Az ABB 30%-kal csökkentette az olasz vízmű üzemeltetési költségeit energia-gazdálkodási megoldásával

forrás: Prím Online, 2017. május 30. 08:44

Az ABB sikeresen befejezte az olasz Consortzio di Bonifica Veronese (CBV) közüzemi vízmű vállalattal közösen végzett kísérleti projektjét, amelynek célja, hogy az ABB felhőalapú platformjának, az ABB Ability Electrical Distribution Control System (EDCS) alkalmazásával jelentősen lerövidítsék az üzem karbantartási idejét, és csökkentsék az üzemeltetési költségeket. 

Az ABB Ability digitális termékportfólió részét képező EDCS a villamos berendezéseket a felhőre csatlakoztatja, melynek köszönhetően az ügyfeleknek olyan valós idejű információkat és historikus trendeket biztosít, amelyek segítségével javítani lehet a teljes villamos rendszer teljesítményét.    

 

Riccardo Tosi, a CBV üzemeltetési igazgatója így nyilatkozott a projektről: „Az ABB Ability EDCS segítségével az üzem hatékonyabb irányítása céljából a meglévő hardvereszközeinket a felhőre csatlakoztattuk.  Az így rendelkezésünkre álló adatoknak köszönhetően – anélkül, hogy független külső auditálásra időt és költséget fordítottunk volna – 24 000 euró értékű energiahatékonysági tanúsítványra váltunk jogosultak.  Az ABB megoldását több tucat további vízelosztó létesítményben is kiépítjük, s úgy számolunk, hogy a kiépítést követően közel 30%-kal tudjuk majd csökkenteni a működési költségeket.” 

 

Az ABB digitális eszközei, berendezései, megoldásai és digitalizálást támogató szolgáltatásai ugrásszerű fejlődést tesznek lehetővé az ipari digitalizálásban. Az ABB Ability EDCS az adatgyűjtés, - feldolgozás és -tárolás céljára a Microsoft Azure felhőalapú platformját használja.

 

 

„Az érzékelő képesség javítása érdekében a megszakítóinkat »szemmel és füllel« láttuk el, és csatlakoztattuk őket a Microsoft Azure felhőalapú platformra, így algoritmusaink segítségével támogatni tudjuk az ügyfeleink döntéshozatalát, és lehetővé tesszük számukra, hogy intuitív online felületen keresztül nyomon kövessék és irányítsák a műveleteiket” – nyilatkozta Tarak Mehta, az ABB Energetikai Termékek divíziójának vezetője. „Ez a projekt is jól példázza, hogy az ABB Ability milyen értéket képes teremteni vevőink számára.  Az ABB Next Level stratégiájával összhangban, a dolgok internetének alkalmazásával digitalizálni tudjuk ügyfeleink létesítményeit, s ezáltal csökkenteni tudjuk azok teljes működési költségét és energiafogyasztását.”  

 

A CBV arra számít, hogy az ABB Ability EDCS rendszer teljes körű, más üzemi helyszínekre is kiterjedő kiépítése után akár 30%-kal is csökkenteni tudja az üzem működési költségeit, a karbantartási időt pedig 40%-kal is lerövidítheti.  Száraz időszakban a CBV vízátemelő szivattyúállomásai biztosítják a mezőgazdasági üzemek tározókból történő vízellátását.  Az ABB megoldásának kialakításával lehetővé vált a létesítményvezetők számára, hogy adatokat gyűjthessenek az üzem teljesítményéről, és online nyomon követhessék az energiahatékonyság és a költségek alakulását.  

 

Az ABB a CBV kis vízerőművét is rácsatlakoztatta a felhőalapú platformra.  Az összes adat távoli elérése lehetővé tette a CBV számára, hogy egyszerűbben és pontosabban mérje, hogy az erőmű mennyi energiát szállít a közüzemeknek, és biztosítani tudja a szállított áram megfelelő minőségét. A technológiával több telephely távoli megfigyelése is megvalósítható. A nagyobb hatékonyság és a magasabb termelékenység elérése érdekében a felhasználók olyan figyelmeztető jelzéseket is beállíthatnak, amelyeket a rendszer rendellenes állapotok fellépése esetén automatikusan elküld számukra. 

   

Az Emax 2 megszakítók intelligenciája és csatlakoztathatósága kínálta lehetőségek kihasználásával az ABB Ability EDCS rendszert egy egyszerű, integrált architektúrán át az elektromos rendszerre lehet csatlakoztatni.   A felhasználók a rendszer adatait okostelefonon, tableten vagy PC-én keresztül bárhonnan és bármikor elérhetik.  

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59