintnyi vissza nem térítendő támogatásra várhatóan 2018. április 30-ig adható be pályázat. A szakmai tanulmányutak 2-4 nap, a csereprogramok 6-14 nap, míg a pályázat keretein belül megvalósítandó gyakornoki programok 60-120 nap időtartamúak lehetnek.
Kapcsolódó cikkek
- Már elérhető a háztartási nagygépcsere program pályázati oldala
- 12 EU-pályázat nyílik meg májusban
- Április végéig jelentkezhetnek egészségügyi innovátorok az 50 ezer eurós díjazású start-up versenyre
- Az építés szabadsága – Tervezői pályázat
- A Telekom meghirdette NB-IoT pályázatát
- A Telekom ismét meghirdeti a Fenntarthatósági sajtódíj-pályázatot
- Jelentősen nőtt a pályázatok száma, kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek
- Március 8-ától pályázhatnak digitális fejlesztésekre a hazai kis- és középvállalkozások
- 2016-ben kiemelkedő számú innovációs teljesítmények születtek
- A Telekom pályázatot hirdet fenntartható szervezetek számára
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.