Blastoff startup verseny: itt vannak a shortlistesek!
A szakmai zsűri kiválasztotta azt a tíz startupot, amelyek ringbe szállhatnak a 150 ezer eurós befektetési ajánlatért június 3-án az Akvárium Klubban.
A shortlistesek között van a mesterséges intelligenciára épülő Chempass, a sporttehetségek esélyegyenlőségéért küzdő Playerhunter, valamint a szív és érrendszeri betegségekben szenvedők életét megkönnyítő vHeart. A versenyt idén is a Brain Bar Budapest keretei között rendezik meg.
Utolsó fordulójához közeledik a Blastoff. A második körbe bejutott 35 pályázóból 10 vághat neki a döntőnek, miután kiértékelték az Indivizo által biztosított videóinterjúkat. A házikedvencek utazás alatti megőrzését biztosító CareToPets, a mesterséges intelligenciára épülő, a szerves és gyógyászati kémia termelékenységét növelő Chempass, a gyűjtőknek szóló legnagyobb közösségi oldalt létrehozó Collectorism, a szabadidős horgászat számára világméretű térképet megalkotó román Fishpointer, a sakkot forradalmasító KontraChess, a sporttehetségek számára világszerte egyenlő esélyek megteremtését célzó Playerhunter, a bármilyen alkalomra megoldást kínáló online gardrób, a SkazkaGirl, a kártyás és egyéb fizetési módokat integráló digitális rendszer, a Smartill, az ingyenes telegyógyászati platformot létrehozó vHeart, valamint az interaktív angol nyelvoktatást támogató Xeropan bizonyíthat június 3-án.
A döntő nem csak a résztvevők, hanem a közönség számára is izgalmas programnak ígérkezik. A legjobb startupok egyenként három percben mutathatják be projektjüket, amelyre a verseny előtt az Impact Works csapata készíti fel őket egy prezentációs tréning keretében. A zsűri tagjai olyan neves szakemberekből állnak, mint Jozef Vodicka, a Google a dél-közép-kelet-európai régiójának kapcsolatfejlesztési vezetője, Batiz András, az Impact Works tulajdonos-ügyvezetője, valamint a Power Angels tagjai és az OXO Ventures képviselői. A döntő lendületét és profi levezénylését a Londonból érkező Josh McNorton biztosítja, aki tavaly a barcelonai IBTM World kiállítás házigazdája volt.
„Nagyon örülünk, hogy idén is több mint százan jelentkeztek a versenyre. A sikeresen felépített kommunikációs kampányunknak köszönhetően minden eddiginél erősebb az idei mezőny. Nehéz dolgunk volt, mind az elsőkörös, mind pedig a videóinterjúk utáni szűrésnél, de most végre összeállt a döntősök névsora. Izgatottan várjuk, hogy a legígéretesebb startupok hogyan bizonyítanak majd élőben. A verseny előtti prezentációs tréning biztosan minden eszközt megad nekik, hogy igazi profiként álljanak a színpadra és kihozhassák magukból a maximumot” – mondta el Oszkó Péter.
A Blastoff győztese 150 000 eurós befektetési ajánlatot kap a Power Angels kockázati tőketársaságtól, valamint részt vehet az OXO Labs féléves akcelerátor programjában. Emellett különdíjak keretében nyerhetik meg a versenyzők az ENGINY féléves integrált kommunikációs szolgáltatását, az Impact Works kommunikációs coaching szolgáltatását, egyéves hozzáférést a Microsoft Azure felhőszolgáltatáshoz, valamint részvételt egy egyhetes Launchpad Start programon.
A rendezvényt bárki megnézheti Brain Bar Budapest jeggyel vagy külön a verseny döntőjére szóló belépővel.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét bemutatkoznak európa legjobb női startup csapatai
- Startupoknak indít mentorprogramot a Nestlé
- Kétmillió forint a jövő feltalálóinak és tudósainak
- Már Londonban vannak a magyar diákok a Shell Eco-marathon versenyen
- A világ legnagyobb tehetségkutató versenyén Horváth Roland a legjobbak között
- Öt tipp a PayPal-től startupoknak
- Indul a Vodafone és a Logiscool Nagy Digitális Kalandja!
- Ausztriában terjeszkedik a magyar startup
- Ismét keresik a legjobb HR projekteket
- Április végéig jelentkezhetnek egészségügyi innovátorok az 50 ezer eurós díjazású start-up versenyre
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.