Az ABB 30%-kal csökkentette az olasz vízmű üzemeltetési költségeit energia-gazdálkodási megoldásával

forrás: Prím Online, 2017. május 30. 08:44

Az ABB sikeresen befejezte az olasz Consortzio di Bonifica Veronese (CBV) közüzemi vízmű vállalattal közösen végzett kísérleti projektjét, amelynek célja, hogy az ABB felhőalapú platformjának, az ABB Ability Electrical Distribution Control System (EDCS) alkalmazásával jelentősen lerövidítsék az üzem karbantartási idejét, és csökkentsék az üzemeltetési költségeket. 

Az ABB Ability digitális termékportfólió részét képező EDCS a villamos berendezéseket a felhőre csatlakoztatja, melynek köszönhetően az ügyfeleknek olyan valós idejű információkat és historikus trendeket biztosít, amelyek segítségével javítani lehet a teljes villamos rendszer teljesítményét.    

 

Riccardo Tosi, a CBV üzemeltetési igazgatója így nyilatkozott a projektről: „Az ABB Ability EDCS segítségével az üzem hatékonyabb irányítása céljából a meglévő hardvereszközeinket a felhőre csatlakoztattuk.  Az így rendelkezésünkre álló adatoknak köszönhetően – anélkül, hogy független külső auditálásra időt és költséget fordítottunk volna – 24 000 euró értékű energiahatékonysági tanúsítványra váltunk jogosultak.  Az ABB megoldását több tucat további vízelosztó létesítményben is kiépítjük, s úgy számolunk, hogy a kiépítést követően közel 30%-kal tudjuk majd csökkenteni a működési költségeket.” 

 

Az ABB digitális eszközei, berendezései, megoldásai és digitalizálást támogató szolgáltatásai ugrásszerű fejlődést tesznek lehetővé az ipari digitalizálásban. Az ABB Ability EDCS az adatgyűjtés, - feldolgozás és -tárolás céljára a Microsoft Azure felhőalapú platformját használja.

 

 

„Az érzékelő képesség javítása érdekében a megszakítóinkat »szemmel és füllel« láttuk el, és csatlakoztattuk őket a Microsoft Azure felhőalapú platformra, így algoritmusaink segítségével támogatni tudjuk az ügyfeleink döntéshozatalát, és lehetővé tesszük számukra, hogy intuitív online felületen keresztül nyomon kövessék és irányítsák a műveleteiket” – nyilatkozta Tarak Mehta, az ABB Energetikai Termékek divíziójának vezetője. „Ez a projekt is jól példázza, hogy az ABB Ability milyen értéket képes teremteni vevőink számára.  Az ABB Next Level stratégiájával összhangban, a dolgok internetének alkalmazásával digitalizálni tudjuk ügyfeleink létesítményeit, s ezáltal csökkenteni tudjuk azok teljes működési költségét és energiafogyasztását.”  

 

A CBV arra számít, hogy az ABB Ability EDCS rendszer teljes körű, más üzemi helyszínekre is kiterjedő kiépítése után akár 30%-kal is csökkenteni tudja az üzem működési költségeit, a karbantartási időt pedig 40%-kal is lerövidítheti.  Száraz időszakban a CBV vízátemelő szivattyúállomásai biztosítják a mezőgazdasági üzemek tározókból történő vízellátását.  Az ABB megoldásának kialakításával lehetővé vált a létesítményvezetők számára, hogy adatokat gyűjthessenek az üzem teljesítményéről, és online nyomon követhessék az energiahatékonyság és a költségek alakulását.  

 

Az ABB a CBV kis vízerőművét is rácsatlakoztatta a felhőalapú platformra.  Az összes adat távoli elérése lehetővé tette a CBV számára, hogy egyszerűbben és pontosabban mérje, hogy az erőmű mennyi energiát szállít a közüzemeknek, és biztosítani tudja a szállított áram megfelelő minőségét. A technológiával több telephely távoli megfigyelése is megvalósítható. A nagyobb hatékonyság és a magasabb termelékenység elérése érdekében a felhasználók olyan figyelmeztető jelzéseket is beállíthatnak, amelyeket a rendszer rendellenes állapotok fellépése esetén automatikusan elküld számukra. 

   

Az Emax 2 megszakítók intelligenciája és csatlakoztathatósága kínálta lehetőségek kihasználásával az ABB Ability EDCS rendszert egy egyszerű, integrált architektúrán át az elektromos rendszerre lehet csatlakoztatni.   A felhasználók a rendszer adatait okostelefonon, tableten vagy PC-én keresztül bárhonnan és bármikor elérhetik.  

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01