Mikroadatközpont expressz gyorsasággal

forrás: Prím Online, 2017. június 2. 09:18

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bemutatja az egymáshoz kapcsolódó termékekből álló Micro Data Center (DC) Xpress termékcsaládot, amellyel gyorsabban, könnyebben és költséghatékonyabban építhetők ki mikroadatközpontok az Edge és IoT számítástechnikai területeken.

A termékcsalád különleges kialakítása lehetővé teszi az ügyfelek, partnerek vagy rendszerintegrátorok számára az informatikai berendezések előtelepítését még a kiszállítás előtt. Az adatközpont teljes fizikai infrastruktúrája és a felügyeleti szoftver is egyetlen különálló és biztonságos házban kapott helyet.   

 

„Digitálisan összekapcsolt világunkban a vállalatok és a fogyasztók egyaránt nehezen viselik, ha egy szolgáltatás akadozva működik. Az Edge számítástechnikai megoldások képesek orvosolni a valós idejű adatátviteli problémákat annak köszönhetően, hogy közelebb hozzák a felhasználókhoz vagy adatforrásokhoz a nagy sávszélességet igénylő tartalmakat és késleltetésre érzékeny alkalmazásokat, ami megbízhatóbb kapcsolatokat biztosít” – mondta el Chris Hanley, a Schneider Electric adatközpontrendszerekért felelős részlegének alelnöke.

 

Megbízható, integrált és célirányos megoldás

A rendszer lehetővé teszi, hogy még a központban tesztelhessék és feltölthessék adatokkal, mielőtt a regionális vagy lokális peremhelyszínre szállítanák. Ez jelentősen csökkenti az esetleges kockázatok számát és az üzembehelyezési időt. A Micro DC Xpress ideális olyan Edge és IoT alkalmazási területeken, ahol a kiépítési idő, a megbízhatóság és a biztonság kulcsfontosságú. A megoldás a konvergens és hiperkonvergens technológia területének piacvezető informatikai szolgáltatóinak tanúsítványaival rendelkezik. Garanciát jelent a minőségre, hogy a 24U-s, 42U-s és az egyedileg testreszabható Micro DC Xpress konfigurációk is a Schneider Electric gyáraiban készülnek és ott is tesztelik ezeket. A teljes, használatra kész rendszer a piacon egyedülálló módon akár 2–3 héten belül is leszállítható, ráadásul a megszokottnál jóval egyszerűbben és költséghatékonyabban telepíthető.

 

A Micro DC Xpress a Schneider Electric saját adatközponti infrastruktúramenedzsment (Data Center Infrastructure Management, DCIM) szoftvercsomagját, a StruxureWare for Data Centers-t használja, és az EcoStruxure integrált architektúraplatformra épül. Ennek köszönhetően integrálható a felhasználók nagyobb informatikai eszközfelügyeleti rendszerével vagy egy távfelügyeleti szolgáltató RMM (távmenedzsment) megoldásával. Egy felhő infrastruktúrán keresztül zajló távmenedzsment biztosíthatja a folyamatos kapacsolatot és maximalizálja a rendelkezésre állást. Az új adatközponti platform fizikai védelmi megoldások, például kulcskártyák használatát is lehetővé teszi, ami megakadályozza az illetéktelen hozzáférést, és gondoskodik az eszközök biztonságáról.

 

A Micro DC Xpress 2017 áprilisa óta érhető el Észak-Amerikában, az Egyesült Királyságban és Franciaországban, Európa további országaiban pedig az év folyamán válik elérhetővé.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete

Erős tartalmi bővítéssel érkezik a piacra a TIA Portal legújabb, 20-as verziója. Az iparvállalatok által használt Siemens fejlesztői platform olyan képeségekkel segíti a mérnökök munkáját, mint a mesterséges intelligencia, az integrált tesztelés, valamint a felhőalapú képességek. Segítségével még hatékonyabbá válhat például az ipari vezérlők (PLC-k) és kijelzők (HMI-k) programozása.

2024. november 18. 17:59

Brüsszelig jutott a magyar diákok ötlete

Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.

2024. november 18. 16:28

Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját

Az ABB Motion OneCare szerviz-megállapodás részeként az ABB az Amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) számára korszerűsítette a változtatható sebességű hajtást (VSD), amivel legalább 10 évvel meghosszabbítja a hamptoni (Virginia állam) Langley Kutatóközpontban található National Transonic Facility (NTF) elnevezésű szélcsatorna élettartamát. A nagy magasságú és a hangsebességhez közeli repülési körülmények közötti szimulálására alkalmas szélcsatornát a repülőgépek teljesítményének és üzemanyag-fogyasztásának optimalizálására használják. Ezt a szélcsatornát használták korábban a Boeing 777-es, az űrsikló és gyorsítórakétájának tesztelésére is.

2024. november 18. 14:50

Így készüljünk az ünnepi online-rohamra

Az ünnepi szezon közeledtével egyre többen böngészik a webáruházak kínálatát. A korábbi évek tapasztalatai alapján karácsony előtt többszörösére emelkedik a rendelések mennyisége, különösen a Black Friday-t követően. A futárszolgálatok is készülnek az év legforgalmasabb időszakára.

2024. november 18. 09:58

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06